Team Scores
Place | Team | Points | 1st | 2nd | 3rd | 4th | 5th | 6th |
1 | Danbury | 250 | 3 | 3 | 1 | 1 | 2 | 1 |
2 | Trumbull | 210.5 | 2 | 2 | | 2 | 2 | 2 |
3 | Southington | 175 | 2 | | 2 | 3 | | 1 |
4 | Fairfield Warde | 150.5 | 2 | 1 | 2 | | | |
5 | Staples | 108 | 1 | | | | 2 | 1 |
6 | Norwich Free Academy | 100 | | | 1 | 2 | 1 | 1 |
7 | New Britain | 97 | | | | 1 | 2 | 1 |
8 | Glastonbury | 96.5 | | | 2 | | 1 | 1 |
9 | Ridgefield | 88 | 1 | 1 | | 1 | | 1 |
10 | Greenwich | 86 | 1 | | 1 | 1 | | |
11 | Westhill | 79.5 | | 2 | | | | |
12 | East Hartford | 71.5 | | | | 1 | 1 | 1 |
12 | Newtown | 71.5 | 1 | | 1 | | | 1 |
14 | Manchester | 71 | 1 | | | | 1 | |
15 | Brien McMahon | 70 | | | 2 | | | 1 |
16 | Amity Regional | 59 | | 1 | | | | 1 |
16 | Hall | 59 | | 2 | | | | |
18 | Norwalk | 58.5 | | 1 | | | 1 | |
19 | Enfield | 52 | | | | | | 1 |
20 | Shelton | 51 | | | 1 | 1 | | |
21 | New Haven | 44 | | | | 1 | 1 | |
22 | Fairfield Prep | 34 | | 1 | | | | |
23 | Conard | 26 | | | 1 | | | |
24 | Stamford | 12 | | | | | | |
25 | West Haven | 9 | | | | | | |
26 | Bridgeport Central | 4 | | | | | | |
Placers
106 LBS
1st Michael Longo (Trumbull) DEC Kai O'dell (Danbury), 2-1
3rd Nick Urso (Conard) DEC Nathan Blaha (Ridgefield), 2-0
5th Cody Giaccone (Glastonbury) DEC Isahus Maldonado (New Britain), 6-2
113 LBS
1st Travis Longo (Trumbull) DEC Drew Currier (Hall), 6-1
3rd Martial Sutton (Glastonbury) MD Ben Gorr (Southington), 10-0
5th Liam Knight (Danbury) F Xavier Quiles (East Hartford), 0:33
120 LBS
1st Tyler Johnson (Danbury) DEC Sam White (Norwalk), 4-3
3rd Parker Sutton (Glastonbury) DEC Jack Ryan (Trumbull), 7-2
5th Terry Brannigan (Staples) F Connor Devega (Norwich Free Academy), 3:14
126 LBS
1st Ryan Jack (Danbury) TF Ben Smart (Ridgefield), 23-8 5:11
3rd Will Ebert (Fairfield Warde) F Jonathan Kosak (Trumbull), 2:28
5th Diajhawn Hudson (East Hartford) F Sean Messina (Enfield), 4:45
132 LBS
1st Kyle Fields (Danbury) DEC Chase Parrot (Westhill), 4-2
3rd Nik Accousti (Newtown) DEC Dominic Renfree (Norwich Free Academy), 3-0
5th David Castaldo (Trumbull) F Derek Vincelette (Glastonbury), 0:58
138 LBS
1st Shamar Schand (Manchester) DEC Matt (138) Ryan (Trumbull), 5-2
3rd Jason Brault (Southington) F Emanuel Lai (Greenwich), 1:47
5th Brandon Nieto (Norwich Free Academy) DEC Logan Kovacs (Danbury), 11-9 SV
145 LBS
1st Jacob Cardozo (Southington) DEC Cole Shaughnessy (Fairfield Warde), 3-2
3rd Ben Leblanc (Danbury) F Timothy Roberts (East Hartford), 2:52
5th Raul Mateo (Manchester) MD George Bomann (Trumbull), 13-4
152 LBS
1st Noah Zuckerman (Fairfield Warde) DEC Tommy Mazur (Westhill), 3-1
3rd Theran Vanase (Norwich Free Academy) F Nickolas Richardson (New Britain), 1:40
5th William Holmes (Trumbull) MD Connor Brown (Ridgefield), 12-2
160 LBS
1st Lazar Agoev (Ridgefield) DEC Dean Tsiranides (Fairfield Prep), 7-6
3rd Josh Vitti (Southington) DEC Tyrell Jones (Danbury), 7-2
5th Chino Grant (New Haven) DEC Steven Leuci (Newtown), 9-2
170 LBS
1st Billy Carr (Southington) DEC Andrew Seaton (Amity Regional), 5-4
3rd Hunter Rasmussen (Fairfield Warde) DEC Eric Plainbull (Norwich Free Academy), 9-2
5th Jacob Qiu (Staples) DEC Jason Mercado (Trumbull), 9-6
182 LBS
1st Andrew Nanai (Greenwich) DEC Joseph Palmieri (Trumbull), 6-4 SV
3rd Malik Goethe (Brien McMahon) DEC Matt Jacobson (Southington), 4-2
5th Izaiah Medina New (New Britain) F Simon Flaherty (Amity Regional), 1:34
195 LBS
1st Joe Gjinaj (Fairfield Warde) DEC Montez Osbey (Danbury), 3-1 SV
3rd Jackson Blanchard (Greenwich) DEC Caleb Chesanow (Southington), 4-3
5th David Lamb (Norwalk) DEC Conner Barton (Brien McMahon), 5-0
220 LBS
1st George Harrington (Staples) DEC Hugh Wells (Hall), 7-3
3rd Jeff Cocchia (Brien McMahon) DEC Ray Weiner (Shelton), 7-6
5th Dj Donovan (Danbury) F Jacob Vecchio (Southington), 2:00
285 LBS
1st Joe Zeller (Newtown) F Jordan Agosto (Danbury), 2:57
3rd Matt Weiner (Shelton) FOR Jaylin Houston (New Haven)
5th Juliano Morales (New Britain) DEF Jacob Rizy (Staples), 0-0 0:00