Team Scores
Place | Team | Points | 1st | 2nd | 3rd | 4th | 5th | 6th |
1 | Killingly | 207 | 3 | 1 | 1 | 2 | | |
2 | Haddam-Killingworth | 157 | 1 | | 2 | 2 | 2 | 1 |
3 | Ledyard | 149.5 | 2 | | 1 | 1 | 2 | 1 |
4 | Gilbert | 136.5 | 3 | | 1 | 1 | | |
5 | Windham | 127 | | | 3 | | | 1 |
6 | Montville | 115 | | 1 | 1 | 3 | 1 | |
7 | Plainville | 110.5 | | 1 | | 2 | 2 | |
8 | Lyman Memorial/Windham Tech | 110 | 1 | 1 | 1 | | | 1 |
9 | Canton | 100 | | 2 | 1 | | | 1 |
10 | Oxford | 81 | | 1 | 1 | | | 2 |
11 | Morgan | 75.5 | | 1 | | | 1 | |
11 | Northwestern | 75.5 | 1 | | | | | |
13 | Bacon Academy | 75 | | 1 | | | 2 | 1 |
14 | Stafford | 70 | 1 | | | | | 1 |
15 | Nonnewaug | 58 | 1 | | | | | |
16 | Somers | 47 | | | 1 | | 1 | 1 |
16 | Terryville | 47 | | 1 | | | | |
18 | Griswold | 46 | | 1 | | 1 | | |
19 | Derby | 44 | | | | | 1 | |
20 | Rocky Hill | 43 | | | | | | |
21 | Granby Memorial | 37 | | 1 | | | | |
22 | East Catholic | 35 | | 1 | | | | |
23 | Thomaston/Holy Cross | 33 | | | 1 | | | 1 |
24 | Notre Dame-Fairfield | 29 | | | | | | 2 |
25 | East Hampton | 26 | 1 | | | | | |
25 | Stonington | 26 | | 1 | | | | |
27 | St. Paul Catholic | 24 | | | | 1 | | |
27 | Woodland | 24 | | | | | 1 | |
29 | Putnam | 19 | | | | | 1 | |
30 | Seymour | 18 | | | | 1 | | |
31 | Coventry | 13 | | | | | | |
32 | Portland | 12 | | | | | | |
33 | Abbott Tech | 11 | | | | | | 1 |
34 | Shepaug Valley | 4 | | | | | | |
34 | St. Bernard | 4 | | | | | | |
Placers
106 LBS
1st Kaden Ware (Killingly) DEC Ethan Titus (Canton), 6-3
3rd Cameron Hines (Haddam-Killingworth) DEC Blake Chapman (Montville), 6-0
5th Owen Burton (Bacon Academy) FOR Jake Defonce (Abbott Tech), 0-0
113 LBS
1st Connor Doran (Ledyard) TF Aiden Christie (Griswold), 22-7 5:43
3rd Asim Samuel (Killingly) F Joseph Kennedy (Plainville), 0:38
5th Ethan Wright (Haddam-Killingworth) DEC Alen Garcia gonzalez (Windham), 17-13
120 LBS
1st Dylan Levesque (East Hampton) DEC Jack Richardson (Killingly), 5-2
3rd Elijah Vertefeuille (Windham) DEC Tyler Arsenault (Griswold), 4-3
5th Elias Sturdevant (Woodland) DEC Caleb Phillips (Ledyard), 5-3 SV
126 LBS
1st David Charron (Killingly) MD Thomas Verdiglione (Oxford), 8-0
3rd Matthew Webb (Canton) DEC Quinn Bond (Montville), 3-2
5th Tanner Hammond (Somers) F Jeffry Stober (Lyman Memorial/Windham Tech), 3:37
132 LBS
1st Devin Matthews (Gilbert) F Braeden O'brien (Bacon Academy), 1:21
3rd Thomas Chappa (Oxford) DEC Cooper Morissette (Killingly), 8-5
5th Jacob Foster (Ledyard) DEC Jack Freedenberg (Canton), 0-0
138 LBS
1st Tristan Julian (Stafford) F Louis Bradley (Morgan), 3:52
3rd Shane Franson (Lyman Memorial/Windham Tech) F Ben Williams (Haddam-Killingworth), 1:25
5th Mick Wynosky (Montville) F Liam Kaine (Oxford), 4:49
145 LBS
1st Ben Richardson (Killingly) MD Cayleb Leclerc (Terryville), 16-4
3rd Marcos Rodriguez rivera (Windham) MD Caden Foote (Ledyard), 17-7
5th Samuel Young (Haddam-Killingworth) DEC Cooper Barrett (Somers), 5-4
152 LBS
1st Kyle Matthews (Gilbert) F Samuel Light (Stonington), 1:49
3rd Nicholas Glynn (Haddam-Killingworth) DEC Anthony Deicicchi (Seymour), 6-0
5th Mason Barnett (Ledyard) DEC David Ives (Stafford), 9-7
160 LBS
1st Brayden Grim (Ledyard) MD Christopher Rivera (East Catholic), 10-0
3rd Connor Blay (Gilbert) DEC Erik Atkison (St. Paul Catholic), 3-2
5th Kyle Voisine (Plainville) FOR Mark Delima (Notre Dame-Fairfield), 0-0
170 LBS
1st Ryan Powers (Lyman Memorial/Windham Tech) F Austin Kilduff (Canton), 2:29
3rd Ioana Cobena (Montville) DEC Jon Creswell (Killingly), 10-4
5th Kaleb Korona (Plainville) MD Ryan Duncanson (Haddam-Killingworth), 10-2
182 LBS
1st Jack Cronin (Nonnewaug) F Esteban Torres (Plainville), 0:33
3rd Linards Bekeris (Somers) F Matthew Carson (Haddam-Killingworth), 2:12
5th Michael Ionkin (Putnam) FOR Damon Burger (Bacon Academy), 0-0
195 LBS
1st Jamikael Lytle (Northwestern) MD David Thoma (Lyman Memorial/Windham Tech), 11-1
3rd Donny Shivas (Thomaston/Holy Cross) DEC Alexander Santini (Plainville), 5-3
5th Ethan Reemsnyder (Morgan) DEC Adem Kica (Oxford), 4-3
220 LBS
1st Bajram Gutic (Gilbert) DEC Devin Flagg (Granby Memorial), 5-2
3rd Ernesto Heredia (Windham) F Zachary Doiron (Montville), 2:30
5th Zachary Tupper (Bacon Academy) F Preston Ross (Thomaston/Holy Cross), 1:44
285 LBS
1st Thomas Perry (Haddam-Killingworth) F Somuadina Agunyego (Montville), 1:49
3rd Davin Mciver (Ledyard) DEC Dylan Keith (Gilbert), 1-0
5th Abraham Rodriguez (Derby) DEC Sam Sciaudone (Notre Dame-Fairfield), 3-2