Follow @CIACsports on Twitter Like CIAC on Facebook
CIACsports.com Home Schedules About CIAC/Contact Staff Text Message and E-Mail Updates Online Championship Tickets Customizable CIAC Tournament Merchandise Tournament Brackets, Schedules, Rosters, Info and More!!!

CIAC 2018-19 Class LL Boys Submitted Qualifying Performances

*Denotes FAT time (When seeding is done for CIAC State Meets, 24/100ths [.24] of a second will be added to all handheld times for seeding purposes)

Change Division: Boys LL | Boys L | Boys MM | Boys M | Boys S | Girls LL | Girls L | Girls MM | Girls M | Girls S

Expand: All Class LL Boys Qualifiers | All Boys Qualifiers - All Divisions

Boys 4x100

View Qualifiers For: Class LL Only (22) All Divisions (122)
SchoolMarkDate-Meet
Bridgeport Central45.04/23: Central/Stamford @ Staples
Brien McMahon43.68*4/23: Wilton
Conard44.35/14: Conard vs Hall
Danbury43.56*4/10: FCIAC Duals @ Greenwich
East Hartford43.41*5/11: 88th Greater Hartford Outdoor Track and Field Invite
Enfield43.95/8: South Windsor
Fairfield Prep43.32*5/16: SCC West Div
Glastonbury44.12*5/4: Middletown Invitational
Greenwich42.34*5/7: Vs St Josephs
Hamden42.28*5/16: SCC WEST
Manchester44.98*5/7: Tolland vs MHS
New Britain44.85*4/30: Bloom
Newtown45.57*5/22: SWC
Norwalk43.45/15: McMahon
Norwich Free Academy44.03*5/20: ECC Championships
Ridgefield45.544/23: FCIAC Dual
Shelton42.79*5/14: SCC East Sectional
Southington44.84*4/6: Bloomfield Invite
Staples45.93*5/16: Staples @ Greenwich
Trumbull45.645/15: Central
Westhill45.85/14: Westhill @ Stamford
Wilbur Cross43.09*5/15: SCC West Sectionals
Boys 4x400

View Qualifiers For: Class LL Only (18) All Divisions (99)
SchoolMarkDate-Meet
Conard3:38.06*4/23: Conard at Southington
Danbury3:23.65*5/11: Loucks Games
East Hartford3:34.62*5/7: East Catholic @ East Hartford
Enfield3:37.75/8: South Windsor
Fairfield Prep3:33.70*5/20: SCC Championship
Glastonbury3:25.82*5/4: Middletown Invitational
Greenwich3:36.06*5/21: FCIAC Championships
Hamden3:31.37*5/4: Middletown Inv.
Manchester3:35.25*5/21: ccc east
Newtown3:35.245/15: Newtown at New Milford
Norwalk3:37.34/29: Ludlowe/Wilton
Norwich Free Academy3:26.50*5/20: ECC Championships
Ridgefield3:26.58*4/27: Penn Relays
Shelton3:30.34*5/14: SCC East Sectional
Southington3:31.81*5/11: GHI
Staples3:36.04*5/11: Greater Hartford Inv.
Trumbull3:37.95/6: Danbury
Wilbur Cross3:24.21*5/15: SCC West Sectionals
Boys 4x800

View Qualifiers For: Class LL Only (17) All Divisions (105)
SchoolMarkDate-Meet
Conard8:36.35/14: Conard vs Hall
Danbury8:02.99*5/21: FCIAC Championship
Fairfield Prep8:28.05/7: Dual Meet at Hand
Glastonbury8:15.25*5/4: Middletown Invitational
Greenwich8:20.77*5/21: FCIAC Championships
Hamden8:31.06*5/20: SCC
Manchester8:48.06*4/30: East catholic vs MHS
Newtown8:30.40*5/22: SWC
Norwalk8:49.87*5/11: Loucks Games
Norwich Free Academy8:21.36*5/20: ECC Championships
Ridgefield8:04.64*5/21: FCIAC Championships
Shelton8:23.97*5/20: SCC Championships
Southington8:29.74*4/16: Dual vs Hall
Staples8:05.78*5/21: FCIAC Championships
Trumbull8:19.77*5/21: FCIAC
Westhill8:46.34/10: Westhill @ Norwalk
Wilbur Cross8:04.16*5/4: Middletown Invitational
Boys 100 Meters

View Qualifiers For: Class LL Only (65) All Divisions (338)
NameSchoolMarkDate-Meet
Agyemang, RexfordManchester11.51*4/30: East catholic vs MHS
Allen, JaquanEast Hartford11.30*5/11: 88th Greater Hartford Outdoor Track and Field Invite
Andrade, NicholasShelton11.45/7: Cheshire, Guilford
Aristilde, DangeloNorwich Free Academy11.66*5/11: 88th Greater Hartford Invite
Assamad, UrahBrien McMahon11.64*4/27: Wilton
Baker, SamuelConard11.55/8: Conard vs Avon
Baker, WilliamRidgefield11.54/23: FCIAC Dual
Bakre, OluwatobiGlastonbury11.35/14: Simsbury Dual Meet
Barnes, JasiahWilbur Cross11.14*5/15: SCC West Sectionals
Blount, DarrenFairfield Prep11.18*5/15: SCC West Div
Bookal, BaijeonNew Britain11.05/16: vs HP
Brown, JaylenEnfield11.55/8: South Windsor
Burke, TristanEast Hartford11.74*5/14: Manchester @ East Hartford
Carreiro, JohnSouthington11.64*5/15: Dual vs NW Catholic
Cazorla, JadenDanbury10.94/30: FCIAC Duals @ Staples
Clark, HunterGreenwich11.46*5/7: Vs St Josephs
Coppola, NeilNewtown11.51*5/22: SWC
Cue, DevinWilbur Cross11.04/30: Tri-Meet at Hamden with West Haven
Davis SR, RodneyHamden10.82*5/16: SCC WEST
Desir, JeanBridgeport Central11.55/15: Central @ Trumbull
Eason, KhalilNorwalk11.35/7: Warde/Darien
Erazo, SamuelHamden11.63*5/16: SCC WEST
Foster, GregoryNorwalk11.45/7: Warde/Darien
Fulton, TahzirNorwalk11.50*4/23: New Canaan
Gabinelle, JohnConard11.55/14: Conard vs Hall
Gomez, RafaelShelton11.24/24: West Haven, Xavier
Gordon, AntonioConard11.45/8: Conard vs Avon
Gumbs, CamerinShelton11.25/7: Cheshire, Guilford
Hicks, LeshaunWilbur Cross11.54/9: Branford Dual Meet
Hill, BrendenConard11.22*5/21: CCC West Championship
Hornby, WilliamNewtown11.34/24: Newtown vs. Stratford, Pomperaug, Immaculate
Hughes, AlecGlastonbury11.15/14: Simsbury Dual Meet
Hyslop, ArmonWilbur Cross11.04/2: at North Haven
Kankam, DavidEast Hartford11.71*4/16: Tolland @ East Hartford
Lorent, JasonShelton11.04/30: Amity, Hillhouse
Lynn, MicahEast Hartford11.65*4/16: Rham @ East Hartford
Mazurkiewicz, BlaiseBrien McMahon11.33*4/23: WIlton
McCulloch, RobertFairfield Prep11.13*5/15: SCC West Div
McGeehan, CaseyStaples11.34/30: Danbury and Westhill @ Staples
McGhee, JaylinManchester11.03*5/18: JI MEET
Miller, SeanBrien McMahon11.35*4/23: Wilton
Miller, ShamarBrien McMahon11.10*4/23: WIlton
Nobou, FrankConard11.55/8: Conard vs Avon
Okeke, GabrielHamden11.24/9: ND at Hamden
Penta, AnthonySouthington11.47*4/16: Dual vs Hall
Pigatt, ChristopherHamden10.79*5/16: SCC WEST
Raybuck, RyanGreenwich10.91*5/21: FCIAC Championships
Remkiewicz, WilliamGlastonbury11.18*4/18: JI Invitational
Robinson, RajayEast Hartford11.72*4/30: Rham @ East Hartford
Robinson-Nye, ZaneGreenwich11.30*5/4: Middletown Invitational
Rodia, MichaelShelton10.98*5/14: SCC East Sectional
Rogers, KolbySouthington11.70*5/7: Dual at Simsbury
Samuels, XavierEnfield11.46*5/18: Journal Inquirer Track Meet
Santos, LukaDanbury11.24/30: FCIAC Duals @ Staples
Sauveur, ScheniderBrien McMahon11.55*5/11: Law Fresh/soph
Singletary, CalebHamden11.54/9: ND at Hamden
Smith, TymaineFairfield Prep11.24/23: Dual Meet at Hamden
Spruill, JahiemNorwich Free Academy11.61*5/11: 88th Greater Hartford Invite
Stevens, MaliqueNorwalk11.15*5/21: FCIAC Championship
Stewart, JoelEnfield11.16*5/21: CCC Championship meet
Thomas, MalikDanbury11.14/24: FCIAC Dual @ Ludlowe
Thompson, RaheemBridgeport Central11.09*5/21: FCIAC Championship
Umunakwe, JudeDanbury11.44/30: FCIAC Duals @ Staples
White, AaronEast Hartford11.33*4/30: Rham @ East Hartford
Wint, ChristopherGreenwich11.25*5/7: Vs St Josephs
Boys 110M Hurdles

View Qualifiers For: Class LL Only (18) All Divisions (123)
NameSchoolMarkDate-Meet
Beiku, AlexanderDanbury16.61*4/10: FCIAC Duals @ Greenwich
Fahsbender, ShayDanbury16.12*5/21: FCIAC Championship
Fulton, TahzirNorwalk16.02*5/21: FCIAC Championship
Hartley, ThomasNewtown15.90*5/22: SWC
Hayes, NigelTrumbull16.36*5/21: FCIAC
Hill, AnthonyGreenwich16.66*4/30: Rdigefield and Stamford
Lindsay, JonathanNew Britain14.74/2: Weth
Martinez, JohanseDanbury16.44/30: FCIAC Duals @ Staples
McDonough, SamuelRidgefield15.94/23: FCIAC Dual
Osagie, OsarentinNorwich Free Academy14.77*5/4: Middletown Invite
Pinnix, JordanManchester15.69*5/21: ccc east
Reyes, JavierDanbury16.94*5/21: FCIAC Championship
Rodriguez, ElijahSouthington15.27*5/21: CCC West
Taylor, SandreEast Hartford15.75*4/30: Rham @ East Hartford
Wasilefsky, DevinGlastonbury15.59*4/18: JI Invitational
Wein, EvanRidgefield15.86*5/21: FCIAC Championships
Williams, ChazNew Britain15.04*5/4: Mid Inv
Wiltshire, DemitriusDanbury16.74/6: FCIAC Duals @ Trumbull
Boys 200 Meters

View Qualifiers For: Class LL Only (67) All Divisions (333)
NameSchoolMarkDate-Meet
Sanchez, HectorManchester23.80*5/21: ccc east
Anderson, LaMarHamden23.65*5/16: SCC WEST
Andrew, TristanNewtown23.10*5/22: SWC
Aristilde, DangeloNorwich Free Academy23.90*5/4: Middletown Invite
Baker, SamuelConard23.85/8: Conard vs Avon
Bakre, OluwatobiGlastonbury23.82*5/4: Middletown Invitational
Barnes, JasiahWilbur Cross22.75*5/15: SCC West Sectionals
Blount, DarrenFairfield Prep23.55/6: Dual Meet at Hand
Bookal, BaijeonNew Britain23.16*5/21: CCC North
Carreiro, JohnSouthington23.69*5/11: GHI
Carter, ShamarDanbury23.74/6: FCIAC Duals @ Trumbull
Cazorla, JadenDanbury22.94/24: FCIAC Dual @ Ludlowe
Clark, HunterGreenwich23.44/23: Trumbull
Coppola, NeilNewtown23.72*5/22: SWC
Cote, AndrewNorwich Free Academy23.74/24: NFA v. Woodstock
Cue, DevinWilbur Cross22.92*5/15: Middletown Invitational
Davis SR, RodneyHamden21.90*5/16: SCC WEST
Deschaine, KyleEnfield23.84/18: University
Erazo, SamuelHamden23.74/30: WC and WH at Hamden
Evans, NathanielEast Hartford23.90*4/30: Rham @ East Hartford
Gabinelle, JohnConard24.04*5/4: Middletown Varsity Invite
Going, MalcolmDanbury23.14/24: FCIAC Dual @ Ludlowe
Gomez, RafaelShelton23.33*5/14: SCC East Sectional
Gordon, AntonioConard23.37*5/21: CCC West Championship
Gumbs, CamerinShelton23.16*5/14: SCC East Sectional
Hill, BrendenConard21.75/14: Conard vs Hall
Hughes, AlecGlastonbury23.24/30: Conard Dual Meet
Hurdle, EdmundDanbury23.84/30: FCIAC Duals @ Staples
Hyslop, ArmonWilbur Cross22.84/9: Branford Dual Meet
Jupp, SimonRidgefield22.61*5/21: FCIAC Championships
Kankam, DavidEast Hartford22.54*4/9: East Hartford @ E.O. Smith
Klein, SamuelShelton23.93*5/14: SCC Championship Meet
Kovachev, MartinShelton23.55/7: Cheshire, Guilford
Lorent, JasonShelton21.84/30: Amity, Hillhouse
Lynn, MicahEast Hartford23.04*4/9: East Hartford @ E.O. Smith
Mazurkiewicz, BlaiseBrien McMahon23.69*5/21: FCIAC
McGeehan, CaseyStaples23.54/30: Danbury and Westhill @ Staples
McGhee, JaylinManchester23.09*5/18: JI MEET
Mello, JackConard23.35/8: Conard vs Avon
Miller, SeanBrien McMahon23.40*4/23: Wilton
Murphy, AkeimBrien McMahon23.34*5/4: Middletown
Okeke, GabrielHamden23.84/24: F.Prep at Hamden
Osagie, OsarentinNorwich Free Academy23.45/14: NFA v. Fitch
Owen, CalebWilbur Cross22.34/30: Hamden West Haven Tri Meet
Paul, NazaiahNorwich Free Academy23.51*5/20: ECC Championships
Pigatt, ChristopherHamden22.07*5/16: SCC WEST
Porter, TrevorSouthington22.95*5/21: CCC West
Raybuck, RyanGreenwich22.23*5/11: Greater Hartford Invitational
Remkiewicz, WilliamGlastonbury22.69*5/4: Middletown Invitational
Rinaldi, NathanConard23.89*4/23: Conard at Southington
Rison, AndrewGlastonbury22.97*4/18: JI Invitational
Robinson, RajayEast Hartford23.68*4/22: Down to wire Qualifier
Robinson-Nye, ZaneGreenwich22.96*5/21: FCIAC Championships
Rodia, MichaelShelton23.28*5/14: SCC East Sectional
Rose, AidenStaples23.98*5/16: Staples @ Greenwich
Santos, LukaDanbury23.04/2: FCIAC Duals @ Warde
Singletary, CalebHamden23.64/24: F.Prep at Hamden
Smith, TymaineFairfield Prep23.34*5/16: SCC West Div
Spruill, JahiemNorwich Free Academy23.35/14: NFA v. Fitch
Stevens, MaliqueNorwalk22.74*5/21: FCIAC Championship
Stewart, JoelEnfield22.82*5/21: CCC Championship meet
Thomas, MalikDanbury22.88*5/21: FCIAC Championship
Thompson, RaheemBridgeport Central23.64/23: Central/Stamford @ Staples
Tomlinson, JustinWilbur Cross23.45/7: East Haven Dual Meet
Wein, EvanRidgefield23.38*5/21: FCIAC Championships
White, AaronEast Hartford23.19*4/9: Rham @ East Hartford
Wint, ChristopherGreenwich22.92*5/14: vs Staples
Boys 300 Meter Hurdles

View Qualifiers For: Class LL Only (17) All Divisions (110)
NameSchoolMarkDate-Meet
Beiku, AlexanderDanbury42.48*5/21: FCIAC Championship
Bialek, JacobShelton42.94/17: SCC Novice Meet
DeBarber, BrendanEnfield41.72*5/21: CCC Championship meet
Foster, GregoryNorwalk42.04*5/21: FCIAC Championship
Fulton, TahzirNorwalk43.05/7: Warde/Darien
Hartley, ThomasNewtown42.84/29: Newtown @ Bunnell, Kolbe Cathedral
Hayes, NigelTrumbull42.98*5/21: FCIAC
Hill, AnthonyGreenwich42.33*5/11: Greater Hartford Invitational
Lee, JuvaughnFairfield Prep42.54/23: Dual Meet at Hamden
Markos, AmitRidgefield42.07*5/21: FCIAC Championships
Moore, LoganManchester41.60*5/21: ccc east
Osagie, OsarentinNorwich Free Academy40.85*5/11: 88th Greater Hartford Invite
Taylor, SandreEast Hartford42.54*4/9: East Hartford @ E.O. Smith
Wasilefsky, DevinGlastonbury41.50*5/21: CCC West Championship
Wiggins, DanteEast Hartford43.04/2: East Hartford @ South Windsor
Williams, ChazNew Britain40.00*5/21: CCC North
Wiltshire, DemitriusDanbury42.74/6: FCIAC Duals @ Trumbull
Boys 400 Meters

View Qualifiers For: Class LL Only (46) All Divisions (219)
NameSchoolMarkDate-Meet
Anderson, AndredEast Hartford52.81*4/23: Enfield @ East Hartford
Bacon, JoshuaFairfield Prep52.59*5/16: SCC West Div
Bakre, OluwatobiGlastonbury52.20*4/18: JI Invitational
Betancourt, NassaiahWilbur Cross52.64/30: Hamden West Haven Tri Meet
Caldwell, RyanDanbury53.34/6: FCIAC Duals @ Trumbull
Cote, AndrewNorwich Free Academy50.36*5/20: ECC Championships
Davis SR, RodneyHamden53.04/9: ND at Hamden
DeVega, TylerNorwich Free Academy52.19*5/20: ECC Championships
Ducret, LucienGreenwich53.40*5/14: vs Staples
Furlong, AidanGlastonbury52.84/9: Southington Dual Meet
Going, MalcolmDanbury49.50*5/21: FCIAC Championship
Gumbs, CamerinShelton52.24/30: Amity, Hillhouse
Haas, HenryStaples52.90*5/7: Wilton @ Staples
Hall, HenryWilbur Cross53.53*5/15: SCC West Sectionals
Hurdle, EdmundDanbury52.04/6: FCIAC Duals @ Trumbull
Jupp, SimonRidgefield50.02*5/11: Loucks Games
Kane, JamesRidgefield51.61*4/30: FCIAC Dual
Kiyak, BrendanSouthington53.56*3/30: Bloomfield Opener
Kovachev, MartinShelton52.76*5/14: SCC East Sectional
Kwarteng, GabrielDanbury52.37*4/10: FCIAC Duals @ Greenwich
Lepska, GeorgeStaples51.84*5/16: Staples @ Greenwich
Lips, MatthewGlastonbury51.86*4/18: JI Invitational
Lorent, JasonShelton53.44/9: Lyman Hall, Career
Louden, SamuelConard53.62*5/4: Middletown Varsity Invite
Markos, AmitRidgefield51.44/23: FCIAC Dual
Martin, TravisWilbur Cross52.84/23: Career Jonathan Law Tri Meet
Mello, JackConard53.09*5/4: Middletown Varsity Invite
Murphy, AkeimBrien McMahon52.85*4/23: Wilton
Owen, CalebWilbur Cross48.99*5/15: SCC West Sectionals
Pavano, SethGlastonbury53.24/16: Farmington Dual Meet
Porter, TrevorSouthington53.05/7: Dual at Simsbury
Remkiewicz, WilliamGlastonbury49.83*4/18: JI Invitational
Rich, GarrettEnfield53.60*5/21: CCC Championship meet
Rinaldi, NathanConard51.19*5/4: Middletown Varsity Invite
Rison, AndrewGlastonbury50.42*4/18: JI Invitational
Robinson, RajayEast Hartford52.36*5/11: 88th Greater Hartford Outdoor Track and Field Invite
Robinson-Nye, ZaneGreenwich52.00*4/30: Rdigefield and Stamford
Rouffiac, ThomasGreenwich52.53*5/14: vs Staples
Sanchez, JoseHamden52.55/7: Xavier at Hamden
Seymour, EvanTrumbull52.45/6: Danbury
Singletary, CalebHamden53.18*5/20: SCC
Slesinski, RyanSouthington52.15/7: Dual at Simsbury
Smith, JacobGlastonbury52.54/16: Farmington Dual Meet
Stewart, JoelEnfield52.81*4/23: East Hartford
Thompson, RaheemBridgeport Central51.75/15: Central @ Trumbull
Verderame, JosephSouthington51.85/7: Dual at Simsbury
Boys 800 Meters

View Qualifiers For: Class LL Only (48) All Divisions (167)
NameSchoolMarkDate-Meet
Amalfitano, BrennanDanbury2:03.98*5/17: Dream Invitational
Ashton, WilliamsStamford2:05.61*4/30: Greenwich, Stamford @ Ridgefield
Betancourt, NassaiahWilbur Cross2:02.14*5/4: Middletown Invitational
Bolden, CalebFairfield Prep2:04.77*5/11: Froshmore Inv
Bonaddio, FrankNorwalk2:03.70*5/21: FCIAC Championship
Brock, AidanGreenwich2:05.74*5/7: Vs St Josephs
Burke, StephenGreenwich2:02.90*5/14: vs Staples
Caldwell, RyanDanbury2:01.32*5/17: Dream Invitational
Coffin, CharlesRidgefield1:55.96*5/17: Dream Invitational
Cosentino, MatthewGlastonbury2:02.61*5/11: Greater Hartford Invitational
Cote, AndrewNorwich Free Academy2:03.03*5/4: Middletown Invite
Cote, NathanNorwich Free Academy2:03.46*5/4: Middletown Invite
Dawson, AzaanFairfield Prep1:59.90*5/16: SCC West Div
Faulkner, ElliotWilbur Cross1:58.32*5/20: SCC Championship
Fierro, MorganStaples2:02.88*5/16: Staples @ Greenwich
George, BenjaminDanbury2:05.64*5/14: FCIAC Dual @ Ridgefield
Going, MalcolmDanbury1:52.28*5/4: St Anthony Invitational
Gregory, JosephTrumbull2:03.34*4/30: New Canaan
Guiduli, BrunoStaples2:04.94*5/16: Staples @ Greenwich
Haas, HenryStaples2:01.85*5/16: Staples @ Greenwich
Jupp, SimonRidgefield1:58.57*5/17: Dream Invitational
King, CharlesRidgefield2:03.47*5/14: FCIAC Dual
Kwarteng, GabrielDanbury1:58.84*5/17: Dream Invitational
Lamour, RockDanbury2:02.94*5/17: Dream Invitational
Lee, NoahWilbur Cross2:02.84/30: Hamden West Haven Tri Meet
Lepska, GeorgeStaples1:57.81*5/11: Greater Hartford Inv.
Lorenz, LukeStaples2:05.20*5/21: FCIAC Championships
MacArthur, CharlesRidgefield2:05.27*5/14: FCIAC Dual
Markos, AmitRidgefield2:01.94*5/17: Dream Invitational
Martin, TravisWilbur Cross2:00.45/7: East Haven Dual Meet
Musall, RichardGlastonbury2:04.01*5/11: Greater Hartford Invitational
Nishimura, MasahitoWilbur Cross2:03.12*5/20: SCC Championship
Nogueira, JadynGlastonbury2:04.34/23: Avon Dual Meet
O'Farrell, EthanEnfield2:05.55/8: South Windsor
Pavano, SethGlastonbury2:03.78*5/4: Middletown Invitational
Remigino, TylerConard2:04.29*4/23: Conard at Southington
Sacoto, JoshShelton1:59.32*5/20: SCC Championships
Sagers, IanConard2:04.44/24: Conard vs NW Catholic
Sherry, CallumConard2:05.36*5/11: 88th Greater Hartford Invite
Sherry, GavinConard2:00.15/8: Conard vs Avon
Slesinski, RyanSouthington1:58.64*5/17: Dream Invite
Smith, JacobGlastonbury2:01.34/23: Avon Dual Meet
St. Fort, JalenStaples2:05.20*5/16: Staples @ Greenwich
Suhie, AndrewManchester1:59.24*5/7: Manchester vs Tolland
Swift, DamonHamden2:02.05*5/4: Middletown Inv.
Tristine, EdwardFairfield Prep2:02.05/1: Dual Meet at Sheehan
Vellon, NazirNew Britain2:02.46*5/7: Wind
Wilcox, SamuelGlastonbury1:57.87*5/11: Greater Hartford Invitational
Boys 1600 Meters

View Qualifiers For: Class LL Only (41) All Divisions (156)
NameSchoolMarkDate-Meet
Puffer, AidanManchester4:25.17*5/18: JI MEET
Ashton, WilliamsStamford4:33.68*5/21: FCIAC Championship
Bein, AlexanderGreenwich4:34.72*5/11: Greater Hartford Invitational
Brock, AidanGreenwich4:35.40*5/14: vs Staples
Byrne, AidanDanbury4:39.23*5/21: FCIAC Championship
Dalton, JohnConard4:36.62*5/21: CCC West Championship
Dawson, AzaanFairfield Prep4:18.43*5/17: Dream Inv
Diaz, YankarlosManchester4:33.56*5/21: ccc east
Dillon, RobertShelton4:19.51*5/14: SCC East Sectional
Faulkner, ElliotWilbur Cross4:33.44/30: Hamden West Haven Tri Meet
Fierro, MorganStaples4:22.09*5/4: Middletown Inv.
Going, MalcolmDanbury4:17.78*5/11: Loucks Games
Gregory, JosephTrumbull4:38.25/15: Central
Haas, HenryStaples4:27.65*5/4: Middletown Inv.
Hefele, JacobDanbury4:26.65*5/17: Dream Invitational
Hussain, MohammedWilbur Cross4:28.01*5/15: SCC West Sectionals
King, CharlesRidgefield4:23.23*5/17: Dream Invitational
Lepore, ChristopherTrumbull4:38.81*4/30: New Canaan
Lorenz, LukeStaples4:33.16*5/21: FCIAC Championships
MacKenzie, EthanRidgefield4:36.31*5/17: Dream Invitational
Martin, TravisWilbur Cross4:16.33*5/4: Middletown Invitational
McLaughlin, ColinWesthill4:38.14/23: Westhill @ Trumbull
Molekudy, AkashGreenwich4:37.85*5/14: vs Staples
O'Kane, TeddyStaples4:29.27*5/4: Middletown Inv.
Penna, MatthewSouthington4:32.01*4/23: Dual vs Conard
Printy, OliverGlastonbury4:34.24*5/4: Middletown Invitational
Ramsey, PeytonNorwich Free Academy4:37.47*5/4: Middletown Invite
Remigino, TylerConard4:22.75*5/4: Middletown Varsity Invite
Riccio, LuccaSouthington4:35.67*5/15: Dual vs NW Catholic
Richard, MatthewShelton4:36.79*5/14: SCC East Sectional
Rosemark, DylanDanbury4:31.96*5/17: Dream Invitational
Sagers, IanConard4:36.35/8: Conard vs Avon
Sherry, CallumConard4:33.78*5/21: CCC West Championship
Sherry, GavinConard4:18.80*5/4: Middletown Varsity Invite
Smith, JacobGlastonbury4:27.15*4/18: JI Invitational
Smith, MayoStaples4:32.73*5/11: Greater Hartford Inv.
Smith, ZacharyGlastonbury4:35.86*4/18: JI Invitational
Taubenheim, NicholasStaples4:24.21*5/4: Middletown Inv.
Tristine, EdwardFairfield Prep4:24.78*5/20: SCC Championship
Watson, JackDanbury4:31.93*5/17: Dream Invitational
Wilcox, SamuelGlastonbury4:29.94/16: Farmington Dual Meet
Boys 3200 Meters

View Qualifiers For: Class LL Only (43) All Divisions (175)
NameSchoolMarkDate-Meet
Puffer, AidanManchester9:10.23*5/11: loucks games
Adamski, ChrisDanbury10:07.71*5/17: Dream Invitational
Ashton, WilliamsStamford10:01.65/1: Danbury, Stamford @ Trumbull
Barkasy, SeanManchester10:06.00*5/8: tolland
Bein, AlexanderGreenwich9:46.92*5/4: Middletown Invitational
Brock, AidanGreenwich9:49.35*5/4: Middletown Invitational
Byrne, AidanDanbury9:55.12*5/17: Dream Invitational
Carcich, LiamRidgefield10:09.72*5/3: Holmdel Twilight Series
Coffin, CharlesRidgefield9:59.58*5/3: Holmdel Twilight Series
DeMarco, TrevorRidgefield9:59.84*5/3: Holmdel Twilight Series
DeRosa, JohnShelton10:07.65*5/14: SCC East Sectional
Diaz, YankarlosManchester9:57.56*5/8: tolland
Dillon, RobertShelton9:41.10*5/14: SCC East Sectional
Dires, SophoniasConard10:04.85/14: Conard vs Hall
Fierro, MorganStaples9:37.04*5/4: Middletown Inv.
Going, MalcolmDanbury10:01.30*4/10: FCIAC Duals @ Greenwich
Halmose, JustinNewtown10:08.03*5/22: SWC
Hefele, JacobDanbury9:50.53*5/21: FCIAC Championship
Hussain, MohammedWilbur Cross9:55.93*5/4: Middletown Invitational
King, CharlesRidgefield9:39.38*5/3: Holmdel Twilight Series
Kosyakov, AlexanderGreenwich10:10.04/23: Trumbull
Lepore, ChristopherTrumbull10:02.05/15: Central
Little, JadenStaples10:04.89*5/4: Middletown Inv.
MacKenzie, EthanRidgefield9:56.99*5/3: Holmdel Twilight Series
Martin, TravisWilbur Cross9:33.57*5/4: Middletown Invitational
McLaughlin, ColinWesthill9:47.04/30: Westhill @ Staples
Namiot, CharlesRidgefield10:00.25*5/3: Holmdel Twilight Series
O'Kane, TeddyStaples9:42.54/30: Danbury and Westhill @ Staples
Penna, MatthewSouthington9:47.00*4/12: RJ Invite
Pineau, TylerShelton10:10.03*5/14: SCC East Sectional
Printy, OliverGlastonbury10:07.27*5/11: Greater Hartford Invitational
Remigino, TylerConard9:29.94/30: Conard at Glastonbury
Richard, MatthewShelton10:07.90*5/14: SCC East Sectional
Sherry, CallumConard9:47.38*5/4: Middletown Varsity Invite
Sherry, GavinConard9:23.85/14: Conard vs Hall
Smith, JacobGlastonbury9:37.63*5/11: Greater Hartford Invitational
Smith, MayoStaples9:39.84/30: Danbury and Westhill @ Staples
Smith, ZacharyGlastonbury9:43.04/30: Conard Dual Meet
Snyder, EthanRidgefield10:01.68*5/3: Holmdel Twilight Series
Taubenheim, NicholasStaples9:48.75*4/27: O'Grady Relays
Tristine, EdwardFairfield Prep10:09.04/23: Dual Meet at Hamden
Watson, JackDanbury10:00.39*4/20: NY Relays
White, DanielEnfield10:07.86*5/18: Journal Inquirer Track Meet
Boys Shot

View Qualifiers For: Class LL Only (23) All Divisions (117)
NameSchoolMarkDate-Meet
Agyeman, Nana YawGlastonbury50-8.04/30: Conard Dual Meet
Baker, GrantNewtown41-1.05/15: Newtown at New Milford
Bell, MarcellousWesthill44-6.05/21: FCIAC
Belton, CameronNorwich Free Academy51-07.54/3: NFA v. Windham
Byrne, LiamRidgefield44-11.05/21: FCIAC Championships
Chard, SamuelGreenwich41-8.05/7: Vs St Josephs
Corby, KyleShelton41-7.255/14: SCC East Sectional
Daviega, AdelinoNorwich Free Academy50-01.05/20: ECC Championships
Dike, IkechiEast Hartford45-4.004/23: Enfield @ East Hartford
Garcia, Gabriel MillanManchester45-6.505/7: Tolland vs MHS
Gianni, NicholasGlastonbury46-9.04/18: JI Invitational
Gladstone, ZachStaples50-08.505/21: FCIAC Championships
Heavey, JamesGreenwich41-4.05/14: vs Staples
LeBlanc, CameronEnfield43-4.05/8: South Windsor
McNeil, JohnEast Hartford44-2.004/16: Tolland @ East Hartford
Mysirlidis, AndrewShelton41-9.255/14: SCC East Sectional
Quaye, NathanManchester55-3.05/11: loucks games
Redfield, TyManchester41-6.004/2: E.O Smith vs MHS
Sherald, KeleteBrien McMahon44-9.05/21: FCIAC
Smith, MarcelEast Hartford44-9.004/23: Enfield @ East Hartford
Theirsaint, JeffreyBrien McMahon41-4.55/21: FCIAC
Velez, GabrielNorwich Free Academy41-06.54/24: NFA v. Woodstock
White, ShaquilleBridgeport Central43-05.05/21: FCIAC Championship
Boys Discus

View Qualifiers For: Class LL Only (17) All Divisions (114)
NameSchoolMarkDate-Meet
Agyeman, Nana YawGlastonbury126-4.04/2: Northwest Catholic Dual Meet
Baxter, TroyEast Hartford141-7.005/11: 88th Greater Hartford Outdoor Track and Field Invite
Burke, NevanGreenwich116-6.04/23: Trumbull
Byrne, LiamRidgefield138-7.05/21: FCIAC Championships
Carrasco, RicardoNew Britain116-09.05/14: vs RH
Carroll, RobertNewtown121-5.05/10: Torrington Invitational
Charubin, TomEnfield115-8.04/23: East Hartford
Clark, DanielTrumbull119-0.04/23: Greenwich
Daviega, AdelinoNorwich Free Academy136-10.05/20: ECC Championships
Gianni, NicholasGlastonbury135-4.05/8: Hall Dual Meet
Macias Ticas, LucasHamden143-06.05/16: SCC WEST
McHugh, MichaelTrumbull117-10.05/21: FCIAC
Quaye, NathanManchester152-00.005/21: ccc east
Smith, MarcelEast Hartford118-7.004/23: Enfield @ East Hartford
Theirsaint, JeffreyBrien McMahon138-2.05/21: FCIAC
Wallace, JhaiqwanGlastonbury121-3.004/16: Farmington Dual Meet
White, ShaquilleBridgeport Central130-00.04/23: Central/Stamford @ Staples
Boys Javelin

View Qualifiers For: Class LL Only (17) All Divisions (111)
NameSchoolMarkDate-Meet
Belton, CameronNorwich Free Academy151-05.05/4: Middletown Invite
Burke, NevanGreenwich157-6.04/26: O'Grady Relays
Burke, ReynellWesthill169-0.05/21: FCIAC
Byrne, LiamRidgefield148-2.755/11: Loucks Games
Daniel, JermayneBrien McMahon156-8.05/15: Mc V Norwalk
DeBarber, BrendanEnfield156-0.05/21: CCC Championship meet
DeBarber, RyanEnfield142-10.04/30: E.O. Smith
Figueroa, EdwinHamden161-00.05/20: SCC
Fountain, GabeManchester167-7.05/18: JI MEET
Harvey, EricTrumbull141-01.05/21: FCIAC
Hopkins, MalachiDanbury144-04.005/6: FCIAC Duals @ Trumbull
Kraninger, JosephGreenwich144-2.05/21: FCIAC Championships
Maciolek, JosephGlastonbury144-10.04/30: Conard Dual Meet
Sherald, KeleteBrien McMahon153-4.05/21: FCIAC
Stager, CodyEnfield149-1.05/8: South Windsor
Tompkins, RaquanEast Hartford163-10.005/11: 88th Greater Hartford Outdoor Track and Field Invite
Vincelette, DerekGlastonbury143-11.005/21: CCC West Championship
Boys Long Jump

View Qualifiers For: Class LL Only (28) All Divisions (196)
NameSchoolMarkDate-Meet
Allen, JaquanEast Hartford20-10.04/16: Tolland @ East Hartford
Amadou, YazeedManchester20-7.754/27: Greater Bristol Invitational
Andrade, NicholasShelton20-0.05/7: Cheshire, Guilford
Bacon, JoshuaFairfield Prep20-04.045/20: SCC Championship
Bianchi, OwenGreenwich22-1.255/21: FCIAC Championships
Cazorla, JadenDanbury20-11.004/30: FCIAC Duals @ Staples
Comizio, KobeGreenwich20-3.255/7: Vs St Josephs
Ellis, ChetStaples20-08.005/16: Staples @ Greenwich
Faugno, DavidGreenwich20-6.55/21: FCIAC Championships
Figol, KyleShelton20-6.05/7: Cheshire, Guilford
Forde, JustinBrien McMahon24-6.255/21: FCIAC
Gardener, JaydonEast Hartford21-0.003/30: CREC @ East Hartford
Gomez, RafaelShelton21-9.05/7: Cheshire, Guilford
johnson, IsaiahTrumbull20-3.04/23: Greenwich
Martiska, MilesNewtown20-1.755/22: SWC
McCulloch, RobertFairfield Prep21-06.05/7: Dual Meet at Hand
Mello, JackConard21-2.05/21: CCC West Championship
Monahan, KurtRidgefield21-5.255/21: FCIAC Championships
Morgan, JehvanniSouthington20-00.55/3: EO Smith Twilight
Osagie, OsarentinNorwich Free Academy21-03.255/11: 88th Greater Hartford Invite
Penta, AnthonySouthington20-9.55/15: Dual vs NW Catholic
Rogers, KolbySouthington20-04.55/15: Dual vs NW Catholic
Samaras, JoshuaFairfield Prep20-06.505/16: SCC West Div
Santy, MatthewEnfield22-2.04/23: East Hartford
Spillane, AndyTrumbull20-4.05/15: Central
Spruill, JahiemNorwich Free Academy22-02.05/1: NFA v. EL
Tonge, CornellHamden20-02.55/16: SCC WEST
Williams, WebsterTrumbull20-6.04/23: Greenwich
Boys High Jump

View Qualifiers For: Class LL Only (25) All Divisions (143)
NameSchoolMarkDate-Meet
Agyemang, RexfordManchester6-0.05/8: tolland
Allen, JaquanEast Hartford6-0.03/30: CREC @ East Hartford
Allison, MarionManchester6-0.005/8: tolland
Amadou, YazeedManchester6-03.005/7: Manchester vs Tolland
Bianchi, OwenGreenwich5-10.04/30: Rdigefield and Stamford
Bocchino, JackShelton6-0.04/24: West Haven, Xavier
Chesanow, AidenSouthington5-10.04/16: Dual vs Hall
Costick, JustinNorwich Free Academy5-10.05/20: ECC Championships
DeLuca, AnthonyGreenwich5-10.05/14: vs Staples
Ellis, ChetStaples6-10.005/21: FCIAC Championships
Forde, JustinBrien McMahon6-10.05/4: MIddletown
Gamble, StephenShelton6-0.05/20: SCC Championships
Hicks, LeshaunWilbur Cross5-10.04/16: Hand Xavier Shelton Quad Meet
Hill, AnthonyGreenwich5-10.05/4: Middletown Invitational
Jones, EnasjWilbur Cross5-10.05/7: East Haven Dual Meet
Maloney, EricEnfield5-10.04/18: University
Morgan, JehvanniSouthington5-10.004/30: Dual vs Farmington
Paulus, BradyConard6-00.04/2: Conard at Farmington
Pierre Louis, MaxsonNorwich Free Academy6-02.05/20: ECC Championships
Quermorllue, DukeNorwalk5-10.05/21: FCIAC Championship
Santy, MatthewEnfield6-8.05/21: CCC Championship meet
Soisson, ConnorGlastonbury6-2.05/8: Hall Dual Meet
Spruill, JahiemNorwich Free Academy6-05.05/1: NFA v. EL
Targonski, JeremyEnfield5-10.04/18: University
Tonge, CornellHamden6-00.04/24: F.Prep at Hamden
Boys Pole Vault

View Qualifiers For: Class LL Only (20) All Divisions (121)
NameSchoolMarkDate-Meet
Martinez, NelsonManchester11-0.05/18: JI MEET
Sanchez, HectorManchester12-6.004/27: Greater Bristol Invitational
Badey, TannerGlastonbury12-6.005/21: CCC West Championship
Bazinet, JacobNorwich Free Academy12-06.04/24: NFA v. Woodstock
Burg, JackStaples11-00.005/16: Staples @ Greenwich
Chesanow, AidenSouthington11-06.05/15: Dual vs NW Catholic
Chong, AnthonyNorwich Free Academy11-00.05/20: ECC Championships
Colucci, ChristopherRidgefield12-0.04/30: FCIAC Dual
Cotner, ZacheryNorwich Free Academy11-00.05/20: ECC Championships
Davidson, MaxNorwich Free Academy12-00.755/14: NFA v. Fitch
Edwards, SamuelNewtown12-6.04/29: Newtown @ Bunnell, Kolbe Cathedral
Godfrey, EthanGlastonbury11-0.04/23: Avon Dual Meet
Hotchkiss, RussellSouthington11-0.04/16: Dual vs Hall
Iannucci, ZachTrumbull13-0.05/6: Danbury
Jasinski, AidenNewtown13-2.05/6: Newtown vs Masuk, Brookfield
McKeon, DanielTrumbull11-0.05/15: Central
Moore, LoganManchester13-00.005/11: 88th Greater Hartford Invite
Rosas-Perez, YoskarNew Britain11-00.05/21: CCC North
Selinske, CaseySouthington12-09.005/3: EO Smith Twilight
Towey, EmmetBrien McMahon12-6.05/21: FCIAC
Boys Triple Jump

View Qualifiers For: Class LL Only (25) All Divisions (117)
NameSchoolMarkDate-Meet
Allison, MarionManchester41-10.05/18: JI MEET
Andrew, TristanNewtown40-11.04/24: Newtown vs. Stratford, Pomperaug, Immaculate
Bianchi, OwenGreenwich45-7.05/7: Vs St Josephs
Bourgeois, DanielGreenwich40-9.55/11: Greater Hartford Invitational
Butler, NolanConard41-08.504/23: Conard at Southington
Costick, JustinNorwich Free Academy44-03.05/1: NFA v. EL
Cue, DevinWilbur Cross41-10.05/15: SCC West Sectionals
Ferris, RyanTrumbull39-7.755/21: FCIAC
Figol, KyleShelton39-7.04/30: Amity, Hillhouse
Forde, JustinBrien McMahon51-9.754/27: Penn Relays
Gardener, JaydonEast Hartford41-3.004/23: Enfield @ East Hartford
Ibekwe, StephenShelton41-9.04/30: Amity, Hillhouse
LeSane, MalachiHamden39-10.05/20: SCC
Osagie, OsarentinNorwich Free Academy41-08.05/1: NFA v. EL
Paulus, BradyConard41-11.504/23: Conard at Southington
Penta, AnthonySouthington39-09.05/15: Dual vs NW Catholic
Salem, JoshuaTrumbull39-7.255/21: FCIAC
Santy, MatthewEnfield45-8.04/23: East Hartford
Spillane, AndyTrumbull40-10.05/6: Danbury
Spruill, JahiemNorwich Free Academy44-02.05/20: ECC Championships
Sturza, AdamGreenwich40-5.04/23: Trumbull
Tompkins, RaquanEast Hartford41-4.05/14: Manchester @ East Hartford
Tonge, CornellHamden42-00.05/16: SCC WEST
Umunakwe, JudeDanbury40-08.504/20: NY Relays
Wallace, ChristopherHamden44-06.04/30: WC and WH at Hamden