Follow @CIACsports on Twitter Like CIAC on Facebook
CIACsports.com Home Schedules About CIAC/Contact Staff Text Message and E-Mail Updates Online Championship Tickets Customizable CIAC Tournament Merchandise Tournament Brackets, Schedules, Rosters, Info and More!!!

CIAC 2018-19 Class M Girls Submitted Qualifying Performances

*Denotes FAT time (When seeding is done for CIAC State Meets, 24/100ths [.24] of a second will be added to all handheld times for seeding purposes)

Change Division: Boys LL | Boys L | Boys MM | Boys M | Boys S | Girls LL | Girls L | Girls MM | Girls M | Girls S

Expand: All Class M Girls Qualifiers | All Girls Qualifiers - All Divisions

Girls 4x100

View Qualifiers For: Class M Only (30) All Divisions (134)
SchoolMarkDate-Meet
Amistad52.14/7: Branford
Bacon Academy53.175/6: Bacon vs Waterford
Berlin50.69*5/4: Middletown Invitational
Bethel52.72*5/22: SWC
Career Magnet49.24/9: Career vs Shelton
East Catholic52.80*5/18: JI
Ellington51.82*5/21: NCCC Championship Meet
Granby Memorial51.97*5/21: NCCC meet Coventry
Griswold53.64/23: Griswold vs Waterford
Haddam-Killingworth53.19*5/22: SHORELINE CHAMPIONSHIPS
Jonathan Law52.90*5/20: SCC championship
Ledyard52.34*5/20: ECC Championship
Lewis Mills51.80*5/18: Berkshire League Championships
Montville52.65/1: Montville @ Stonington
Morgan53.224/11: Morgan vs Old Saybrook
New Fairfield54.73*5/16: SWC Freshman Meet
Nonnewaug54.45/2: Vs Thomaston
North Branford53.14/30: vs. Valley and Old Saybrook
Northwestern54.45/7: Wamogo and OWTS
Oxford53.63*4/23: Kennedy vs Derby
Plainfield50.58*5/20: ECC Championships
Plainville52.75/7: Plainville vs Platt
Rocky Hill54.74/2: Rocky Hill - Windsor Dual Meet
Seymour52.16*5/21: NVL Championship
Sheehan51.70*5/14: SCC East Track and Field Sectional Meet
Stonington51.36*5/20: ECC Championships
Valley Regional52.90*5/22: Shoreline Championship
Weston50.29*5/22: swc championship
Wolcott54.54/23: Seymour
Woodland53.45/16: @ Woodland, with Platt and O'Brien Tech
Girls 4x400

View Qualifiers For: Class M Only (22) All Divisions (82)
SchoolMarkDate-Meet
Berlin4:12.94*5/11: Greater Hartford Invitational
Bethel4:25.05*5/14: Bethel Home
Career Magnet4:11.35/8: Career vs N. Haven
East Catholic4:21.95/14: South Windsor
Ellington4:14.03*5/18: Journal Inquirer Invitational
Granby Memorial4:27.23*5/21: NCCC meet Coventry
Haddam-Killingworth4:18.31*5/22: SHORELINE CHAMPIONSHIPS
Jonathan Law4:24.65/7: Foran
Ledyard4:23.71*5/20: ECC Championship
Lewis Mills4:20.88*5/18: Berkshire League Championships
Montville4:15.85/1: Montville @ Stonington
Morgan4:30.00*5/22: Shoreline Championships
New Fairfield4:28.93*5/22: SWC Championship
North Branford4:22.32*5/22: shoreline
Northwestern4:19.83*5/18: BL Championships
Plainfield4:11.04*5/20: ECC Championships
Rocky Hill4:22.62*5/21: CCC North Conference Championships
Seymour4:26.80*5/11: Greater Hartford Invite
Sheehan4:11.55*5/4: Middletown Invitational
Stonington4:21.45/1: vs. Montville
Weston3:59.98*5/11: Loucks
Woodland4:30.19*5/21: @ NVL Championships
Girls 4x800

View Qualifiers For: Class M Only (23) All Divisions (97)
SchoolMarkDate-Meet
Bacon Academy11:06.685/6: Bacon vs New London
Berlin10:08.24*5/4: Middletown Invitational
Bethel10:01.35*5/14: Bethel Home
East Catholic10:54.52*4/30: Manchester
Ellington10:28.99*5/18: Journal Inquirer Invitational
Haddam-Killingworth9:50.35*5/22: SHORELINE CHAMPIONSHIPS
Jonathan Law10:23.01*5/20: SCC championship
Ledyard10:56.72*5/20: ECC Championship
Lewis Mills10:59.61*5/11: Greater Hartford Invite
Morgan10:51.32*5/10: Running Rams Invitational
New Fairfield10:47.34/10: Pomperaug/New Fairfield/Masuk/Kolbe Cathedral
Nonnewaug10:38.92*5/18: Berkshire League Championships
Northwestern10:59.75/7: Wamogo and OWTS
Oxford10:42.62*5/22: NVL Championship
Plainfield11:19.04/9: @ Griswold
Plainville11:04.14/23: Plainville vs Maloney
Rocky Hill10:36.57*5/21: CCC North Conference Championships
Seymour11:07.85*5/21: NVL Championship
Sheehan11:18.05/10: Lady Titan Relay
Stonington10:09.76*5/20: ECC Championships
Valley Regional10:45.11*5/22: Shoreline Championship
Weston9:51.42*5/22: swc championship
Woodland10:09.35*5/21: @ NVL Championships
Girls 100 Meters

View Qualifiers For: Class M Only (65) All Divisions (316)
NameSchoolMarkDate-Meet
Alessio, SaraWoodland13.45/16: @ Woodland, with Platt and O'Brien Tech
Andersen, GwenStonington13.04/10: vs. Windham
Baclaski, BaileyBerlin13.34/23: @ Bristol East
Becker, NadiaNorth Branford13.18*5/22: shoreline
Best, GabriellaBacon Academy13.05/6: Bacon vs Waterford
Bialowas, TaylorGriswold13.44/17: Jack Long Invite
Bigelow, LaurenWeston13.44/23: swc 2
Bilheimer, KylaMontville13.45/14: Montville @ Plainfield
Boyington, ElenaHaddam-Killingworth13.45/7: HK VS. WESTBROOK/MORGAN
Camara, MagnalenAmistad12.30*4/7: Branford
Carleson, KatePlainfield12.94/23: Stonington @ Plainfield
Criscuolo, Ly-LinhHaddam-Killingworth13.45/7: HK VS. WESTBROOK/MORGAN
Croiger, MadeleineLewis Mills13.05/7: Nonnewaug
DeSanti, FrancescaNorthwestern13.45/7: Wamogo and OWTS
Freeman, AmajeCareer Magnet13.35/8: Career vs N. Haven
Gibb, HannahNorthwestern12.64/23: Nonnewaug and Shepaug
Graham, BriannaNorwich Tech13.14/30: @Ellis w/ Putnam
Graham, ZoeBethel12.98*5/22: SWC
Greene, HannahWeston13.14/10: swc 1
Greene, Tay JanaCareer Magnet13.44/2: vs Branford
Griffiths, AriannaPrince Tech13.43*5/14: Prince Meet
Helme, NadiaLedyard13.10*5/10: Old Saybrook Invite
Hunter, KendallEast Catholic13.44/23: E.O. Smith
Imetovski, SuzanaSeymour12.84/23: Crosby and Seymour @ Wolcott
Ingenito, JessicaBerlin13.24/23: @ Bristol East
Jackson, EmaniAmistad12.84/7: Branford
Jeney, KatyPlainville13.05/7: Plainville vs Platt
Jurkowski, PatriciaSeymour12.64/23: Crosby and Seymour @ Wolcott
Kazemekas, LaurenWolcott13.24/2: Naugy/ Torrington
Konior, NoelleBerlin12.79*5/4: Middletown Invitational
Kriak, AvaEast Catholic13.34/2: RHAM
Laliberte, KarlyWoodland13.45/7: @ Woodland, with Derby, Wilby
LeMay, AlyssaMorgan12.64/11: Morgan vs Westbrook vs HK
Lenda, AudreyValley Regional13.59*5/22: Shoreline Championship
MacCracken, MichaelaMontville13.45/6: Griswold @ Montville
Maher, HopeLewis Mills13.25/7: Nonnewaug
Malloy, AzriaNonnewaug12.55/2: Vs Thomaston
Mansfield, JuliaSheehan13.45/7: Sheehan vs Lyman Hall
Mansfield, PatriceSheehan13.61*4/16: Mercy/Sheehan/Wilbur Cross @ Hillhouse
Meyer, JaidenJonathan Law13.45/16: SCC novice
Misbach, CatherineBacon Academy13.35/6: Bacon vs Waterford
More, KatyWoodland13.45/16: @ Woodland, with Platt and O'Brien Tech
Moser, AnnaEllington13.36*5/18: Journal Inquirer Invitational
Moser, EllaEllington13.54*5/18: Journal Inquirer Invitational
Muller, AmyPlainville13.44/16: Plainville vs Bristol Eastern
Muscatello, MaxineBerlin12.94/23: @ Bristol East
Newbury, IzabellaPlainfield13.04/23: Stonington @ Plainfield
Pavia, NicoleOxford13.25/7: Torrington vs Sacred Heart
Peck, AlexandriaMontville13.57*4/6: Bellringer Invite
Russell, EliseWeston13.34/30: swc 3
Simpson, SydneyJonathan Law13.24/30: Guilford
Sobin, AshleySeymour13.44/10: Derby and Sacred Heart @ Seymour
Spencer, SydniPlainville13.05/14: Plainville vs Berlin
Sternberg, LucilleStonington13.44/23: vs. Plainfield
Steward, Se'RayaKaynor Tech12.35*5/21: CTC Championships
Strmiska, AudreyGriswold13.26*5/4: Marty Roberts Invitational
Sztachelski, NicoleWeston13.44/23: swc 2
Villano, AllisonSheehan13.45/7: Sheehan vs Lyman Hall
Walters, ShaneleePrince Tech13.46*4/30: Prince Meet
Wassick, MeganGranby Memorial13.12*5/21: NCCC meet Coventry
Weir, JenasciaBulkeley13.05*5/18: Larry Stub Invite
White, CleondraBacon Academy12.55/6: Bacon vs New London
Whitney, JeniaCareer Magnet13.35*5/15: SCC West Sectionals
Wickenheisser, KateOxford13.15/7: Torrington vs Sacred Heart
Wyatt, TaylorMorgan13.34/23: Valley/COG/Morgan
Girls 100M Hurdles

View Qualifiers For: Class M Only (38) All Divisions (142)
NameSchoolMarkDate-Meet
Aminawung, ClarisseSheehan18.00*4/9: Amity vs. Sheehan and West Haven Girls
Avenia, KaylynNorthwestern17.94/23: Nonnewaug and Shepaug
Barbino, CassandraNonnewaug17.92*5/18: Berkshire League Championships
Bolduc, KaleighStonington16.85/1: vs. Montville
Brown, MeredithGriswold17.57*5/20: ECC Championship
Bruno, KatharineSeymour18.04/30: St. Paul and Woodland @ Seymour
Camara, MagnalenAmistad12.34/7: Branford
Cassol, CarolineWeston16.75*5/22: swc championship
Choquette, AlisonNorthwestern16.05/14: Gilbert,Thomaston and Wamogo
Church, SydneyMorgan18.04/23: Valley/COG/Morgan
Coady, AutumnHaddam-Killingworth16.44/30: HK VS. COGINCHAUG/CROMWELL
Crawford, OliviaLedyard17.10*5/20: ECC Championship
Dimartino, SkylarNorthwestern17.55/7: Wamogo and OWTS
Dombrowski, SophiaBerlin17.89*5/21: CCC South Championship
Eichner, EmilyLewis Mills17.54/2: Lewis Mills vs Terryville
Gibbons, RileyNew Fairfield16.94*5/22: SWC Championship
Hale, BlakelyEllington17.56*5/21: NCCC Championship Meet
Holden, MadisonEllington18.22*4/30: Stafford, Coventry
Jefson, AlexandraStonington17.04/10: vs. Windham
Jurkowski, PatriciaSeymour15.45/7: Naugatuck and Seymour @ Watertown
Kisner, SophieEast Catholic16.45*5/21: CCC East
Kriak, AvaEast Catholic13.34/23: E.O. Smith
Malloy, AzriaNonnewaug15.48*5/10: Torrington invite
Merchant, SarahGriswold17.24/23: Griswold vs Waterford
Pasqualini, AlyseLewis Mills16.95*5/18: Berkshire League Championships
Pomeroy, SamanthaNew Fairfield16.16*5/22: SWC Championship
Quilter, CaitlynPlainville17.84/2: Plainville vs Bristol Central
Reed, MelanieWolcott17.84/23: Seymour
Ross, LaurenMontville16.62*5/4: Marty Roberts Invite
Rousseau, FaithSeymour17.24/30: St. Paul and Woodland @ Seymour
Roy, LaurenGranby Memorial17.55/14: East Granby, SMSA, Granby
Savage, JessicaBacon Academy16.22*5/20: ECC Championship
Saylor, MyaInnovation17.92*5/8: Suffield vs Canton
Spencer, SydniPlainville15.14/23: Plainville vs Maloney
Strom, SadieHaddam-Killingworth17.41*5/22: SHORELINE CHAMPIONSHIPS
Thompson, SamanthaNonnewaug17.97*5/18: Berkshire League Championships
Weir, JenasciaBulkeley13.05*5/18: Larry Stub Invite
Willams, JaniceNorthwestern17.95/7: Wamogo and OWTS
Girls 200 Meters

View Qualifiers For: Class M Only (75) All Divisions (357)
NameSchoolMarkDate-Meet
Andersen, GwenStonington27.01*5/10: Old Saybrook Inv.
Babek, HannaValley Regional28.45/7: League Meet 3 @ EH
Baclaski, BaileyBerlin27.74*5/21: CCC South Championship
Barfield, LindsayEast Catholic28.63*5/21: CCC East
Becker, NadiaNorth Branford27.87*5/22: Shoreline Conference Championship
Benjamin, VanessaStonington28.68*5/4: Marty Roberts Invite
Benoit, RebeccaWoodland28.55/16: @ Woodland, with Platt and O'Brien Tech
Bigelow, LaurenWeston26.48*5/22: swc championship
Boyington, ElenaHaddam-Killingworth28.25/7: HK VS. WESTBROOK/MORGAN
Brennan, JadeWoodland28.34/30: @ Seymour, with St Paul
Bruno, KatharineSeymour27.55/7: Naugatuck and Seymour @ Watertown
Camara, MagnalenAmistad24.44/7: Branford
Carleson, KatePlainfield26.54/9: @ Griswold
Clark, MacKenzieMontville27.44/10: Montville @ Bacon
Devine, LilahRocky Hill27.54*5/4: Middletown Varsity Invitational
Dillman, BrookeJonathan Law28.55/7: Foran
Donohue, KeeganStonington28.08*5/4: Marty Roberts Invite
Englund, PerriBethel28.50*5/14: Bethel Home
Esch, RaynaSheehan28.15/22: Last Chance at Cheshire
Gibb, HannahNorthwestern26.15/7: Wamogo and OWTS
Glenn, MackenzieNorth Branford28.34/30: Meet V Old Saybrook and Valley Regional
Graham, BriannaNorwich Tech28.14/30: @Ellis w/ Putnam
Graham, ZoeBethel27.10*5/22: SWC
Helme, NadiaLedyard27.15/6: Killingly Dual Meet
Hryn, VeranikaWolcott28.54/23: Seymour
Hunter, KendallEast Catholic27.54*5/21: CCC East
Imetovski, SuzanaSeymour27.05/7: Naugatuck and Seymour @ Watertown
Ingenito, JessicaBerlin28.10*5/11: Greater Hartford Invitational
Irving, VeniqueAmistad27.24/7: Branford
Jackson, EmaniAmistad27.34/7: Branford
Jones, JohnaeCareer Magnet26.96*5/4: Middletown Invite
Jones, Ta'AliyaAmistad27.05/7: Branford
Joyner, MayaCareer Magnet28.36*5/15: SCC West Sectionals
Jurkowski, PatriciaSeymour26.71*5/21: NVL Championship
Konior, NoelleBerlin26.53*5/4: Middletown Invitational
Kriak, AvaEast Catholic28.45/14: South Windsor
Lee, TeiaLedyard28.72*5/20: ECC Championship
LeMay, AlyssaMorgan26.94/11: Morgan vs Westbrook vs HK
Lyons, AhniyaAmistad27.04/7: Branford
MacCracken, MichaelaMontville27.69*5/20: ECC Championship
Maher, HopeLewis Mills27.55/7: Nonnewaug
Mahmood, GraceOxford28.55/7: Torrington
Malloy, AzriaNonnewaug26.95/7: Vs lewis mills
Mansfield, JuliaSheehan27.14/23: Sheehan at Cheshire
Mansfield, PatriceSheehan28.46*4/16: Mercy/Sheehan/Wilbur Cross@ Hillhouse
Matthews, AlasiaGriswold28.54/23: Griswold vs Waterford
Mattson, ClaraEllington28.69*4/16: Granby, Classical
Mitchell, AmadiAmistad27.34/7: Branford
More, KatyWoodland28.15/16: @ Woodland, with Platt and O'Brien Tech
Moser, AnnaEllington28.03*5/8: East Windsor, Windsor Locks
Moser, EllaEllington28.09*5/14: Bolton, Somers
Muller, AmyPlainville28.02*5/21: Plainville at CCC South Championship
Muscatello, MaxineBerlin27.45*4/16: @ Bristol Central
Newbury, IzabellaPlainfield27.55/14: Montville @ Plainfield
Nolan, MariaGranby Memorial28.15*5/10: Runnin' Ram's invite
Orleans-Onyina, LordinaRocky Hill27.26*5/4: Middletown Varsity Invitational
Peck, AlexandriaMontville28.54/24: Windham @ Montville
Pedersen, McKenzieGranby Memorial28.69*5/10: Runnin' Ram's invite
Pollard, KaylaMorgan28.14/23: Valley/COG/Morgan
Pomeroy, SamanthaNew Fairfield27.14/10: Pomperaug/New Fairfield/Masuk/Kolbe Cathedral
Price, LindseyPlainfield28.35/14: Montville @ Plainfield
Recine, AmberSeymour27.44/23: Crosby and Seymour @ Wolcott
Rosenberg, JuliaWeston26.95/15: swc 5
Rowlins, CatherineBacon Academy28.54*5/11: Greater Hartford Invite
Schultz, KaseyEllington28.56*5/21: NCCC Championship Meet
Soriano, SofiaCareer Magnet28.26*5/4: Middletown Invite
Steward, Se'RayaKaynor Tech26.73*5/21: CTC Championships
Sztachelski, NicoleWeston26.74/30: swc 3
Walters, ShaneleePrince Tech28.46*4/30: Prince Meet
Weir, JenasciaBulkeley27.78*5/11: Greater Hartford Invite
West, MadisonStonington28.71*5/10: Old Saybrook Inv.
Whitney, JeniaCareer Magnet28.23*5/15: SCC West Sectionals
Wickenheisser, KateOxford28.60*4/3: Crosby
Winters, AverySheehan26.68*5/4: Middletown Invitational
Zielinski, AvaWeston26.75/15: swc 5
Girls 300 Meter Hurdles

View Qualifiers For: Class M Only (39) All Divisions (141)
NameSchoolMarkDate-Meet
Adams, ElizabethEast Catholic52.42*5/18: JI
Aminawung, ClarisseSheehan46.23*5/20: SCC Outdoor Track and Field Championship
Baldieri, LillianJonathan Law52.95/7: Foran
Barbino, CassandraNonnewaug52.12*5/18: Berkshire League Championships
Bolduc, KaleighStonington50.50*5/10: Old Saybrook Inv.
Brown, MeredithGriswold53.03*5/4: Marty Roberts Invitational
Bruno, KatharineSeymour47.72*5/21: NVL Championship
Cassol, CarolineWeston51.53*5/22: swc championship
Church, SydneyMorgan51.75/7: Morgan vs HK vs Westbrook
Coady, AutumnHaddam-Killingworth48.14*5/22: SHORELINE CHAMPIONSHIPS
Costello, MadelynValley Regional50.61*5/22: Shoreline Championship
Crawford, OliviaLedyard49.34*5/20: ECC Championship
Daigle, CelinaLewis Mills48.28*5/18: Berkshire League Championships
Davis, PaigeOxford51.57*5/22: NVL Championship
Dimartino, SkylarNorthwestern52.78*5/18: BL Championships
Dombrowski, SophiaBerlin50.82*5/21: CCC South Championship
Faull, SamanthaNonnewaug53.24*5/18: Berkshire League Championships
Gibbons, RileyNew Fairfield50.79*5/22: SWC Championship
Greene, Tay JanaCareer Magnet48.76*5/15: SCC West Sectionals
Holden, MadisonEllington48.40*5/18: Journal Inquirer Invitational
Jefson, AlexandraStonington52.44/2: vs. East Lyme
Jeney, KatyPlainville52.76*4/27: at Greater Bristol Invitational
Jurkowski, PatriciaSeymour46.72*5/21: NVL Championship
Kisner, SophieEast Catholic51.74/2: RHAM
Korinek, ElenaStonington51.11*5/10: Old Saybrook Inv.
Mansfield, PatriceSheehan51.74/27: Ledyard Invitational
Merchant, SarahGriswold49.24/17: Jack Long Invite
Newbury, IzabellaPlainfield46.11*5/20: ECC Championships
Nwankwo, ChiamakaRocky Hill51.09*5/21: CCC North Conference Championships
Parker, BluWeston52.21*5/22: swc championship
Pasqualini, AlyseLewis Mills50.22*5/18: Berkshire League Championships
Plikus, KatelynMontville52.64/27: Ledyard Relays
Pomeroy, SamanthaNew Fairfield49.94*5/22: SWC Championship
Predham, AveryNew Fairfield51.42*5/22: SWC Championship
Ross, LaurenMontville49.64/10: Montville @ Bacon
Roy, LaurenGranby Memorial51.85*4/16: Ellington Classical @ Granby
Savage, JessicaBacon Academy48.13*5/20: ECC Championship
Strom, SadieHaddam-Killingworth51.25/7: HK VS. WESTBROOK/MORGAN
Walker, AaliyahInnovation50.70*5/19: CRAL Championships
Girls 400 Meters

View Qualifiers For: Class M Only (50) All Divisions (217)
NameSchoolMarkDate-Meet
Benjamin, VanessaStonington64.15/1: vs. Montville
Bigelow, LaurenWeston60.34/30: swc 3
Brennan, JadeWoodland63.18*5/21: @ NVL Championships
Bruno, KatharineSeymour60.65/7: Naugatuck and Seymour @ Watertown
Callis, JuliaHaddam-Killingworth65.05/7: HK VS. WESTBROOK/MORGAN
Camara, MagnalenAmistad58.94/7: Branford
Cappetta, KatherineSheehan63.03*5/20: SCC Outdoor Track and Field Championship
Carleson, CassandraPlainfield61.04/23: Stonington @ Plainfield
Carleson, KatePlainfield59.66*5/20: ECC Championships
Correard, AbigailBethel61.35*5/22: SWC
Devine, LilahRocky Hill62.31*5/4: Middletown Varsity Invitational
Donohue, KeeganStonington63.95/1: vs. Montville
Dzenutis, SydneyNorthwestern59.45/2: Housatonic
Esch, RaynaSheehan63.63*5/14: SCC East Track and Field Sectional Meet
Gibb, HannahNorthwestern64.04/2: Litchfield
Glenn, MackenzieNorth Branford61.67*5/22: Shoreline Conference Championship
Holden, MadisonEllington63.69*4/23: Rockville, HMTCA
Jones, JohnaeCareer Magnet60.73*5/15: SCC West Sectionals
Jones, Ta'AliyaAmistad62.05/7: Branford
Jurkowski, PatriciaSeymour62.14/12: Oxford and Seymour @ Holy Cross
Konareski, KatieJonathan Law63.45/7: Foran
Kondic, JessicaOxford64.00*4/3: Crosby
Linder, JamilaMontville64.35/1: Montville @ Stonington
Lyons, AhniyaAmistad63.05/7: Branford
MacCracken, MichaelaMontville64.69*5/4: Marty Roberts Invite
Mansfield, JuliaSheehan61.48*5/4: Middletown Invitational
Mattson, ClaraEllington63.08*4/16: Granby, Classical
Miles, AbigailWeston65.05/8: swc 4
Monroe, MadisonBerlin62.15*5/4: Middletown Invitational
Moser, AnnaEllington63.41*5/21: NCCC Championship Meet
Moser, EllaEllington64.51*5/21: NCCC Championship Meet
Muscatello, MaxineBerlin62.98*5/4: Middletown Invitational
Nolan, MariaGranby Memorial62.71*5/21: NCCC meet Coventry
Orleans-Onyina, LordinaRocky Hill61.57*5/18: Lawrence Stub Invitational
Peck, AlexandriaMontville63.15/14: Montville @ Plainfield
Pedersen, McKenzieGranby Memorial64.95/2: Bolton, Rockville, Granby
Pollard, KaylaMorgan63.03*4/22: Shoreline Championships
Propfe, EmmaNorthwestern60.75/7: Wamogo and OWTS
Riccardi, VanessaNew Fairfield63.11*5/11: @Loucks Games- White Plains, NY
Rodriguez, EbelynPlainville64.04/16: Plainville vs Bristol Eastern
Rosenberg, JuliaWeston59.54*5/22: swc championship
Saussy, KathleenWeston63.15/8: swc 4
Searle, LaurenLewis Mills60.39*5/18: Berkshire League Championships
Soriano, SofiaCareer Magnet62.30*5/20: SCC Championship
Stankiewicz, SandraWeston64.95/8: swc 4
Steward, Se'RayaKaynor Tech60.53*5/7: Prince Tech invitational 3
Sztachelski, NicoleWeston59.29*5/22: swc championship
Villanueva, RebeccaEast Catholic63.84/23: E.O. Smith
Winters, AverySheehan62.22*5/20: SCC Outdoor Track and Field Championship
Zielinski, AvaWeston60.75/15: swc 5
Girls 800 Meters

View Qualifiers For: Class M Only (28) All Divisions (147)
NameSchoolMarkDate-Meet
Anziano, EmmaHaddam-Killingworth2:22.83*5/22: SHORELINE CHAMPIONSHIPS
Axelsson, MieWeston2:27.90*5/22: swc championship
Brown, ElisabethSheehan2:28.09*5/4: Middletown Outdoor Track and Field Invite Varsity
Carleson, CassandraPlainfield2:18.72*5/4: Middletown Invitational
Cassidy, HaileyHaddam-Killingworth2:31.92*5/4: MIDDLETOWN INV
Crowley, FionaEast Catholic2:30.42*5/21: CCC East
Detwiler, JessicaStonington2:27.55/1: vs. Montville
Devine, LilahRocky Hill2:27.59*5/21: CCC North Conference Championships
Dzenutis, SydneyNorthwestern2:19.13*5/18: BL Championships
Estep, MorganNorthwestern2:27.04/2: Litchfield
Gutowski, MichelleWeston2:23.14*5/22: swc championship
Kelly, MauraMorgan2:32.05/7: Morgan vs Westbrook vs HK
Konareski, KatieJonathan Law2:25.86*5/13: SCC East
LeClerc, AlisonWolcott2:31.42*5/10: Torrington invite
Malloy, JordanBacon Academy2:26.43*5/4: Marty Roberts Invite
Mattson, ClaraEllington2:26.80*5/21: NCCC Championship Meet
Miles, AbigailWeston2:32.04/23: swc 2
Monroe, MadisonBerlin2:28.29*5/11: Greater Hartford Invitational
Orr, LindseyStonington2:28.95/15: vs. Griswold
Perrotta, MeganBerlin2:18.77*5/4: Middletown Invitational
Rodriguez, EbelynPlainville2:31.24*5/21: Plainville at CCC South Championship
Rosenberg, JuliaWeston2:19.64/30: swc 3
Saussy, KathleenWeston2:24.35/15: swc 5
Stockman, ElizabethRocky Hill2:24.05/14: Rocky Hill - New Britain Dual Meet
Tichy, LeahOxford2:30.43*5/3: Midnight Invitational
Whittaker, MadyMontville2:21.50*5/4: Marty Roberts Invite
Young, JadenWoodland2:25.40*5/21: @ NVL Championships
Zielinski, AvaWeston2:19.06*5/22: swc championship
Girls 1600 Meters

View Qualifiers For: Class M Only (32) All Divisions (167)
NameSchoolMarkDate-Meet
Anastasakis, MirandaBethel5:32.08*5/11: Greater Hartford
Anziano, EmmaHaddam-Killingworth5:14.20*5/22: SHORELINE CHAMPIONSHIPS
Axelsson, MieWeston5:34.35/15: swc 5
Bodak, MearaHaddam-Killingworth5:49.02*5/3: MIDDLETOWN INV
Bonanno, KathrynEllington5:23.60*5/21: NCCC Championship Meet
Briggs, AmyGranby Memorial5:49.93*4/27: 28th Stafford Rotary invitational-Track and Field Meet
Brown, ElisabethSheehan5:28.96*4/12: Record-Journal Invitational
Cancellieri, JulianaBerlin5:33.33*5/4: Middletown Invitational
Cohen, KaylaNew Fairfield5:25.62*5/6: @New Fairfield vs. Immaculate/Notre Dame
Corcoran, Maria IsabelRocky Hill5:45.65/3: MIddletown Freshman/Sophomore Invitational
Cunningham, AvaValley Regional5:43.75/10: Middletown Invitational
Desmarais, TaylorBerlin5:36.01*5/4: Middletown Invitational
Detwiler, JessicaStonington5:39.75/15: vs. Griswold
Dzenutis, SydneyNorthwestern5:25.59*5/18: BL Championships
Graham, AvaBethel5:06.22*5/4: Middletown Invite
Levesque, MorganPlainville5:42.05/14: Plainville vs Berlin
Malejczyk, JuliaLewis Mills5:47.46*5/18: Berkshire League Championships
Malloy, JordanBacon Academy5:23.69*5/11: Greater Hartford Invite
Minervino, BriannaHaddam-Killingworth5:48.75/7: HK VS. WESTBROOK/MORGAN
Moran, EmilyPlainfield5:44.57*5/20: ECC Championships
Orr, LindseyStonington5:33.28*5/10: Old Saybrook Inv.
Perrotta, MeganBerlin5:14.15*5/11: Greater Hartford Invitational
Poulos, ChloeWoodland5:36.02*5/21: @ NVL Championships
Praisner, SarahBacon Academy5:47.06*5/11: Greater Hartford Invite
Rascoll, HannahJonathan Law5:42.01*5/13: SCC East
Rodrigues, KathrynWolcott5:14.13*5/21: NVL's
Rosenberg, JuliaWeston5:23.75/8: swc 4
Slavin, EmmaWoodland5:27.15/16: @ Woodland, with Platt and O'Brien Tech
Stockman, ElizabethRocky Hill5:07.98*5/17: Dream Invitational
Whittaker, MadyMontville5:30.78*5/20: ECC Championship
Woodward, MadeleineNonnewaug5:47.35*5/18: Berkshire League Championships
Zielinski, AvaWeston5:23.35/8: swc 4
Girls 3200 Meters

View Qualifiers For: Class M Only (22) All Divisions (146)
NameSchoolMarkDate-Meet
Anastasakis, MirandaBethel12:09.44/30: Weston
Bodak, MearaHaddam-Killingworth12:34.76*5/22: SHORELINE CHAMPIONSHIPS
Bonanno, KathrynEllington11:48.83*4/27: Stafford Invitational
Briggs, AmyGranby Memorial12:29.28*5/21: NCCC meet Coventry
Brown, ElisabethSheehan11:57.64/27: Ledyard Relays Invitational
Cancellieri, JulianaBerlin11:46.44*5/11: Greater Hartford Invitational
Cohen, KaylaNew Fairfield12:04.52*4/30: @New Fairfield vs. Stratford/Joel Barlow
Cunningham, AvaValley Regional12:17.95*5/10: Running Rams Invitational
Desmarais, TaylorBerlin12:07.66*5/4: Middletown Invitational
Graham, AvaBethel10:57.36*5/10: Loucks Games
Hubert, AshleyNew Fairfield12:48.17*5/11: @Lawmen Froshmore Meet @Jonathan Law HS
Hudson, HazelNew Fairfield11:49.84/10: Pomperaug/New Fairfield/Masuk/Kolbe Cathedral
Jankovich, AudreyBerlin12:33.92*5/4: Middletown Invitational
Levesque, MorganPlainville12:15.05/14: Plainville vs Berlin
Malloy, JordanBacon Academy11:54.75*5/11: ECC Championship
Mead, KaitlynEllington12:46.02*5/14: Bolton, Somers
Poulos, ChloeWoodland12:13.14/23: @ Woodland, with Naugatuck, Sacred Heart
Praisner, SarahBacon Academy12:38.05/14: Bacon at Ledyard
Rodrigues, KathrynWolcott11:00.32*5/10: Loucks Meet
Slavin, EmmaWoodland11:45.61*4/6: Bellringer Invitational, East Hampton
Stockman, ElizabethRocky Hill11:16.47*5/4: MIddletown Varsity Invitational
Young, JadenWoodland12:05.26*5/21: @ NVL Championships
Girls Shot

View Qualifiers For: Class M Only (24) All Divisions (122)
NameSchoolMarkDate-Meet
Alarcon, JennyMontville33-09.755/20: ECC Championship
DiPasquale, MadisonSheehan30-05.004/12: Record-Journal Invitational
Dogans, NyasiaEast Catholic30-7.05/11: South Windsor Relays
Haugabook, TristianGranby Memorial33-3.54/16: Ellington, Granby, Classical
Hillman, MayaMontville31-00.05/4: Marty Roberts Invite
Jagrosse, DarlaSheehan37-09.505/7: Sheehan vs Lyman Hall
Johnson, SerenaPrince Tech34-6.05/4: Middletown
Jurkowski, PatriciaSeymour32-3.05/7: Naugatuck and Seymour @ Watertown
Lester, GabrielleHaddam-Killingworth30-08.55/22: SHORELINE CHAMPIONSHIPS
Malloy, AzriaNonnewaug31-4.04/23: Vs nwr and shepaug
Massie, SamanthaSeymour33-7.05/4: Marty Roberts Invite
Mello, SydneyLewis Mills38-5.04/11: Lewis Mills vs NWR
Mesidor, ElizabethOxford31-3.504/3: Crosby
Mesidor, NiahOxford32-0.04/12: Holy Cross vs Seymour
michie, JasmineWoodland36-10.05/21: @ NVL Championships
Morrill, MackenzieSheehan30-07.54/29: Sheehan vs Sacred Heart Academy and Lauralton Hall
Poulton, NatalieLedyard33-2.54/23: New London Dual
Reilly, LindseyBacon Academy30-9.55/20: ECC Championship
Rolon-Issa, NatalieBacon Academy44-4.05/22: Down to the wire Qualifer
Rosemond, CarmenCareer Magnet32-3.005/15: SCC West Sectionals
Rousseau, FaithSeymour30-05.05/21: NVL Championship
Sartor, MorganInnovation32-0.05/19: CRAL Championships
Walker, AaliyahInnovation36-02.505/19: CRAL Championships
Weinbrum, AnnieWeston30-2.05/15: swc 5
Girls Discus

View Qualifiers For: Class M Only (24) All Divisions (116)
NameSchoolMarkDate-Meet
Alarcon, JennyMontville103-00.05/20: ECC Championship
Battaini, FaithPlainfield87-4.05/10: Old Saybrook Runnin' Rams Inv.
Bell, AlizaStonington86-01.004/17: vs. Westerly, Plainfield
Brown, JennaGranby Memorial88-11.005/21: NCCC meet Coventry
Caulfield, JeniferValley Regional85-4.04/30: League Meet 2 @ NB
Chesnut, MirandaLedyard86-10.05/20: ECC Championship
DiPasquale, MadisonSheehan87-02.004/29: Sheehan vs Sacred Heart Academy and Lauralton Hall
Gregory, CheyennePlainville103-8.04/2: Plainville vs Bristol Central
Johnson, SerenaPrince Tech115-00.005/4: Middletown
Joyce, KateWeston86-0.05/15: swc 5
Lester, GabrielleHaddam-Killingworth85-04.04/23: HK VS. EAST HAMPTON/NORTH BRANFORD
Mello, SydneyLewis Mills99-3.54/11: Lewis Mills vs NWR
Mesidor, NiahOxford96-0.05/22: NVL Championship
Perry, MarinaRocky Hill86-11.005/7: Rocky Hill - Bulkeley Dual Meet
Poulton, NatalieLedyard104-0.05/6: Killingly Dual Meet
Ramos, MireliSeymour85-3.05/7: Naugatuck and Seymour @ Watertown
Reilly, LindseyBacon Academy88-6.05/11: Greater Hartford Invite
Rolon-Issa, NatalieBacon Academy128-7.05/6: Bacon vs New London
Ryan, KyahNorthwestern95-11.05/10: Torrinington Varsity Alumni Challenge
Sartor, MorganInnovation111-11.05/19: CRAL Championships
Smith, FionaSeymour112-08.05/21: NVL Championship
Thomas, AbigailGranby Memorial85-01.004/30: HMTCA,Somers, Granby
Tunney, KatherineWeston95-9.05/15: swc 5
Winston, TajeahLedyard87-9.04/9: Waterford Dual Meet
Girls Javelin

View Qualifiers For: Class M Only (19) All Divisions (97)
NameSchoolMarkDate-Meet
Beaupre, KaraMontville90-09.05/20: ECC Championship
Bell, AlizaStonington112-02.005/10: Old Saybrook Inv.
Burby, ShannonWolcott104-01.05/21: NVL's
Caulfield, JeniferValley Regional103-0.04/30: League Meet 2 @ NB
Davis, PaigeOxford91-0.04/12: Holy Cross vs Seymour
Dimartino, SkylarNorthwestern92-4.55/22: BL Festival
Fish, SavannahNonnewaug94-4.004/2: vshousatonic and wamogo
Greene, SheaWeston134-6.05/22: swc championship
Griffin, Mimi (My Linh)East Catholic93-05.04/30: Manchester
Jenkins, ReillyHaddam-Killingworth90-05.05/22: SHORELINE CHAMPIONSHIPS
Joyce, KateWeston129-10.55/22: swc championship
Kassim, KiraLedyard97-3.05/3: Middletown Fr./Soph. Invite
Malloy, AzriaNonnewaug112-6.005/7: Vs lewis mills
Mello, SydneyLewis Mills96-11.05/18: Berkshire League Championships
Mesidor, NiahOxford96-0.05/22: NVL Championship
Minervino, AmandaHaddam-Killingworth109-10.05/22: SHORELINE CHAMPIONSHIPS
Musante, KellySheehan92-07.04/4: HandShelton
Newbury, McKaylaPlainfield91-6.05/14: Montville @ Plainfield
Savage, JessicaBacon Academy101-9.05/11: ECC Championship
Girls Long Jump

View Qualifiers For: Class M Only (45) All Divisions (201)
NameSchoolMarkDate-Meet
Bialowas, TaylorGriswold16-03.55/20: ECC Championship
Brennan, ErinSheehan16-10.755/14: SCC East Track and Field Sectional Meet
Brown, JalynGranby Memorial15-00.005/21: NCCC meet Coventry
Bruno, AndrianaJonathan Law16-3.755/13: SCC East
Callis, JuliaHaddam-Killingworth15-05.05/7: HK VS. WESTBROOK/MORGAN
Choquette, AlisonNorthwestern16-2.04/23: Nonnewaug and Shepaug
Clark, MacKenzieMontville16-06.05/20: ECC Championship
Dimartino, SkylarNorthwestern15-8.55/7: Wamogo and OWTS
Esch, MarleySheehan15-00.004/16: Mercy/Sheehan/Wilbur Cross @ Hillhouse
Freeman, AmajeCareer Magnet15-06.004/23: vs Cheshire
Glenn, MackenzieNorth Branford17-03.005/22: Shoreline Conference Championship
Greene, HannahWeston16-1.755/22: swc championship
Greene, SheaWeston16-5.755/22: swc championship
Helme, NadiaLedyard16-1.05/6: Killingly Dual Meet
Holden, MadisonEllington15-0.04/2: Canton, SMSA
Jackson, ShaniaCareer Magnet16-5.255/15: SCC West Sectionals
Joyner, MayaCareer Magnet16-2.005/15: SCC West Sectionals
Jurkowski, PatriciaSeymour16-2.54/30: St. Paul and Woodland @ Seymour
LeMay, AlyssaMorgan16-11.54/22: Shoreline Championships
Lenda, AudreyValley Regional15-3.04/30: League Meet 2 @ NB
Lombardi, OliviaOxford17-0.04/12: Holy Cross vs Seymour
Lozefski, SamanthaPlainville16-2.04/16: Plainville vs Bristol Eastern
MacCracken, MichaelaMontville15-02.05/1: Montville @ Stonington
Merced, VictoriaInnovation15-4.05/20: CRAL Conference Championships
Millbach, AbigailLedyard15-4.05/6: Killingly Dual Meet
Mroczkowski, PatriciaBerlin17-5.755/11: Greater Hartford Invitational
Piscitelli, AliceaSheehan15-01.255/14: SCC East Track and Field Sectional Meet
Pomeroy, SamanthaNew Fairfield16-0.755/22: SWC Championship
Poynton, KristinaWoodland16-01.04/23: @ Woodland, with Naugatuck, Sacred Heart
Poynton, StephanieWoodland15-02.54/2: @ Crosby, Waterbury
Recine, AmberSeymour15-02.54/12: Oxford and Seymour @ Holy Cross
Rigoland, RomaneSheehan15-11.55/14: SCC East Track and Field Sectional Meet
Ross, LaurenMontville16-04.54/6: Bellringer Invite
Rowland, CourtneyNonnewaug15-0.004/2: vshousatonic and wamogo
Roy, LaurenGranby Memorial17-03.005/21: NCCC meet Coventry
Santana, BreannaInnovation15-2.04/30: Prince Tech Meet
Sian, SmellieCareer Magnet15-7.005/15: SCC West Sectionals
Spencer, SydniPlainville17-4.05/14: Plainville vs Berlin
Strmiska, AudreyGriswold16-08.55/20: ECC Championship
Tranquillo, MadisonNorthwestern16-4.05/7: Wamogo and OWTS
Walker, AaliyahInnovation16-0.05/19: CRAL Conference Championships
Walters, ShaneleePrince Tech16-10.05/18: Prince Invite
Wassick, MeganGranby Memorial16-03.505/21: NCCC meet Coventry
Whalen, EmilyNorthwestern15-0.04/23: Nonnewaug and Shepaug
Whitney, JeniaCareer Magnet15-5.005/15: SCC West Sectionals
Girls High Jump

View Qualifiers For: Class M Only (43) All Divisions (170)
NameSchoolMarkDate-Meet
Blumberger, MaileBacon Academy4-8.04/23: Bacon vs Killingly
Bruno, KatharineSeymour4-08.04/10: Derby and Sacred Heart @ Seymour
Cambra, ElianaWoodland4-08.05/16: @ Woodland, with Platt and O'Brien Tech
Canfield, HannaGranby Memorial4-08.005/14: East Granby, SMSA, Granby
Casida, CaraLewis Mills4-10.05/11: Greater Hartford Invite
Chappelle, AlanaMontville4-08.04/17: Jack Long Invite
Cipriano, EmilyWoodland4-10.04/2: @ Crosby, Waterbury
Connolly, KyraSheehan4-10.004/9: Amity vs. Sheehan and West Haven Girls
Costello, MadelynValley Regional4-10.05/3: Middletown Invitational
Croiger, MadeleineLewis Mills4-8.004/2: Lewis Mills vs Terryville
DiBenedetto, NicoleEast Catholic5-0.05/11: South Windsor Relays
Essig, AllisonEllington4-10.05/8: East Windsor, Windsor Locks
Faull, SamanthaNonnewaug4-8.004/23: Vs nwr and shepaug
Gibbons, RileyNew Fairfield4-10.05/11: @Lawmen Froshmore Meet @Jonathan Law HS
Greene, HannahWeston5-2.04/30: swc 3
Irving, VeniqueAmistad4-8.04/7: Branford
Korinek, ElenaStonington4-08.005/1: vs. Montville
Lombardi, OliviaOxford5-2.04/3: Crosby
Lozefski, SamanthaPlainville4-10.04/2: Plainville vs Bristol Central
Merced, VictoriaInnovation4-8.03/30: CREC @ East Hartford
Misbach, CatherineBacon Academy4-8.04/17: Jack Long Invite
Mitchell, AmadiAmistad4-8.04/7: Branford
Mitchell, JaelynnPlatt Tech4-10.05/16: Woodland
Mroczkowski, PatriciaBerlin5-10.05/11: Greater Hartford Invitational
Murphy, ElizabethWeston4-8.04/30: swc 3
Nelly, EmmaJonathan Law4-10.04/6: hammonsett Freshman invitational
Otajagic, MelihaWoodland4-08.05/16: @ Woodland, with Platt and O'Brien Tech
Poynton, StephanieWoodland5-0.04/23: @ Woodland, with Naugatuck, Sacred Heart
Rezvaya, VassaBethel5-0.05/11: Greater Hartford
Rich, LilaStonington4-10.004/23: vs. Plainfield
Rodriguez, KaterinaInnovation4-10.04/23: Hall vs. Farmington
Ross, LaurenMontville4-08.04/6: Bellringer Invite
Rousseau, FaithSeymour5-2.04/23: Crosby and Seymour @ Wolcott
Rowland, CourtneyNonnewaug5-3.005/18: Berkshire League Championships
Rowlins, CatherineBacon Academy4-8.04/22: Bacon vs Killingly
Roy, LaurenGranby Memorial4-10.005/8: Canton, Granby, invitation @ Suffield
Santana, BreannaInnovation4-08.04/30: Prince Tech
Sormude, PaylynnLedyard4-8.05/20: ECC Championship
Strmiska, AudreyGriswold4-8.04/10: Griswold vs Plainfield
Tranquillo, MadisonNorthwestern4-8.04/10: Lewis Mills
Tricarico, JuliaSeymour4-08.04/12: Oxford and Seymour @ Holy Cross
Walker, AaliyahInnovation5-0.05/8: Suffield vs Canton
Whalen, EmilyNorthwestern5-0.05/18: BL Championships
Girls Pole Vault

View Qualifiers For: Class M Only (25) All Divisions (109)
NameSchoolMarkDate-Meet
Baldieri, LillianJonathan Law8-0.05/7: Foran
Barbino, CassandraNonnewaug8-0.05/18: Berkshire championship
Baxter, JennaSeymour7-6.04/30: St. Paul and Woodland @ Seymour
Bernier, HaileyWoodland8-06.05/16: @ Woodland, with Platt and O'Brien Tech
Brennan, ErinSheehan8-00.05/14: SCC East Track and Field Sectional Meet
Brooke, EvelynGranby Memorial7-06.004/27: 28th Stafford Rotary invitational-Track and Field Meet
Connolly, KyraSheehan11-00.04/29: Sheehan vs Sacred Heart Academy and Lauralton Hall
Crispino, JuliannaSheehan8-00.05/16: SCC Novice Meet
Detushev, NicholeRocky Hill8-0.005/18: Lawrence Stub Invitational
Donahue, CalliaPlainville7-6.04/9: Plainville at Middletown
Donohue, KeeganStonington8-06.004/10: vs. Windham
Esch, MarleySheehan9-00.005/14: SCC East Track and Field Sectional Meet
Esslinger, RachelWeston8-0.04/30: swc 3
Fine, LucilleWeston9-0.04/30: swc 3
Formanek, TarynBacon Academy7-6.05/6: Bacon vs New London
Grimaldi, GiannaGranby Memorial7-06.005/2: Bolton, Rockville, Granby
Hughes, CasidheNorthwestern8-6.04/30: Terryville
Miano, EvelynWeston8-0.04/30: swc 3
Piscitelli, AliceaSheehan7-06.05/14: SCC East Track and Field Sectional Meet
Pratt, EmmaLedyard7-6.05/6: Killingly Dual Meet
Rich, LilaStonington9-06.005/15: vs. Griswold
Russell, EliseWeston11-6.05/22: swc championship
Schultz, MorganHaddam-Killingworth7-06.05/7: HK VS. WESTBROOK/MORGAN
Sharpe, MaKennaJonathan Law8-6.05/4: Middletown invitational
Thompson, SamanthaNonnewaug9-6.05/4: Middletown invitational
Girls Triple Jump

View Qualifiers For: Class M Only (35) All Divisions (140)
NameSchoolMarkDate-Meet
Barbino, CassandraNonnewaug32-0.05/18: Berkshire League Championships
Brennan, ErinSheehan33-10.254/16: Mercy/Sheehan/Wilbur Cross @ Hillhouse
Choquette, AlisonNorthwestern33-2.55/18: BL Championships
Clark, MacKenzieMontville35-06.05/20: ECC Championship
Danilla, AllysonNorthwestern31-6.05/10: Torrinington Varsity Alumni Challenge
Davenport, CharlotteMorgan31-06.04/22: Shoreline Championships
DiBenedetto, NicoleEast Catholic32-0.05/11: East Hartford
Freeman, AmajeCareer Magnet31-11.004/16: vs Cheshire
Graham, ZoeBethel32-0.255/22: SWC
Greene, HannahWeston34-7.55/22: swc championship
Greene, SheaWeston33-4.755/22: swc championship
Greene, Tay JanaCareer Magnet34-11.005/15: SCC West Sectionals
Hillman, MayaMontville31-06.255/20: ECC Championship
Holden, MadisonEllington31-6.05/18: Journal Inquirer Invitational
Joyner, MayaCareer Magnet32-6.004/9: vs Shelton
Kazemekas, LaurenWolcott32-06.55/21: NVL's
King, EmmaValley Regional31-08.05/22: Shoreline Championship
Lombardi, OliviaOxford33-10.05/22: NVL Championship
Lozefski, SamanthaPlainville32-4.505/7: Plainville vs Platt
Millbach, AbigailLedyard31-10.05/6: Killingly Dual Meet
Pomeroy, SamanthaNew Fairfield32-0.55/22: SWC Championship
Poynton, KristinaWoodland34-02.05/21: @ NVL Championships
Poynton, StephanieWoodland33-04.04/23: @ Woodland, with Naugatuck, Sacred Heart
Rezvaya, VassaBethel31-11.255/11: Greater Hartford
Rigoland, RomaneSheehan32-00.05/14: SCC East Track and Field Sectional Meet
Ross, LaurenMontville32-03.04/24: Windham @ Montville
Rowland, CourtneyNonnewaug31-8.04/27: Bristol Invitational
Roy, LaurenGranby Memorial33-8.504/23: Coventry, Granby, Windsor Locks
Santana, BreannaInnovation31-06.05/19: CRAL Championships
Sian, SmellieCareer Magnet31-6.505/8: Career vs N. Haven
Spencer, SydniPlainville35-2.255/7: Plainville vs Platt
Thompson, SamanthaNonnewaug32-2.005/18: Berkshire League Championships
Tranquillo, MadisonNorthwestern34-0.55/18: BL Championships
Walker, AaliyahInnovation36-02.505/19: CRAL Championships
Whalen, EmilyNorthwestern32-6.05/18: BL Championships