Team Scores
Place | Team | Points | 1st | 2nd | 3rd | 4th | 5th | 6th |
1 | Amity | 58 | 1 | 1 | 1 | | | |
2 | Berlin | 55 | | 2 | | | 1 | |
3 | Norwalk | 46 | 1 | | 1 | | | |
4 | Brien McMahon | 45 | 1 | | | 1 | | |
5 | RHAM | 44 | 1 | | 1 | | | |
6 | Windham | 36 | 1 | | | | 1 | |
7 | South Windsor | 32 | | | 1 | 1 | | |
8 | Stamford | 31 | 1 | | | | | |
9 | Killingly | 28 | | | | 1 | 1 | 1 |
10 | Ledyard | 27 | | 1 | | 1 | | |
11 | Bristol Eastern | 26 | 1 | | | | | |
11 | Guilford | 26 | 1 | | | | | |
13 | Bethel | 25 | 1 | | | | | |
13 | Foran | 25 | 1 | | | | | |
13 | Stafford | 25 | | 1 | | | | |
16 | Montville | 23 | | | | 1 | | |
16 | Southington | 23 | | 1 | | | 1 | |
18 | Shelton | 22 | | | 1 | | | 1 |
18 | Somers | 22 | | 1 | | | | |
20 | East Haven | 21 | | | 1 | | | |
21 | New Haven | 20 | | 1 | | | | |
21 | Wethersfield | 20 | | 1 | | | | |
23 | Old Lyme | 18.5 | | | 1 | | | |
24 | Lyman Mem/Windham Tech | 18 | | | 1 | | | |
24 | St. Paul | 18 | | 1 | | | | |
26 | Bristol Central | 17 | | | 1 | | | |
27 | Windsor | 16 | | | | 1 | | |
28 | Pomperaug | 14 | | | 1 | | | |
28 | Stratford | 14 | | | | 1 | | |
30 | Ellis Tech | 13 | | | | | | 1 |
30 | Haddam-Killingworth | 13 | | | | | 1 | |
30 | Jonathan Law | 13 | | | | | 1 | |
30 | Suffield/Windsor Locks | 13 | | | | 1 | | |
34 | New London | 12 | | | | | 1 | 1 |
35 | Danbury | 11 | | | | 1 | | |
35 | Griswold/Wheeler | 11 | | | | | 1 | |
35 | Masuk | 11 | | | | | 1 | |
35 | Weston | 11 | | | | 1 | | |
39 | Manchester | 9 | | | | | | 1 |
39 | Plainville | 9 | | | | | | 1 |
41 | Canton | 7 | | | | | | 1 |
41 | Gilbert | 7 | | | | | 1 | |
41 | Rocky Hill | 7 | | | | | | |
44 | Avon | 4 | | | | | | 1 |
44 | Northwestern | 4 | | | | | | |
46 | Derby/Oxford/Holy Cross | 3 | | | | | | 1 |
47 | Joel Barlow | 2 | | | | | | |
48 | Putnam | 1 | | | | | | |
49 | Daniel Hand | | | | | | | |
49 | Harding | | | | | | | |
49 | Middletown | | | | | | | |
49 | Morgan | | | | | | | |
49 | New Britain | | | | | | | |
49 | Platt | | | | | | | |
Placers
99 LBS
1st Emma Heslin Hebron, CT (RHAM) F Elena Quintaro Southington, CT (Southington), 1:19
3rd Abby Pallotto Woodbridge, CT (Amity) F Jessica Dudley CT (Ledyard), 6:58
5th Madison Arthur Winchester, CT (Gilbert) F Lena Alves Killingly, CT (Killingly), 0:38
106 LBS
1st Samantha Yap Stamford, CT (Stamford) DEC Taylor Mccormick Somers, CT (Somers), 9-3
3rd Hoshena Gemme Old Lyme, CT (Old Lyme) MD Lilliana Fraize South Windsor, CT (South Windsor), 10-0
5th Sybella Landrie Berlin, CT (Berlin) F Addisyn Herdic Pomfret, CT (Ellis Tech), 3:56
113 LBS
1st Calli Gilchrist Norwalk, CT (Brien McMahon) MD Christianna Morley Berlin, CT (Berlin), 9-0
3rd Valerie Turgeon South Windsor, CT (South Windsor) F Karla Flores Montville, CT (Montville), 1:29
5th Amelia Peterson Haddam, CT (Haddam-Killingworth) DEC Maela Sosa Canton, CT (Canton), 2-1
120 LBS
1st Esther Ribeiro Bethel, CT (Bethel) DEC Sabrina Sedor Stafford, CT (Stafford), 2-0
3rd Kaleigh Carillos Norwalk, CT (Norwalk) DEC Maren Gilchrist Norwalk, CT (Brien McMahon), 8-1
5th Marissa Wargo Milford, CT (Jonathan Law) F Kali Fangiullo Plainville, CT (Plainville), 2:09
126 LBS
1st Rylee Donohue Norwalk, CT (Norwalk) DEC Emily De souza Woodbridge, CT (Amity), 7-0
3rd Claire Keene Hebron, CT (RHAM) DEC Lindsey Rywolt Stratford, CT (Stratford), 3-0
5th Gianna Silva Monroe, CT (Masuk) DEC Cassandra Roman New London, CT (New London), 4-1 SV
132 LBS
1st Camryn Brown Woodbridge, CT (Amity) DEC Linda Holeman CT (Ledyard), 1-0
3rd Julianna Morris Southbury, CT (Pomperaug) F Sophia Lancin Weston, CT (Weston), 2:19
138 LBS
1st Kelly Aspras Milford, CT (Foran) F Brooke Arnold Wethersfield, CT (Wethersfield), 3:53
3rd Araya Guilmette Bristol, CT (Bristol Central) F Renee Bunn Killingly, CT (Killingly), 1:42
5th Sydney Dameron Griswold, CT (Griswold/Wheeler) F Katie Pavlakis Avon, CT (Avon), 4:15
152 LBS
1st Ella Nichols Bristol, CT (Bristol Eastern) F Alexandria Gorman New Haven, CT (New Haven), 1:12
3rd Rachel Camiglio Shelton, CT (Shelton) F Signe Gejervall Suffield, CT (Suffield/Windsor Locks), 1:44
5th Olivia Cicarelli Killingly, CT (Killingly) F Ligia Miketta Derby, CT (Derby/Oxford/Holy Cross), 2:36
170 LBS
1st Brianna Seixas Guilford, CT (Guilford) DEC Natalia Chorzepa Berlin, CT (Berlin), 11-9
3rd Jalinda Pontes Lebanon, CT (Lyman Mem/Windham Tech) DEC Makayla Thorpe Windsor, CT (Windsor), 2-0
5th Andrea Quinones-galaga Windham, CT (Windham) DEC Jen Thompson Manchester, CT (Manchester), 7-3
235 LBS
1st Caroline Gonzalez garcia Windham, CT (Windham) F Mallory Sefick Harwinton, CT (St. Paul), 1:28
3rd Zayuri Castaneda East Haven, CT (East Haven) F Sarah Silva Danbury, CT (Danbury), 0:55
5th Daniella Parisi Southington, CT (Southington) F Grace Marino Shelton, CT (Shelton), 0:41