Follow @CIACsports on Twitter Like CIAC on Facebook
CIACsports.com Home Schedules About CIAC/Contact Staff Text Message and E-Mail Updates Online Championship Tickets Customizable CIAC Tournament Merchandise Tournament Brackets, Schedules, Rosters, Info and More!!!

Class S Girls Outdoor Track Submitted Qualifying Performances

*Denotes FAT time (When seeding is done for CIAC State Meets, 24/100ths [.24] of a second will be added to all handheld times for seeding purposes)

View Qualifiers For:
     Viewing qualifiers for a league shows submitted CIAC qualifiers for that league, not that league's league tournament qualifiers.

Expand: All Class S Girls Qualifiers | All Girls Qualifiers

Girls 4x100
View Qualifiers For: Class S Only (20) All Qualifiers (88)
SchoolMarkDate-Meet
Bloomfield51.89*4/10: Bloomfield Mini Invitational I
Canton55.12*4/27: Canton, Somers @ Ellington
Capital Prep54.095/12: Capitol Region Athletic League, MLC, Innovation, Parish Hill, Weaver
Coginchaug53.84/20: Coginchaug vs Cromwell
Cromwell55.25/12: Cromwell @ Old Saybrook
Derby53.55*4/20: Derby-Seymour-Kennedy
East Granby55.54/28: Coventry, Windsor Locks
Holy Cross53.35/4: Watertown
Innovation54.95/12: CRAL Meet w/ Weaver, Capital Prep, MLC and Parish Hill
Litchfield54.34/27: Thomaston vs Litchfield
Lyman Memorial53.795/1: Dual Meet vs Bacon
Morgan54.15/4: Morgan vs East Hampton
Northwest Catholic53.84/27: Northwest Catholic v Simsbury Dual Meet
Old Lyme55.25/11: home meet
Old Saybrook50.95/12: vs. Cromwell
Somers53.30*5/12: Somers v. Suffield
St. Bernard54.25/12: St Bernard vs Lyman Memorial Dual
Stafford55.24*5/15: Randy Smith Invitational
Thomaston53.65/4: vs Shepaug Valley
Windham Tech55.34*4/26: Rockville
Girls 4x400
View Qualifiers For: Class S Only (7) All Qualifiers (61)
SchoolMarkDate-Meet
Bloomfield4:19.20*5/8: Connecticut Classic
Canton4:25.15/7: East Granby, HMTCA @ Canton
Holy Cross4:32.65/4: Watertown
Litchfield4:35.04/27: Thomaston vs Litchfield
Lyman Memorial4:32.05/12: Dual Meet vs St. Bernard
Old Saybrook4:30.44/28: vs. Hale Ray
Windham4:34.05/13: vs Killingly
Girls 4x800
View Qualifiers For: Class S Only (11) All Qualifiers (65)
SchoolMarkDate-Meet
Bloomfield11:17.77*5/12: Bloomfield vs Newington
Coginchaug11:03.84/27: Coginchaug vs Lyme-Old Lyme
Derby11:15.66*4/27: @Crosby and Oxford
Immaculate11:02.04/22: Immaculate @ Joel Barlow with Bethel and Kolbe
Litchfield11:25.04/27: Thomaston vs Litchfield
Lyman Memorial10:36.14/14: Dual Meet vs Stonington
Old Lyme10:59.24/27: meet @ coginchaug
Old Saybrook10:24.95/7: vs. Portland
Portland11:23.04/20: Lyme/Old Lyme
Somers10:52.84/10: Somers/East Windsor/Bolton
Thomaston10:58.45/7: vs Nonnewaug
Girls 100 Meters
View Qualifiers For: Class S Only (52) All Qualifiers (205)
NameSchoolMarkDate-Meet
Anderson, EllaLitchfield13.54/27: Thomaston vs Litchfield
Ayer, CaeleyMorgan13.14/27: Morgan vs HK
Baker, SanaiOld Saybrook13.45/12: vs. Cromwell
Beebe, CaliCoginchaug13.14/27: Coginchaug vs Lyme-Old Lyme
Bialowas, TaylorGriswold13.04/20: Griswold vs. Montville
Brady, JulietSt. Bernard12.95/12: St Bernard vs Lyman Memorial Dual
Brodeur, AnnaOld Saybrook12.75/12: vs. Cromwell
Canillas, JolinaStafford13.35/6: Somers/HMTCA
Charlery, JasmineClassical Magnet12.95/4: CRAL League Meet
Colella, AbigailOld Saybrook12.95/7: vs. Portland
Collins, AvaNorwich Tech12.95/13: Vs Ellis Tech and Grasso Tech
Comeroski, LeahLyman Memorial12.75/6: Dual Meet vs Griswold
DaSilva, BiancaOld Lyme13.45/11: home meet
Davis, LaniyaCapital Prep13.14/27: Capitol Region Athletic League, Classical Magnet, MLC, Innovation, University
Delisser, D'JiorBloomfield12.76*5/15: Bloomfield Mini Invitational III
Desiata, AlexisHale Ray13.34/22: Hale Ray @ East Hampton
Dinisoe, GabrielaLyman Memorial13.45/6: Dual Meet vs Griswold
Dupont-Perriolat, Lea MarieWindham Tech12.45/4: Ellis
Farr, KatieCoginchaug13.14/27: Coginchaug vs Lyme-Old Lyme
Fox, StevilynnThomaston13.45/11: at Northwestern
Gabianelli, AshleyDerby13.45/4: @Watertown
Gallacher, NicoleBolton12.84/28: Bolton, Suffield @ Granby
Gumkowski, PriscillaOld Saybrook13.34/20: @ Valley Regional
Haynes, DanejaVinal Tech12.85/4: Ellis Tech/Windham Tech
Iozzi, VictoriaEllis Tech13.54/27: Vinal Tech, Grasso Tech @ Ellis Tech
Jones, Anna-SashiaWeaver13.26*4/24: Bloomfield Invitational
Kaye, EmmersonOld Lyme13.15/11: home meet
Kenna, JacquelynnLitchfield13.44/27: Thomaston vs Litchfield
Komanaj, ArianaThomaston13.55/11: at Northwestern
Langlois, AlexisGriswold13.05/12: Griswold vs. Tourtellotte
Lindo, JahmihaBloomfield13.24*5/12: Bloomfield vs Newington
Lloyd, SiannaBloomfield12.88*5/15: Bloomfield Mini Invitational III
Munoz, AlisiaKolbe Cathedral12.94/22: Joel Barlow, Kolbe Cathedral, Bethel, Immaculate
Murugan, MeghanaAerospace13.24/20: CLHS
Nicoletti, AshleyImmaculate12.45/10: immaculate vs Stratford @ Bunnell
Ortiz, AmyaInnovation13.35/12: CRAL Meet w/ Weaver, Capital Prep, MLC and Parish Hill
Penns, NevaehBloomfield13.59*5/15: Bloomfield Mini Invitational III
Pernal, LoganMorgan13.45/4: Morgan vs East Hampton
Prenoveau, JeraminaLitchfield13.35/4: Housatonic vs Litchfield
Rosa, RaquelHoly Cross12.34/20: At Naugy
Rueckert, AveryOld Saybrook13.04/28: vs. Hale Ray
Salka, DaraSomers13.64*4/27: @Ellington
Saunders, ClaireThomaston12.95/4: vs Shepaug Valley
Saylor, MyaInnovation13.55/12: CRAL Meet w/ Weaver, Capital Prep, MLC and Parish Hill
Sferrazza, SienaSt. Bernard12.64/14: St. Bernard vs New London Dual
Shaw, GioCivic Leadership13.44/28: CRAL Meet: Civic Leadership, Aerospace, Weaver, and Parish Hill
Suter, OliviaSomers13.45/12: Somers v. Suffield
Sutton-Hall, MayaCanton12.94/30: Granby, Stafford @ Canton
Taiman, IsabelImmaculate13.05/10: immaculate vs Stratford @ Bunnell
Thompson, ShanellBloomfield13.54/20: BHS vs Wethersfield
Wilson, MaliaMLC13.14/27: Meet #3- Weaver High School
Winborne, SaryahCapital Prep12.25/12: Capitol Region Athletic League, MLC, Innovation, Parish Hill, Weaver
Girls 100M Hurdles
View Qualifiers For: Class S Only (11) All Qualifiers (80)
NameSchoolMarkDate-Meet
Benaitis, TaylorNorthwest Catholic17.62*5/15: Bloomfield Mini Invite III
Brayton, EmilySomers18.06*4/28: @Ellington
Desiata, AlexisHale Ray13.34/22: Hale Ray @ East Hampton Dual Meet
Howard, CaylaHoly Cross17.64/27: HC KEN SP
Jones, JohnieceBloomfield18.17*5/12: Bloomfield vs Newington
Larsen, RachelGranby Memorial17.55/4: Granby, SMSA, Coventry
Nosal, AveryOld Saybrook17.35/12: vs. Cromwell
O'Brien, KieraTourtellotte17.84/23: Lyman
Raina, HalleSomers18.02*5/6: Somers v. Stafford
Suter, OliviaSomers17.04*5/14: JI Invite
Wilson, MaliaMLC15.55/12: Meet #5 Weaver High School
Girls 200 Meters
View Qualifiers For: Class S Only (43) All Qualifiers (223)
NameSchoolMarkDate-Meet
Anderson, EllaLitchfield28.24/27: Thomaston vs Litchfield
Brady, JulietSt. Bernard27.75/12: St Bernard vs Lyman Memorial Dual
Brodeur, AnnaOld Saybrook26.65/12: vs. Cromwell
Charlery, JasmineClassical Magnet28.54/27: CRAL League Meet
Comeroski, LeahLyman Memorial27.25/12: Dual Meet vs St. Bernard
Couchon, EllaWindsor Locks28.72*5/14: JI Invitational
DaSilva, BiancaOld Lyme28.44/27: meet @ coginchaug
Davis, LaniyaCapital Prep28.24/27: Capitol Region Athletic League, Classical Magnet, MLC, Innovation, University
Delisser, D'JiorBloomfield26.94*5/15: Bloomfield Mini Invitational III
Desiata, AlexisHale Ray28.43*5/8: Danbury CT Classic
Deveau, EllaSomers28.79*5/6: Somers v. Stafford
Dinisoe, GabrielaLyman Memorial28.65/6: Dual Meet vs Griswold
Dupont-Perriolat, Lea MarieWindham Tech26.15/4: Ellis
Eaton, CadenceCoventry28.54/21: @ East Windsor
Ettienne-Modeste, AmyraBloomfield28.45*4/17: hillhouse Freshmen Sophomore Invite
Farr, KatieCoginchaug28.54/27: Coginchaug vs Lyme-Old Lyme
Fox, StevilynnThomaston28.14/27: at Litchfield
Gallagher, ElizabethWestbrook26.75/6: Westbrook at Lyme/Old Lyme
Haynes, DanejaVinal Tech27.75/4: Ellis Tech/Windham Tech
Henderson, LaniyahBloomfield28.75*4/10: Bloomfield Mini Invitational I
Iozzi, VictoriaEllis Tech28.35/4: Windham Tech, Vinal Tech @Ellis
Jones, Anna-SashiaWeaver26.33*5/8: Greater Hartford Invitational
Kenna, JacquelynnLitchfield27.25/10: Litchfield vs Nonnewaug
Komanaj, ArianaThomaston28.75/13: Golden Bear Qualifier
Langlois, AlexisGriswold27.04/20: Griswold vs. Montville
Larson, LilyPortland28.44/20: Lyme/Old Lyme
Lindo, JahmihaBloomfield28.19*5/5: BHS vs New Britain
Lloyd, SiannaBloomfield27.11*5/15: Bloomfield Mini Invitational III
Miller, KyleighWindham28.45/13: vs Killingly
Munoz, AlisiaKolbe Cathedral28.14/26: New Milford, Kolbe Cathedral
Nicoletti, AshleyImmaculate26.55/10: immaculate vs Stratford @ Bunnell
Pernal, LoganMorgan28.75/4: Morgan vs East Hampton
Reynolds, DamaniBloomfield27.24/20: BHS vs Wethersfield
Rosa, RaquelHoly Cross25.85*5/7: Oxford
Rueckert, AveryOld Saybrook26.04/20: @ Valley Regional
Santamaria, KylinDerby28.68*4/13: @Derby, WCA, Wilby
Santos, TaylorCromwell28.24/14: Hale Ray @ Cromwell
Saunders, ClaireThomaston28.35/7: vs Nonnewaug
Suter, OliviaSomers27.84/10: Somers/East Windsor/Bolton
Sutton-Hall, MayaCanton26.94/23: Bolton, Windsor Locks @ Canton
Thompson, ShanellBloomfield28.74/20: BHS vs Wethersfield
Wilson, MaliaMLC27.84/20: Meet #2 at CLHS
Winborne, SaryahCapital Prep26.24/27: Capitol Region Athletic League, Classical Magnet, MLC, Innovation, University
Girls 300 Meter Hurdles
View Qualifiers For: Class S Only (10) All Qualifiers (83)
NameSchoolMarkDate-Meet
Benaitis, TaylorNorthwest Catholic50.27*5/15: Bloomfield Mini Invite III
Brayton, EmilySomers53.30*5/12: Somers v. Suffield
Colella, AbigailOld Saybrook50.65/7: vs. Portland
DiDonato, MackenzieThomaston51.55/11: at Northwestern
Henderson, LaniyahBloomfield51.73*5/15: Bloomfield Mini Invitational III
Howard, CaylaHoly Cross53.54/27: HC KEN SP
Larsen, RachelGranby Memorial51.25/4: Granby, SMSA, Coventry
Raina, HalleSomers53.17*5/14: JI Invite
Suter, OliviaSomers48.46*5/14: JI Invite
Sutton-Hall, MayaCanton48.44*4/27: Canton, Somers @ Ellington
Girls 400 Meters
View Qualifiers For: Class S Only (23) All Qualifiers (154)
NameSchoolMarkDate-Meet
Brodeur, AnnaOld Saybrook61.94/28: vs. Hale Ray
Colella, AbigailOld Saybrook62.45/12: vs. Cromwell
Dupont-Perriolat, Lea MarieWindham Tech63.05/4: Ellis
Eaton, CadenceCoventry64.65/11: vs. Bolton, HMTCA
Francis, MauriceaBloomfield64.94*5/8: Connecticut Classic
Freeman, JuliaHale Ray64.05/14: Hale Ray @ Cromwell
Gallacher, NicoleBolton63.94/28: Bolton, Suffield @ Granby
Gallagher, ElizabethWestbrook64.04/23: Westbrook hosts Haddam Killingworth
Gibson, JadynBloomfield63.72*5/15: Bloomfield Mini Invitational III
Iozzi, VictoriaEllis Tech65.05/13: Norwich Tech, Grasso Tech @ Ellis Tech
Jones, Anna-SashiaWeaver59.98*5/8: Greater Hartford Invitational
Kenna, JacquelynnLitchfield61.35/4: Housatonic vs Litchfield
Larson, LilyPortland64.64/20: Lyme/Old Lyme
Lindo, JahmihaBloomfield64.08*5/12: Bloomfield vs Newington
Miller, KyleighWindham64.55/4: @ Plainfield
Reynolds, DamaniBloomfield64.28*4/13: Bloomfield vs Rocky Hill
Rosa, RaquelHoly Cross59.28*5/7: Oxford
Rueckert, AveryOld Saybrook61.05/7: vs. Portland
Salka, DaraSomers60.94*4/27: @Ellington
Santos, TaylorCromwell62.04/14: Hale Ray @ Cromwell
Strzegowski, AllisonEast Granby64.65/7: Canton, HMTCA
Suter, OliviaSomers61.94*4/27: @Ellington
Wilson, MaliaMLC63.93*5/1: Bloomfield High School Meet
Girls 800 Meters
View Qualifiers For: Class S Only (15) All Qualifiers (112)
NameSchoolMarkDate-Meet
Anderson, KateLyman Memorial2:32.04/28: Dual Meet vs Putnam
Bremmer, KeelinImmaculate2:31.05/10: immaculate vs Stratford @ Bunnell
Caputo, JuliaCanton2:31.76*5/5: Rockville, Canton @ Suffield
Casey, JessicaLyman Memorial2:32.04/28: Dual Meet vs Putnam
Doherty, AileneImmaculate2:33.05/10: immaculate vs Stratford @ Bunnell
Manning, LaurenImmaculate2:35.05/10: immaculate vs Stratford @ Bunnell
Minegar, CatherineOld Saybrook2:34.65/7: vs. Portland
Morgado, MadeleineOld Lyme2:32.65/11: home meet
Ngaopraseutsack, CassidyDerby2:29.78*4/20: Derby-Seymour-Kennedy
Rotteck, SamanthaAnsonia2:35.10*4/11: Hillhouse
Segreti, KaitlynImmaculate2:34.05/3: immaculate @ Masuk
St. Germain, RachelSomers2:31.31*5/12: Somers v. Suffield
Stratton, EmilyOld Saybrook2:34.44/28: vs. Hale Ray
Stuart, LibbyOld Saybrook2:33.34/28: vs. Hale Ray
Taylor, AleynahWindsor Locks2:34.50*5/5: WL vs. Ellington and East Windsor
Girls 1600 Meters
View Qualifiers For: Class S Only (19) All Qualifiers (130)
NameSchoolMarkDate-Meet
Blasko, LivThomaston5:48.85/13: Golden Bear Qualifier
Bremmer, KeelinImmaculate5:34.45/3: immaculate @ Masuk
Britner, SerenaSt. Bernard5:34.55/15: ECC Distance Qualifier
Caputo, JuliaCanton5:18.70*4/27: Canton, Somers @ Ellington
Clulow, CharlotteHousatonic Regional5:34.05/4: Hosatonic at Litchfield
Deforest, KaitlynTerryville5:29.34/27: v. Housatonic/Northwestern
Desmarais, MaeganThomaston5:42.85/13: Golden Bear Qualifier
Doherty, AileneImmaculate5:49.05/10: immaculate vs Stratford @ Bunnell
Laverty, ShawnPortland5:41.12*4/30: CT Distance Festival @ Xavier
Manning, LaurenImmaculate5:45.05/10: immaculate vs Stratford @ Bunnell
Miller, KyleighWindham5:42.20*5/14: Journal Inquiry Meet
Minegar, CatherineOld Saybrook5:46.25/12: vs. Cromwell
Neri, BrookeWestbrook5:47.05/6: Westbrook at Lyme/Old Lyme
Ngaopraseutsack, CassidyDerby5:46.87*4/20: Derby-Seymour-Kennedy
Segreti, KaitlynImmaculate5:35.25/3: immaculate @ Masuk
St. Germain, RachelSomers5:14.67*4/27: @Ellington
Stratton, EmilyOld Saybrook5:46.15/12: vs. Cromwell
Taylor, AleynahWindsor Locks5:40.01*5/14: JI Invitational
Wiley, CaitlinOld Saybrook5:48.15/12: vs. Cromwell
Girls 3200 Meters
View Qualifiers For: Class S Only (17) All Qualifiers (98)
NameSchoolMarkDate-Meet
Bremmer, KeelinImmaculate12:44.05/3: immaculate @ Masuk
Britner, SerenaSt. Bernard12:45.05/12: St Bernard vs Lyman Memorial Dual
Calame, AbigailImmaculate12:44.05/3: immaculate @ Masuk
Caputo, JuliaCanton11:37.11*4/27: Canton, Somers @ Ellington
Casey, JessicaLyman Memorial12:30.35/1: Dual Meet vs Bacon
Clulow, CharlotteHousatonic Regional11:45.25/14: Wamogo at Housatonic
Desmarais, MaeganThomaston12:52.25/11: at Northwestern
Doherty, AileneImmaculate12:57.04/22: Immaculate @ Joel Barlow with Bethel and Kolbe
Flynn, GracieSomers13:06.60*5/6: Somers v. Stafford
Foy, EilishShepaug Valley12:29.05/11: Shepaug vs. Terryville
Manning, LaurenImmaculate13:10.04/22: Immaculate @ Joel Barlow with Bethel and Kolbe
Minegar, CatherineOld Saybrook13:09.64/28: vs. Hale Ray
Pitts, TreenaSomers12:57.88*5/12: Somers v. Suffield
Segreti, KaitlynImmaculate11:56.04/26: Immaculate @ Pomperaug
St. Germain, RachelSomers11:34.55*4/27: @Ellington
Sundell, KierstenThomaston13:07.15/11: at Northwestern
Wiley, CaitlinOld Saybrook12:51.34/28: vs. Hale Ray
Girls Shot
View Qualifiers For: Class S Only (10) All Qualifiers (53)
NameSchoolMarkDate-Meet
Barker, SadieCanton32-10.04/27: Canton, Somers @ Ellington
Dolbier, SydneyStafford29-3.755/11: Ellington/East Granby
Francis, MauriceaBloomfield32-11.004/20: BHS vs Wethersfield
Gonzalez Garcia, CarolineWindham31-08.505/14: JI Meet
Haugabook, TristianGranby Memorial31-10.04/30: Granby, Stafford, Canton
Johnson, DajanelleBloomfield32-5.004/27: BHS vs Bulkeley
Oberg, TristinWindsor Locks33-0.54/23: WL vs. Canton and Bolton
Reilly, LindseySt. Bernard30-1.04/14: St. Bernard vs New London Dual
Renzoni, HannahSomers29-08.505/12: Somers v. Suffield
Waterman, CaitlynWindham31-11.005/14: JI Meet
Girls Discus
View Qualifiers For: Class S Only (10) All Qualifiers (45)
NameSchoolMarkDate-Meet
Barker, SadieCanton87-8.04/27: Canton, Somers @ Ellington
Dolbier, SydneyStafford110-6.05/15: Randy Smith Invitational
Gutic, AjlaGilbert86-1.04/13: Gilbert vs Housatonic
Johnson, DajanelleBloomfield86-03.005/8: Connecticut Classic
Lau, JuliaCanton104-7.04/27: Canton, Somers @ Ellington
Majowicz, AnnaSomers87-03.005/6: Somers v. Stafford
Marze, LaurenCanton85-8.04/30: Granby, Stafford @ Canton
Oberg, TristinWindsor Locks132-07.05/14: JI Invitational
Reilly, LindseySt. Bernard85-11.05/15: Plainfield Throws Meet
Vicens, TatianaDerby85-11.504/27: @Crosby and Oxford
Girls Javelin
View Qualifiers For: Class S Only (11) All Qualifiers (48)
NameSchoolMarkDate-Meet
Crapo, KadijaLitchfield119-02.004/27: Thomaston vs Litchfield
Cutler, AmberEllis Tech85-0.05/13: Norwich Tech, Grasso Tech @ Ellis Tech
Dolbier, SydneyStafford95-8.04/28: SMSA
Gutic, AjlaGilbert87-2.04/27: Gilbert vs Nonnawag
Krasnowski, ElyseThomaston87-1.04/16: at Housatonic
Lau, JuliaCanton91-7.05/12: Canton, SMSA @ East Windsor
LeClair, CourtneyThomaston90-4.04/27: at Litchfield
Majowicz, AnnaSomers87-1.04/28: @Ellington
Massad, OliviaSt. Bernard87-11.05/15: Plainfield Throws Meet
Nicoletti, AshleyImmaculate89-11.005/10: immaculate vs Stratford @ Bunnell
Strzegowski, AllisonEast Granby86-5.04/28: Coventry, Windsor Locks
Girls Long Jump
View Qualifiers For: Class S Only (14) All Qualifiers (110)
NameSchoolMarkDate-Meet
Ayer, CaeleyMorgan15-1.04/27: Morgan vs HK
Bialowas, TaylorGriswold15-10.04/14: Waterford vs. Griswold
Comeroski, LeahLyman Memorial15-8.04/28: Putnam @ Lyman
Delisser, D'JiorBloomfield16-00.504/13: Bloomfield vs Rocky Hill
Ettienne-Modeste, AmyraBloomfield15-09.005/15: Bloomfield Mini Invitational III
Gallacher, NicoleBolton15-5.04/28: Bolton, Suffield @ Granby
Komanaj, ArianaThomaston15-04.55/13: Golden Bear Qualifier
Mitchell, KennedyNorthwest Catholic15-3.055/15: Bloomfield Mini Invite III
Prenoveau, JeraminaLitchfield16-05.05/4: Housatonic vs Litchfield
Reynolds, DamaniBloomfield16-10.255/1: Lady Hawks Mini Invitational
Roy, LaurenGranby Memorial17-01.255/7: East Windsor, Granby
Saunders, ClaireThomaston15-09.05/11: at Northwestern
Sumby, HannahOld Saybrook16-05.005/12: vs. Cromwell
Winborne, SaryahCapital Prep18-0.05/12: Capitol Region Athletic League, MLC, Innovation, Parish Hill, Weaver
Girls High Jump
View Qualifiers For: Class S Only (17) All Qualifiers (104)
NameSchoolMarkDate-Meet
Blasko, LivThomaston4-08.05/13: Golden Bear Qualifier
Brady, KatelinOld Saybrook4-08.004/28: vs. Hale Ray
Canillas, JolinaStafford4-8.04/20: East Windsor/Coventry
Delisser, D'JiorBloomfield5-2.004/27: BHS vs Bulkeley
Dobratz, LaurenOld Saybrook4-08.004/20: @ Valley Regional
Dunnack, OliviaLyman Memorial4-08.04/14: Dual Meet vs Stonington
Goodrich, KristenLyman Memorial5-0.05/6: Dual Meet vs Griswold
Gumkowski, PriscillaOld Saybrook4-10.005/7: vs. Portland
Hebb, AlyssaHoly Cross05-2.05/11: Wolcott and SHHS
Henderson, LaniyahBloomfield4-8.05/12: Bloomfield vs Newington
Jones, JohnieceBloomfield5-0.005/5: BHS vs New Britain
Nanos, CallieLyman Memorial4-08.05/12: Dual Meet vs St. Bernard
Nappi, KaylaCromwell4-08.04/14: Hale Ray @ Cromwell
Nicoletti, AshleyImmaculate5-02.004/19: Immaculate vs Bunnell @ Bunnell
Reynolds, DamaniBloomfield4-10.05/8: Connecticut Classic
Roy, LaurenGranby Memorial4-10.04/30: Granby, Stafford, Canton
Sevigny, HannahCanton5-0.04/27: Canton, Somers @ Ellington
Girls Pole Vault
View Qualifiers For: Class S Only (4) All Qualifiers (61)
NameSchoolMarkDate-Meet
Baran, ResiaWindham8-00.005/14: Journal Inquiry Meet
Ettienne-Modeste, AmyraBloomfield7-06.005/15: Bloomfield Mini Invitational III
Kenna, JacquelynnLitchfield7-06.005/4: Housatonic vs Litchfield
Sumby, HannahOld Saybrook8-06.004/20: @ Valley Regional
Girls Triple Jump
View Qualifiers For: Class S Only (14) All Qualifiers (66)
NameSchoolMarkDate-Meet
Bialowas, TaylorGriswold32-5.55/6: Lyman Memorial vs. Griswold
Bushnell, MollyCoventry30-00.505/4: vs. Granby, SMSA
Canillas, JolinaStafford30-3.05/15: Randy Smith Invitational
Cappiello, AshleyEast Granby30-6.54/28: Coventry, Windsor Locks
Cuniowski, JennaCanton30-1.05/5: Rockville, Canton @ Suffield
Deveau, EllaSomers32-02.005/14: JI Invite
Goodrich, KristenLyman Memorial34-07.755/12: Dual Meet vs St. Bernard
Henderson, LaniyahBloomfield35-00.005/11: Bloomfield vs Newington
Jones, JohnieceBloomfield30-09.005/8: Connecticut Classic
Kahn, EmmaThomaston31-05.05/11: at Northwestern
Nosal, AveryOld Saybrook30-00.504/20: @ Valley Regional
Power, KatieSt. Bernard30-6.04/28: St. Bernard vs Griswold Dual
Roy, LaurenGranby Memorial33-07.755/4: Granby, SMSA, Coventry
Sumby, HannahOld Saybrook34-08.005/12: vs. Cromwell