FCIAC 2017-18 Boys Submitted Qualifying Performances

*Denotes FAT time (When seeding is done for FCIAC Championship, 24/100ths [.24] of a second will be added to all handheld times for seeding purposes)

View: Boys Qualifiers | Girls Qualifiers

Boys 4x200
NameSchoolMarkDate-Meet
Brien McMahon1:37.55*1/19: Yale
Danbury1:31.45*1/20: Yale Invitational
Darien1:40.18*1/19: Yale Invitational
Fairfield Ludlowe1:52.00*1/27: FCIAC East Championship - Wilton
Fairfield Warde1:38.81*1/19: Yale
Greenwich1:36.01*1/19: Yale Invitational
New Canaan1:40.91*1/19: Yale Invitational
Norwalk1:35.90*1/19: Yale Track Classic
Ridgefield1:38.47*1/6: Elm City
Stamford1:42.10*1/19: New Balance Games
Staples1:41.19*1/19: Yale Track Classic
St. Joseph1:35.74*1/20: Yale Classic
Trumbull1:37.32*1/20: Yale Invitational
Wilton1:39.19*1/19: Yale
Boys 4x400
NameSchoolMarkDate-Meet
Brien McMahon3:49.56*1/19: Yale
Danbury3:27.70*1/20: Yale Invitational
Darien3:48.69*1/19: Yale Invitational
Fairfield Ludlowe3:42.62*1/19: Yale Interscholastic Track Classic
Fairfield Warde3:45.01/27: FCIAC Eastern
Greenwich3:36.04*1/19: Yale Invitational
New Canaan3:53.86*1/27: FCIAC East Division Championships
Ridgefield3:30.44*1/20: NB Games
Staples3:38.73*1/19: Yale Track Classic
St. Joseph3:57.83*1/20: Yale Classic
Trumbull3:34.26*1/20: Yale Invitational
Wilton3:39.40*1/19: Yale
Boys 4x800
NameSchoolMarkDate-Meet
Danbury8:50.06*1/20: Yale Invitational
Darien9:40.54*1/27: FCIAC East Championship
Fairfield Ludlowe8:24.19*1/19: Yale Interscholastic Track Classic
Fairfield Warde8:17.39*1/19: Yale
Greenwich8:31.34*1/19: Yale Invitational
New Canaan8:43.08*1/19: Yale Invitational
Norwalk9:26.16*1/27: FCIAC East Champ.
Ridgefield9:18.36*1/6: Elm City
Stamford12:00.00*1/29: No Meet
Staples8:03.13*1/19: Yale Track Classic
St. Joseph9:48.11*1/13: SCC Coaches Invitational
Trumbull8:39.15*12/26/17: North Shore Invitational
Westhill10:00.01/27: Western FCIAC
Wilton10:17.84*1/27: East
Boys Sprint Medley
NameSchoolMarkDate-Meet
Brien McMahon3:53.10*1/27: Staples
Danbury3:37.67*1/13: SCC Invitational
Darien4:00.89*1/13: at SCC Coaches Invitational
Fairfield Ludlowe3:49.59*1/6: Elm City Relays, Hillhouse
Fairfield Warde3:58.29*1/27: FCIAC Eastern
Greenwich3:51.19*12/29/17: Hillhouse 2nd qualifier
New Canaan4:00.35*1/27: FCIAC East Division Championships
Norwalk4:03.20*1/27: FCIAC East Champ.
Ridgefield3:45.16*1/6: Elm City
Stamford6:00.00*1/29: No Meet
Staples3:46.06*1/13: SCC Coaches Inv.
St. Joseph3:51.47*12/18/17: Relay Buster Invitational
Trumbull3:49.21*1/13: SCC Invite
Wilton4:09.63*1/27: East
Boys 55M Dash
NameSchoolMarkDate-Meet
Bardos, TroyBrien McMahon7.08*1/20: Yale
Brown jr, MarlonNorwalk7.00*12/28/17: Qualifying Meet 1 @Wilton
Bruce-Tagoe, KarlSt. Joseph7.06*1/18: Wesleyan TandF Qualifier
Cazorla, JadenDanbury6.81*1/27: Western Division Championship
Clay, KatrellNorwalk6.81*1/27: FCIAC East Champ.
Cledera, ChristopherDanbury6.60*1/13: SCC Invitational
Cloiseau, OlivierNorwalk7.00*1/27: FCIAC East Champ.
Daher, TylerWilton7.00*1/27: East
Danazumi, QasimFairfield Warde6.92*1/27: FCIAC East
DePina, DanteTrumbull7.02*1/20: Wilton
Diamond, PedroTrumbull7.02*1/27: Staples
Foskey, AaronStamford6.96*1/19: New Balance Games
Foster, GregoryNorwalk7.14*1/27: FCIAC East Champ.
Foster, IanGreenwich7.04*1/6: Freedom Games
Glass, NicholasGreenwich7.10*1/20: FCIAC
Gosnay, JonahDanbury7.12*12/16/17: ATT Invitational
Harmer, GrantRidgefield7.12*1/20: NB Games
Jones, GrantWilton7.14*1/20: FCQ
Knight, SeanNew Canaan6.81*1/27: FCIAC East Division Championships
Large, LanceGreenwich7.05*1/6: Freedom Games
Lorick, MalachiusDanbury6.92*1/27: Western Division Championship
McGeehan, CaseyStaples6.99*1/20: Yale Track Classic
Mensah-Simms, NathanielDanbury7.09*1/13: Stanner Games
Miller, SeanBrien McMahon7.10*1/27: West Division
Morton, KoreyBrien McMahon6.99*1/27: West Division
Parkinson, Sean-MichaelDanbury6.82*1/27: Western Division Championship
Pinkrakthok, KoreyDanbury7.02*12/30/17: Wintergreen Invitational
Robinson-Nye, ZaneGreenwich6.89*1/6: Freedom Games
Sainval, RachneyBrien McMahon7.11*1/27: West Division
Santos, LukaDanbury6.95*1/27: Western Division Championship
Scarlett, TreyWesthill7.01*1/6: FCIAC Qualifying #2
Shirden, JadenSt. Joseph6.81*1/20: Yale Classic
Showstead, JustinRidgefield6.99*12/26/17: North Shore Invitational
Thoby, WooderWilton7.09*1/20: FCQ
Turdera, FranciscoRidgefield6.96*1/20: NB Games
Warren, DarrenSt. Joseph6.98*1/18: Wesleyan TandF Qualifier
Boys 55M Hurdles
NameSchoolMarkDate-Meet
Ali, AmmarFairfield Warde9.35*1/20: Yale
Anand, AdithyaFairfield Ludlowe9.58*1/27: FCIAC East Championship - Wilton
Anastos, ChristianWilton9.60*1/6: FCQ
Arrigo, GregoryFairfield Ludlowe9.06*1/27: FCIAC East Championship - Wilton
Baskin, AlijahBrien McMahon9.24*1/6: Staples #2
Beiku, AlexanderDanbury8.56*1/13: Stanner Games
Chisolm, KayinDarien8.96*1/27: FCIAC East Championship
Clay, KatrellNorwalk8.15*1/20: Yale Track Classic
Dineen, RichardWilton9.38*1/21: Yale
Fahsbender, ShayDanbury8.68*1/13: Stanner Games
Fassaraella, JoelFairfield Warde9.19*12/28/17: Wilton
Fink, MaxFairfield Warde7.75*1/20: Wilton
Griffin, ThomasSt. Joseph9.55*1/20: Yale Classic
Haack, RyanSt. Joseph8.94*1/20: Yale Classic
Hall, MylesSt. Joseph8.32*1/20: Yale Classic
Hill, AnthonyGreenwich8.92*1/20: FCIAC 4
Jung, HarrisonWilton8.81*1/20: FCQ
Kennedy, TylerWilton9.71*1/20: FC!
Klarer, AlexDarien9.44*1/20: at FCIAC Qualifier #4 Staples
Klarer, KennethDarien9.38*1/27: FCIAC East Championship
Knight, SeanNew Canaan8.31*1/27: FCIAC East Division Championships
Kryspin, PeterFairfield Ludlowe8.67*1/27: FCIAC East Championship - Wilton
Markos, AmitRidgefield9.43*1/27: FCIAC Eastern Divisional
McDonough, SamuelRidgefield9.21*1/20: NB Games
Mensah-Simms, NathanielDanbury8.28*1/20: Yale Invitational
Nagy, KyleFairfield Ludlowe9.17*1/27: FCIAC East Championship - Wilton
Nonirit, SamuellWilton9.48*1/20: FCQ
Reid, JordanDanbury8.63*1/27: Western Division Championship
Rivera, PaulFairfield Warde8.61*1/20: Yale
Russo, CarmineSt. Joseph9.07*1/13: SCC Coaches Invitational
Scarlett, TreyWesthill9.62*1/27: Western FCIAC
Schmidt, DamienWilton9.73*1/20: FCQ
Schuster, ColeStaples9.45*12/16/17: FCIAC Qualifier # 1
Turdera, FranciscoRidgefield8.56*12/26/17: North Shore Invitational
Vilinskis, ThomasRidgefield8.31*1/20: NB Games
Williams, AidanRidgefield8.67*1/20: NB Games
Boys 300 Meters
NameSchoolMarkDate-Meet
Arnold, KevinRidgefield39.18*1/6: Elm City
Arrigo, GregoryFairfield Ludlowe39.85*1/6: Elm City Relays, Hillhouse
Bartlett, IanFairfield Ludlowe38.40*12/16/17: Staples Qualifier
Beiku, AlexanderDanbury40.12*1/19: Yale Invitational
Birns, EvanStaples40.24*1/27: Western Div. Ch.
Briones Lopez, SantiagoRidgefield39.50*1/6: Elm City
Brown jr, MarlonNorwalk37.57*1/19: Yale Track Classic
Bruce-Tagoe, KarlSt. Joseph39.93*1/15: Hillhouse Froshmore Inivitational
Cazorla, JadenDanbury37.79*1/19: Yale Invitational
Clay, KatrellNorwalk36.39*1/19: Yale Track Classic
Colbert, ChristopherWilton35.36*1/19: Yale
Coughlin, ChrisSt. Joseph39.73*1/18: Wesleyan TandF Qualifier
Danazumi, QasimFairfield Warde36.89*1/20: Yale
DeMato, LukeFairfield Warde39.61*1/20: Yale
DePina, DanteTrumbull37.85*12/26/17: North Shore Invitational
Dyson, IanRidgefield37.90*12/26/17: North Shore Invitational
Ford, GlenroyDanbury37.00*1/19: Yale Invitational
Foster, IanGreenwich39.07*1/13: SCC Invitational
Glass, NicholasGreenwich39.97*12/29/17: Hillhouse 2nd qualifier
Going, MalcolmDanbury36.17*12/26/17: North Shore Invitation
Gordon, KyleNorwalk39.49*1/19: Yale Track Classic
Gosnay, JonahDanbury39.21*12/26/17: North Shore Invitation
Hall, AltonNorwalk39.00*1/19: Yale Track Classic
Hayes, NigelTrumbull38.70*12/26/17: North Shore Invitational
Holly, JackDarien39.11*1/19: Yale Invitational
Hurdle, EdmundDanbury40.21*1/19: Yale Invitational
Jupp, SimonRidgefield36.99*1/20: NB Games
Kane, JamesRidgefield37.81*12/26/17: North Shore Invitational
Kwarteng, GabrielDanbury40.01*1/19: Yale Invitational
Large, LanceGreenwich39.25*1/6: Freedom Games
Lima, BryanDanbury38.98*1/19: Yale Invitational
Lorick, MalachiusDanbury37.91*1/19: Yale Invitational
Madore, JohnRidgefield39.25*1/20: NB Games
Mangino, SamuelWilton39.11*1/20: fcqp
Markos, ManavRidgefield38.84*1/20: NB Games
McGeehan, CaseyStaples40.10*1/19: Yale Track Classic
Melo, PhillipDanbury38.59*1/13: Stanner Games
Moran, EmmanuelStamford39.81*1/19: New Balance Games
Murphy, AkeimBrien McMahon37.78*1/19: Yale
Ornstein, PierceGreenwich38.75*1/13: Molloy Stanner Games
Pardo, EliasBrien McMahon39.74*1/19: Yale
Parkinson, Sean-MichaelDanbury35.63*1/19: Yale Invitational
Pinkrakthok, KoreyDanbury39.62*12/26/17: North Shore Invitation
Robinson-Nye, ZaneGreenwich38.39*1/13: SCC Invitational
Rubush, TylerTrumbull38.70*12/16/17: Staples
Santos, LukaDanbury39.77*1/19: Yale Invitational
Scarlett, TreyWesthill40.22*1/27: Western FCIAC
Turdera, FranciscoRidgefield37.95*1/20: NB Games
van der Noll, MitchellRidgefield37.07*12/26/17: North Shore Invitational
Vilinskis, ThomasRidgefield39.37*12/26/17: North Shore Invitational
Walters, SeanBrien McMahon39.1*1/19: Yale
Warren, DarrenSt. Joseph38.98*1/20: Yale Classic
Williams, AidanRidgefield38.07*1/20: NB Games
Zannis, MichaelSt. Joseph37.43*1/20: Yale Classic
Boys 600 Meters
NameSchoolMarkDate-Meet
Arnold, KevinRidgefield1:27.98*1/6: Elm City
Baker, ColinNorwalk1:33.80*12/16/17: Hillhouse Invitational
Bartlett, IanFairfield Ludlowe1:25.64*1/13: SCC Coaches' Invitational, Hillhouse
Collado, EricDanbury1:36.04*12/26/17: North Shore Invitation
Crocco, AnthonySt. Joseph1:35.97*1/11: Wesleyan TandF Qualifier
Crookenden, OliverNew Canaan1:35.89*1/6: FCIAC Qualifying Meet #2 Wilton
Cua, BrandonStaples1:34.02*12/27/17: Jack Long Inv.
Dyson, IanRidgefield1:35.95*12/26/17: North Shore Invitational
Ferreira Costa, PatrickDanbury1:33.00*12/26/17: North Shore Invitation
Ford, GlenroyDanbury1:27.92*1/6: Dartmouth Relays
Galletta, PhilipFairfield Warde1:35.06*1/27: FCIAC East
George, BenjaminDanbury1:35.09*1/13: Stanner Games
Going, MalcolmDanbury1:23.72*12/26/17: North Shore Invitation
Hagander, AustinDarien1:35.69*1/27: FCIAC East Championship
Holly, JackDarien1:35.35*1/20: at FCIAC Qualifier #4 Staples
Igram, NoahFairfield Warde1:34.42*12/28/17: Wilton
Jupp, SimonRidgefield1:28.19*12/26/17: North Shore Invitational
Kane, JamesRidgefield1:28.93*12/26/17: North Shore Invitational
Karakadas, GeorgiosGreenwich1:26.90*1/13: Molloy Stanner Games
Keller, JackBrien McMahon1:32.98*12/26/17: North SHore
Klarer, AlexDarien1:34.72*12/28/17: at FCIAC Qualifier #1 Wilton
Knight, OliverDarien1:31.51*12/16/17: New Haven Invitational
Lamour, RockDanbury1:35.24*1/13: Stanner Games
Liguori, FranciscoGreenwich1:35.95*1/27: FCIAC Western Division
Lovallo, EthanFairfield Ludlowe1:35.87*1/27: FCIAC East Championship - Wilton
Margraff, LatrellTrumbull1:34.67*12/16/17: Staples High School
Mocarski, AlexFairfield Warde1:29.70*1/27: FCIAC East
Molekudy, AkashGreenwich1:35.70*12/29/17: Hillhouse 2nd qualifier
Murphy, AkeimBrien McMahon1:28.01*1/11: Wesleyan
Nichols, DanielDanbury1:34.94*12/26/17: North Shore Invitation
Parimal, SrivatsStaples1:34.21*1/13: SCC Coaches Inv.
Parkinson, Sean-MichaelDanbury1:32.93*12/26/17: North Shore Invitation
Rouffiac, ThomasGreenwich1:34.15*1/20: New Balance Games
Rubush, TylerTrumbull1:29.43*12/16/17: Staples
Seiple, BenjaminStaples1:34.83*12/16/17: FCIAC Qualifier # 1
Sharpe, KoryDanbury1:33.62*12/26/17: North Shore Invitation
Simon, SethTrumbull1:35.13*12/16/17: Staples High School
Sweeney, JamesWilton1:35.33*1/20: FCQ
van der Noll, MitchellRidgefield1:27.02*12/26/17: North Shore Invitational
Van Spaendonck, GerardStaples1:32.88*1/27: Western Div. Ch.
Williams, AidanRidgefield1:33.65*12/26/17: North Shore Invitational
Wright, TylerStaples1:29.01*1/13: SCC Coaches Inv.
Boys 1000 Meters
NameSchoolMarkDate-Meet
Agostisi, ColinFairfield Ludlowe2:44.93*1/6: Elm City Relays, Hillhouse
Amalfitano, BrennanDanbury2:55.65*1/13: Stanner Games
Arnold, KevinRidgefield2:39.71*12/26/17: North Shore Invitational
Baker, ColinNorwalk2:54.40*1/27: FCIAC East Champ.
Bartlett, IanFairfield Ludlowe2:39.20*1/6: Elm City Relays, Hillhouse
Bernal, NicolasGreenwich2:53.87*1/13: SCC Invitational
Burke, MatthewDanbury2:47.85*1/13: Stanner Games
Caldwell, RyanDanbury2:48.32*1/13: Stanner Games
Chavan, KabirFairfield Ludlowe2:48.80*1/6: Elm City Relays, Hillhouse
Collins, KevinGreenwich2:55.96*1/20: New Balance Games
DeMelo, JonathanTrumbull2:55.92*1/20: Wilton
Dubreuil, JamesTrumbull2:54.20*12/26/17: North Shore Invitational
Going, MalcolmDanbury2:38.98*1/13: SCC Invitational
Imbruce, DylanNew Canaan2:53.69*1/27: FCIAC East Division Championships
Jagoe, DannyFairfield Warde2:48.07*1/27: FCIAC East
Kaplan, ConradStaples2:55.28*12/16/17: FCIAC Qualifier # 1
Karakadas, GeorgiosGreenwich2:42.35*1/13: Molloy Stanner Games
Klarer, AlexDarien2:44.71*1/6: at Elm City Relays
Knight, OliverDarien2:46.10*1/13: at SCC Coaches Invitational
Kosyakov, AlexanderGreenwich2:53.18*1/6: Freedom Games
Kulkarni, TejasTrumbull2:55.64*1/27: Staples
Landowne, WilliamStaples2:37.76*1/27: Western Div. Ch.
Lorenz, LukeStaples2:39.21*1/13: SCC Coaches Inv.
Lovallo, EthanFairfield Ludlowe2:48.75*1/13: SCC Coaches' Invitational, Hillhouse
MacArthur, CharlesRidgefield2:52.50*12/26/17: North Shore Invitational
Maniscalco, JamesFairfield Warde2:50.83*1/6: Wilton
Mellor, BenjaminFairfield Ludlowe2:48.24*1/13: SCC Coaches' Invitational, Hillhouse
Mocarski, AlexFairfield Warde2:48.09*12/28/17: Wilton
Molekudy, AkashGreenwich2:54.68*1/13: Molloy Stanner Games
Muhlenberg, RyanFairfield Warde2:55.38*1/27: FCIAC East
Myers, ChristianStaples2:40.92*1/13: SCC Coaches Inv.
Nichols, DanielDanbury2:41.88*1/27: Western Division Championship
O'Kane, TeddyStaples2:54.19*1/27: Western Div. Ch.
Ott, GriffinDarien2:44.13*1/6: at Elm City Relays
Ratnaparkhi, OmkarRidgefield2:55.21*12/26/17: North Shore Invitational
Rouffiac, ThomasGreenwich2:53.66*1/13: Molloy Stanner Games
Rubush, TylerTrumbull2:33.02*1/13: SCC Invite
Seiple, BenjaminStaples2:41.45*12/27/17: Jack Long Inv.
Sheafe, RyanRidgefield2:55.83*12/26/17: North Shore Invitational
Urbahn, AlexanderNew Canaan2:50.14*1/27: FCIAC East Division Championships
Van Spaendonck, GerardStaples2:54.83*1/6: FCIAC Qualifier # 2
Vogt, MattFairfield Warde2:55.19*1/27: FCIAC East
Wright, TylerStaples2:44.35*12/27/17: Jack Long Inv.
Boys 1600 Meters
NameSchoolMarkDate-Meet
Agostisi, ColinFairfield Ludlowe4:46.55*1/13: SCC Coaches' Invitational, Hillhouse
Arnold, KevinRidgefield4:45.20*12/26/17: North Shore Invitational
Bein, AlexanderGreenwich4:58.40*1/13: Molloy Stanner Games
Bernal, NicolasGreenwich4:53.58*1/6: Freedom Games
Brock, AidanGreenwich4:58.10*1/13: Molloy Stanner Games
Burke, MatthewDanbury4:48.16*1/27: Western Division Championship
Burke, StephenGreenwich4:58.64*1/27: FCIAC Western Division
Caldwell, RyanDanbury4:45.34*1/20: Yale Invitational
Chavan, KabirFairfield Ludlowe4:42.47*1/13: SCC Coaches' Invitational, Hillhouse
Collado, EricDanbury4:48.03*1/13: SCC Invitational
Dubreuil, JamesTrumbull4:52.32*1/13: SCC Invitte
Fierro, MorganStaples4:46.35*1/13: SCC Coaches Inv.
Green, SunilStaples4:49.91*1/6: Hispanic Games
Gregory, JosephTrumbull4:59.73*12/26/17: North Shore Invitational
Gullick, JohnBrien McMahon4:58.23*12/26/17: North Shore
Hefele, JacobDanbury4:47.94*1/13: Stanner Games
Igram, NoahFairfield Warde4:43.46*1/27: FCIAC East
Kaplan, ConradStaples4:48.07*1/20: Yale Track Classic
Karakadas, GeorgiosGreenwich4:43.60*1/6: Freedom Games
Klarer, AlexDarien4:40.01*12/16/17: New Haven Invitational
Koschnitzke, MaxNew Canaan4:36.09*1/20: Yale Invitational
Kosyakov, AlexanderGreenwich4:53.18*1/6: Freedom Games
Landowne, WilliamStaples4:18.78*1/6: Hispanic Games
Lorenz, JonathanStaples4:44.52*1/20: Yale Track Classic
Lorenz, LukeStaples4:32.98*1/20: Yale Track Classic
MacArthur, CharlesRidgefield4:57.63*1/6: Elm City
Maniscalco, JamesFairfield Warde4:39.87*1/27: FCIAC East
Mellor, BenjaminFairfield Ludlowe4:54.19*12/29/17: Marine Corps Holiday Classic, Armory (1 MILE)
Mocarski, AlexFairfield Warde4:47.29*12/28/17: Wilton
Myers, ChristianStaples4:29.87*1/6: Hispanic Games
Nichols, DanielDanbury4:28.60*1/6: Dartmouth Relays
O'Keefe, JackDarien4:53.15*12/16/17: New Haven Invitational
Ott, GriffinDarien4:34.40*1/13: at SCC Coaches Invitational
Patel, VishvaNorwalk4:59.59*12/26/17: North Shore Invitational
Pomer, DylanFairfield Warde4:57.56*1/27: FCIAC East
Rubush, TylerTrumbull4:43.15*1/6: Stapes
Seiple, BenjaminStaples4:28.52*1/6: Hispanic Games
Taubenheim, NicholasStaples4:45.01*1/13: SCC Coaches Inv.
Urbahn, AlexanderNew Canaan4:48.45*12/28/17: FCIAC Qualifying Meet #1 Wilton
Watson, JackDanbury4:49.56*1/13: Stanner Games
Williams, AshtonStamford4:52.81*1/6: Ocean Breeze Freedom Games
Wright, TylerStaples4:35.60*1/20: Yale Track Classic
Zuckerman, AndrewStaples4:40.84*1/20: Yale Track Classic
Boys 3200 Meters
NameSchoolMarkDate-Meet
Bernal, MatiasGreenwich10:27.26*1/20: Yale Invitational
Bernal, NicolasGreenwich10:27.26*1/20: Yale Invitational
Burke, MatthewDanbury10:12.40*1/20: Yale Invitational
Caldwell, RyanDanbury10:20.18*1/20: Yale Invitational
Chavan, KabirFairfield Ludlowe9:51.84*1/20: Yale Interscholastic Track Classic
Collado, EricDanbury10:21.22*1/20: Yale Invitational
Dubreuil, JamesTrumbull10:40.14*1/20: Yale Invitational
Fierro, MorganStaples10:03.68*1/20: Yale Track Classic
Garskof, JeremyFairfield Warde10:40.04*1/20: Yale
Green, SunilStaples10:13.93*1/20: Yale Track Classic
Hefele, JacobDanbury10:06.77*1/20: Yale Invitational
Hopwood, OwenTrumbull10:39.93*1/20: Yale Invitational
Igram, NoahFairfield Warde10:07.65*1/20: Yale
Jagoe, DannyFairfield Warde9:57.05*1/20: Yale
Klarer, AlexDarien10:14.64*1/20: Yale Invitational
Kosyakov, AlexanderGreenwich10:39.78*12/29/17: Hillhouse 2nd qualifier
Landowne, WilliamStaples9:11.68*1/20: Yale Track Classic
Little, JadenStaples10:37.51*12/27/17: Jack Long Inv.
Lovallo, EthanFairfield Ludlowe10:38.93*1/20: Yale Interscholastic Track Classic
MacKenzie, EthanRidgefield10:37.76*1/20: Yale
Maniscalco, JamesFairfield Warde9:39.07*1/20: Yale
Mellor, BenjaminFairfield Ludlowe10:09.41*1/20: Yale Interscholastic Track Classic
Mocarski, AlexFairfield Warde9:27.11*1/20: Yale
Myers, ChristianStaples9:34.38*1/20: Yale Track Classic
Nichols, DanielDanbury9:41.60*12/26/17: North Shore Invitation
Ott, GriffinDarien10:04.53*1/20: Yale Invitational
Pomer, DylanFairfield Warde10:18.41*1/20: Yale
Seiple, BenjaminStaples9:26.34*1/20: Yale Track Classic
Taubenheim, NicholasStaples10:10.98*1/20: Yale Track Classic
Vogt, GregoryFairfield Warde10:27.56*1/20: Yale
Vogt, MattFairfield Warde10:22.69*1/20: Yale
Watson, JackDanbury10:13.64*1/20: Yale Invitational
Williams, AshtonStamford10:35.26*1/19: New Balance Games
Boys Shot
NameSchoolMarkDate-Meet
Almansi, MatthewStaples38-01.251/20: FCIAC Qualifier # 4
Arnold, BrianGreenwich38-02.5012/16/17: FCIAC
Bell, MarcellousWesthill41-02.512/16/17: FCIAC Qualifying
Byrne, LiamRidgefield37-10.01/20: Wilton Developmental
Cafarelli, TommyDanbury41-06.0012/28/17: Wilton Qualifier #1
Caplan, JasonStaples37-01.501/20: FCIAC Qualifier # 4
Chisolm, KayinDarien39-06.51/27: FCIAC East Championship
Conley, JackNew Canaan48-04.012/16/17: Reindeer Relays
Gladstone, ZachStaples44-07.501/27: Western Div. Ch.
Hall, RobensonStaples39-09.501/27: Western Div. Ch.
Harvey, MatthewFairfield Warde36-08.001/6: Wilton
Heavey, JamesGreenwich35-07.501/27: FCIAC Western Division
Hernandez, RyanNew Canaan40-08.012/28/17: FCIAC Qualifying Meet #1 Wilton
Keeney, RobertDarien42-11.751/20: at FCIAC Qualifier #4 Staples
Kostohryz, StephenBrien McMahon40-07.012/27/17: #1 Qualifier
Krawiec, BrianStaples37-09.501/20: FCIAC Qualifier # 4
Manhaes, LuisDanbury35-09.001/13: Stanner Games
Marquez, EduardoRidgefield37-07.012/16/17: FCIAC Developmental
Neary, MichaelDarien45-11.751/20: at FCIAC Qualifier #4 Staples
O'Keefe, EvanFairfield Ludlowe38-01.01/27: FCIAC East Championship - Wilton
Quinn, JulianRidgefield38-00.51/6: Wilton
Rigione, MatthewNew Canaan35-00.51/20: FCIAC Qualifying Meet #4 Wilton
Romano, MatthewFairfield Ludlowe36-06.751/27: FCIAC East Championship - Wilton
Showstead, JustinRidgefield46-04.5012/26/17: North Shore Invitational
Skyrm, HarrisonNew Canaan39-01.501/20: FCIAC Qualifying Meet #4 Wilton
Sullivan, RyanDarien36-06.012/28/17: at FCIAC Qualifier #1 Wilton
Williams, JermaineSt. Joseph35-09.01/11: Wesleyan TandF Qualifier
Woodring, KyleGreenwich45-03.51/27: FCIAC Western Division
Zannis, MichaelSt. Joseph42-00.2512/18/17: Relay Buster Invitational
Boys Long Jump
NameSchoolMarkDate-Meet
Balenzano, NicholasDarien18-04.251/13: at SCC Coaches Invitational
Bardos, TroyBrien McMahon20-03.01/27: West Division
Beiku, AlexanderDanbury17-04.5012/16/17: ATT Invitational
Bianchi, OwenGreenwich19-05.012/26/17: North Shore Invitational
Cazorla, JadenDanbury19-10.0012/16/17: ATT Invitational
Clanton, PeterStaples17-05.751/27: Western Div. Ch.
Cledera, ChristopherDanbury20-10.7512/16/17: ATT Invitational
Danazumi, QasimFairfield Warde19-01.0012/28/17: Wilton
DeMato, LukeFairfield Warde20-00.001/27: FCIAC East
Ellis, ChetStaples19-08.251/27: Western Div. Ch.
Foskey, AaronStamford19-11.251/19: New Balance Games
Foster, GregoryNorwalk17-06.001/27: FCIAC East Champ.
Gosnay, JonahDanbury17-04.001/13: Stanner Games
Harmer, GrantRidgefield17-08.501/20: NB Games
Healey, RyanWilton17-10.01/20: FCQ
Hill, AnthonyGreenwich17-04.01/20: FCIAC
Jones, JackTrumbull23-03.501/20: Yale Invitational
Kim, PaulRidgefield19-00.501/20: NB Games
Kryspin, PeterFairfield Ludlowe17-08.01/20: FCIAC Qualifier #4 Wilton
Lambo, CarterFairfield Ludlowe18-02.751/27: FCIAC East Championship - Wilton
Lorick, MalachiusDanbury18-04.5012/16/17: ATT Invitational
McGeehan, ConnorStaples18-00.251/27: Western Div. Ch.
Mead, PorterTrumbull17-04.001/13: Wilton
Morton, KoreyBrien McMahon17-04.01/15: 3rd Frosh/Soph Meet Hill
Orefice, JohnFairfield Ludlowe19-09.251/13: SCC Coaches' Invitational, Hillhouse
Pardo, EliasBrien McMahon18-01.012/26/17: North SHore
Peiser, JohnNew Canaan17-04.51/20: FCIAC Qualifying Meet #4 Wilton
Raia, CameronDarien19-00.01/13: at SCC Coaches Invitational
Santos, LukaDanbury17-06.251/27: Western Division Championship
Sheikh, DanyalTrumbull17-10.0012/16/17: Staples High School
Spillane, AndyTrumbull17-06.001/12: Wilton
Thoby, WooderWilton17-06.01/20: FCQ
Vossler, HendrikDarien17-07.01/27: FCIAC East Championship
Witmer, HaydenGreenwich17-11.751/27: FCIAC Western Division
Boys High Jump
NameSchoolMarkDate-Meet
Ball, JamesRidgefield5-08.01/6: Wilton
Bardos, TroyBrien McMahon5-08.012/26/17: North Shore
Begley, BryanSt. Joseph5-08.01/27: FCIAC Divisional Meet
Bianchi, OwenGreenwich5-08.01/20: FCIAC
Buongiorno, DillonFairfield Ludlowe5-06.012/16/17: Staples Qualifier
Chisolm, KayinDarien5-10.012/28/17: at FCIAC Qualifier #1 Wilton
Colon, JoseDanbury5-06.0012/26/17: North Shore Invitation
Daly, KiernanDarien5-04.012/16/17: Reindeer Relays
Ellis, ChetStaples6-08.0012/16/17: FCIAC Qualifier # 1
Eppley, RyanDarien5-08.01/27: FCIAC East Championship
Fulton, TahzirNorwalk5-04.001/20: Qualifying Meet #4
Funk, BenFairfield Ludlowe5-04.01/20: FCIAC Qualifier #4 Wilton
Gilles, SandersNorwalk5-04.0012/28/17: Wilton Qualifying Meet 1
Glennon, EthanStaples5-04.0012/16/17: FCIAC Qualifier # 1
Grigsby, ClarkNew Canaan5-04.01/20: FCIAC Qualifying Meet #4 Wilton
Healey, RyanWilton5-06.01/27: east
Hill, AnthonyGreenwich5-08.01/20: FCIAC #4
Jones, JackTrumbull6-02.001/27: Staples
Jordan, AndrewNew Canaan5-04.01/20: FCIAC Qualifying Meet #4 Wilton
McGeehan, ConnorStaples5-06.001/20: FCIAC Qualifier # 4
Mead, PorterTrumbull05-04.001/6: Stapes
Morton, KoreyBrien McMahon6-02.01/15: 3rd Frosh/Soph Meet Hill
Nagy, KyleFairfield Ludlowe5-10.012/29/17: Marine Corps Holiday Classic, Armory
Peiser, JohnNew Canaan5-10.012/28/17: FCIAC Qualifying Meet #1 Wilton
Raia, CameronDarien5-08.012/28/17: at FCIAC Qualifier #1 Wilton
Thoby, WooderWilton5-06.012/16/17: reindeer
Boys Pole Vault
NameSchoolMarkDate-Meet
Appel, JoshuaWesthill13-00.012/16/17: FCIAC Qualifying #1
Armstrong, AlecDarien9-00.01/6: at FCIAC Qualifier #2 Wilton
Burg, JackStaples10-00.001/20: FCIAC Qualifier # 4
Chisolm, KayinDarien11-06.01/6: at FCIAC Qualifier #2 Wilton
Daher, TylerWilton9-00.01/20: FCQ
Daly, KiernanDarien12-06.01/20: Yale Invitational
Garner, SamuelNew Canaan9-00.01/20: FCIAC Qualifying Meet #4 Wilton
Gottwals, BrandonDanbury12-06.001/20: Yale Invitational
Green, JacobDanbury9-00.001/27: Western Division Championship
Hayes, OliverRidgefield12-06.01/20: NB Games
Hemphill, JacksonFairfield Ludlowe13-00.012/29/17: Marine Corps Holiday Classic, Armory
Hills, AidenDarien10-06.01/20: at FCIAC Qualifier #4 Staples
Iannucci, ZachTrumbull12-00.0012/16/17: Staples High School
Keeton, GeoffreyStaples12-06.001/6: FCIAC Qualifier # 2
Leppla, ChristopherFairfield Warde11-00.001/20: Wilton
Llanos, NathanielDanbury13-06.0012/30/17: Wintergreen Invitational
Markos, ManavRidgefield9-00.01/27: FCIAC Eastern Divisional
McNamara, EricDanbury9-00.001/27: Western Division Championship
Motyl, MattStaples10-06.0012/16/17: FCIAC Qualifier # 1
Nagy, KyleFairfield Ludlowe9-06.01/27: FCIAC East Championship - Wilton
Ram, AndrewRidgefield09-00.012/16/17: FCIAC Developmental
Spillane, AndyTrumbull09-00.001/6: Stapes
Vossler, HendrikDarien12-00.01/13: at SCC Coaches Invitational
Wadley, MaxDarien9-00.01/6: at FCIAC Qualifier #2 Wilton