2021 CIAC CLASS L FOOTBALL SCHEDULES/RESULTS
^Non-Member School, game does not count in playoff point system Change Division: ALL | LL | L | M | S
SCHOOL
(Record) Pts.F/A
WEEK #1
SEPT. 9-11
WEEK #2
SEPT. 12-18
WEEK #3
SEPT. 19-25
WEEK #4
SEPT. 26-OCT. 2
WEEK #5
OCT. 3-9
WEEK #6
OCT. 10-16
WEEK #7
OCT. 17-23
WEEK #8
OCT. 24-30
WEEK #9
OCT. 31-NOV. 6
WEEK #10
NOV. 7-13
WEEK #11
NOV. 14-20
WEEK #12
NOV. 21-26
BRIST.CENT.
(1-1-0) 27/7
(10) @Bloomfield
L 6-7
(17) S.Windsor
W 21-0
(24) Wethersfield
6:00 p.m.
(1) @Farmington
6:00 p.m.
(9) @Hartford Pub.
1:00 p.m.
  (22) Tolland
6:00 p.m.
(28) @E.O. Smith
6:00 p.m.
(5) RHAM
6:00 p.m.
(12) @Plainville
6:30 p.m.
  (25) Brist.East.
10:30 a.m.
BRIST.EAST.
(2-0-0) 48/13
(10) E.O. Smith
W 35-6
(17) @RHAM
W 13-7
(24) Wilbur Cross
7:00 p.m.
(1) @Plainville
6:30 p.m.
(8) Capital/AF
6:30 p.m.
  (21) @E.Catholic
7:00 p.m.
(29) S.Windsor
6:30 p.m.
(5) @Bloomfield
7:00 p.m.
(12) Farmington
6:30 p.m.
  (25) @Brist.Cent.
10:30 a.m.
BUNNELL
(1-1-0) 35/44
(10) Masuk
L 15-37
(17) @Pomperaug
W 20-7
(24) @Barlow
7:00 p.m.
(1) Hillhouse
7:00 p.m.
(8) @Weston
7:00 p.m.
(15) Newtown
7:00 p.m.
(22) @Hamden
7:00 p.m.
(29) @Daniel Hand
7:00 p.m.
(5) @Bethel
7:00 p.m.
    (24) Stratford
7:00 p.m.
CHENEY TECH
(2-0-0) 68/8
(10) Bullard/Kolbe
W 40-8
(17) @NW Unit.
W 28-0
(25) @O'Brien
11:00 a.m.
  (9) @Prince
10:30 a.m.
(16) @Wilcox/Kaynor
6:00 p.m.
(22) ATI
6:00 p.m.
(29) Thames River
6:00 p.m.
(5) Platt Tech
6:00 p.m.
(12) @Quinebaug
6:00 p.m.
(19) VG Techs
6:00 p.m.
 
CHESHIRE
(2-0-0) 54/20
(10) ND-WH
W 26-20 (OT)
(17) @North Haven
W 28-0
(24) Staples
7:00 p.m.
(2) @Norwalk
4:00 p.m.
  (15) Xavier
7:00 p.m.
(22) @Newtown
7:00 p.m.
(29) NFA
7:00 p.m.
(5) @West Haven
7:00 p.m.
(12) Shelton
7:00 p.m.
  (25) @Southington
10:00 a.m.
DANIEL HAND
(0-1-0) 16/29
(10) @Ffld.Prep
L 16-29
  (24) New Canaan
7:00 p.m.
(1) @Masuk
7:00 p.m.
(8) Sheehan
7:00 p.m.
(15) @Shelton
7:00 p.m.
(22) @East Lyme
6:30 p.m.
(29) Bunnell
7:00 p.m.
(5) North Haven
7:00 p.m.
  (19) @ND-WH
7:00 p.m.
(24) Guilford
7:00 p.m.
EAST LYME
(1-1-0) 55/60
(10) @Montville
W 41-18
(17) Killingly
L 14-42
(24) @NFA
6:30 p.m.
(1) Windham
6:30 p.m.
(8) @Guilford
7:00 p.m.
  (22) Daniel Hand
6:30 p.m.
(29) Woodstock
6:30 p.m.
(5) New London
6:30 p.m.
(12) @Fitch
6:30 p.m.
  (25) @Waterford
10:00 a.m.
FARMINGTON
(0-2-0) 28/73
(10) RHAM
L 21-42
(17) @E.O. Smith
L 7-31
(24) @Newington
6:30 p.m.
(1) Brist.Cent.
6:00 p.m.
(9) Rocky Hill
2:00 p.m.
  (22) @Avon
6:30 p.m.
(29) Bloomfield
6:00 p.m.
(5) @S.Windsor
6:00 p.m.
(12) @Brist.East.
6:30 p.m.
  (25) Plainville
10:00 a.m.
FITCH
(1-0-0) 13/7
(10) Stonington
W 13-7
  (24) @New London
6:00 p.m.
(1) Bacon Acad.
6:30 p.m.
(8) New.Fair.
6:30 p.m.
  (22) @Ffld.Prep
6:00 p.m.
(29) Stratford
6:30 p.m.
(5) @NFA
6:30 p.m.
(12) East Lyme
6:30 p.m.
(19) Capital/AF
6:30 p.m.
(25) @Ledyard
10:00 a.m.
GUILFORD
(0-2-0) 13/47
(10) Law
L 7-34
(17) @New London
L 6-13
(24) @Pomperaug
6:30 p.m.
  (8) East Lyme
7:00 p.m.
(15) @Hillhouse
7:00 p.m.
  (29) Brookfield
7:00 p.m.
(5) @Bassick
6:00 p.m.
(12) Branford
7:00 p.m.
(18) East Haven
7:00 p.m.
(24) @Daniel Hand
7:00 p.m.
HARTFORD PUB.
(2-0-0) 57/20
(11) NW Catholic
W 43-7
(17) @Lewis Mills
W 14-13
(24) @Rocky Hill
7:00 p.m.
(2) Tolland
1:00 p.m.
(9) Brist.Cent.
1:00 p.m.
  (23) @S.Windsor
12:00 p.m.
(29) @Avon
6:30 p.m.
(6) E.Catholic
1:00 p.m.
(12) @Sheehan
6:30 p.m.
   
HILLHOUSE
(0-2-0) 25/34
(10) Hamden
L 12-14
(17) @Ffld.Prep
L 13-20
(24) Masuk
7:00 p.m.
(1) @Bunnell
7:00 p.m.
  (15) Guilford
7:00 p.m.
(22) West Haven
7:00 p.m.
(29) @Sheehan
6:30 p.m.
  (12) North Haven
7:00 p.m.
(19) @Amity
7:00 p.m.
(25) @Wilbur Cross
10:30 a.m.
MALONEY
(1-1-0) 40/27
(10) @Southington
L 7-13
(17) Conard
W 33-14
(24) Simsbury
6:30 p.m.
(1) @E.Hartford
6:30 p.m.
(8) Berlin
6:30 p.m.
  (22) @Xavier
7:00 p.m.
(29) New Britain
6:30 p.m.
(5) @Hall
7:00 p.m.
(12) @Glastonbury
6:30 p.m.
  (25) Platt
10:30 a.m.
MASUK
(2-0-0) 95/29
(10) @Bunnell
W 37-15
(17) @Stratford
W 58-14
(24) @Hillhouse
7:00 p.m.
(1) Daniel Hand
7:00 p.m.
  (15) New Milford
7:00 p.m.
(22) @ND-WH
7:00 p.m.
(29) New.Fair.
7:00 p.m.
(5) Barlow
7:00 p.m.
(12) Bethel
7:00 p.m.
  (24) @Newtown
6:00 p.m.
MIDDLETOWN
(0-2-0) 7/76
(10) @Berlin
L 0-33
(17) Platt
L 7-43
(24) @West Haven
7:00 p.m.
(1) Newington
7:00 p.m.
(8) Southington
6:30 p.m.
  (22) @New Britain
6:30 p.m.
(29) @Manchester
6:30 p.m.
(5) Enfield
6:30 p.m.
(12) @Wethersfield
7:00 p.m.
  (24) Windsor
6:30 p.m.
NAUGATUCK
(1-1-0) 41/27
(10) @Oxford
W 22-0
(17) Torrington
L 19-27
  (1) St.Paul
7:00 p.m.
(9) @Kennedy
10:00 a.m.
  (22) @Watertown
7:00 p.m.
(29) Holy Cross
7:00 p.m.
(5) @Wolcott
6:30 p.m.
(12) Woodland
7:00 p.m.
(18) Crosby
7:00 p.m.
(25) @Ansonia
10:00 a.m.
NEW LONDON
(1-0-0) 13/6
  (17) Guilford
W 13-6
(24) Fitch
6:00 p.m.
(1) @Gris./Whe.
6:30 p.m.
(8) @Ledyard
6:00 p.m.
  (22) Waterford
6:00 p.m.
(30) @Bacon Acad.
12:00 p.m.
(5) @East Lyme
6:30 p.m.
(12) Windham
6:00 p.m.
(19) @Wilbur Cross
7:00 p.m.
(25) NFA
10:00 a.m.
NEW MILFORD
(1-1-0) 56/62
(10) Stratford
W 49-28
(17) Newtown
L 7-34
(24) Harding
7:00 p.m.
(1) Danbury
7:00 p.m.
  (15) @Masuk
7:00 p.m.
(22) @Amity
7:00 p.m.
(29) Xavier
7:00 p.m.
(5) @Pomperaug
6:30 p.m.
(12) @Brookfield
7:00 p.m.
  (25) @New.Fair.
10:00 a.m.
NEWINGTON
(2-0-0) 84/66
(10) Enfield
W 32-24
(17) @Manchester
W 52-42
(24) Farmington
6:30 p.m.
(1) @Middletown
7:00 p.m.
(8) Glastonbury
6:30 p.m.
  (22) @Conard
7:00 p.m.
(29) Berlin
6:30 p.m.
(5) @Platt
6:30 p.m.
(12) @Windsor
7:00 p.m.
  (24) Wethersfield
6:00 p.m.
NW UNIT.
(1-1-0) 26/42
(10) @Platt Tech
W 26-14
(17) Cheney Tech
L 0-28
  (2) @Thames River
2:00 p.m.
  (14) O'Brien
7:00 p.m.
(22) Wilcox/Kaynor
6:00 p.m.
(29) Quinebaug
6:00 p.m.
(5) @VG Techs
6:00 p.m.
(13) @Bullard/Kolbe
12:00 p.m.
(19) Prince
6:00 p.m.
(25) @ATI
10:00 a.m.
PLATT
(1-1-0) 43/27
(10) Wethersfield
L 0-20
(17) @Middletown
W 43-7
(24) @Enfield
7:00 p.m.
(1) Manchester
6:30 p.m.
  (15) Hall
6:30 p.m.
(22) @Weston
7:00 p.m.
(29) @Windsor
7:00 p.m.
(5) Newington
6:30 p.m.
(12) Berlin
6:30 p.m.
  (25) @Maloney
10:30 a.m.
POMPERAUG
(0-2-0) 24/62
(10) @Newtown
L 17-42
(17) Bunnell
L 7-20
(24) Guilford
6:30 p.m.
(1) Ffld.Ludlowe
6:30 p.m.
  (15) @Stratford
7:00 p.m.
  (29) @North Haven
7:00 p.m.
(5) New Milford
6:30 p.m.
(13) @Barlow
1:00 p.m.
(19) @Wilton
7:00 p.m.
(24) ND-Ffld
6:30 p.m.
QUINEBAUG
(2-0-0) 90/28
(11) @Wilcox/Kaynor
W 48-13
(18) @ATI
W 42-15
(24) VG Techs
6:00 p.m.
(1) @Prince
7:00 p.m.
  (15) Platt Tech
6:00 p.m.
(22) Bullard/Kolbe
6:00 p.m.
(29) @NW Unit.
6:00 p.m.
(6) @O'Brien
11:00 a.m.
(12) Cheney Tech
6:00 p.m.
  (24) Thames River
5:00 p.m.
S.WINDSOR
(0-2-0) 25/48
(10) Plainville
L 25-27
(17) @Brist.Cent.
L 0-21
(25) @RHAM
1:00 p.m.
(1) E.O. Smith
4:00 p.m.
(8) @Tolland
7:00 p.m.
  (23) Hartford Pub.
12:00 p.m.
(29) @Brist.East.
6:30 p.m.
(5) Farmington
6:00 p.m.
(12) @Bloomfield
7:00 p.m.
(20) Enfield
12:00 p.m.
 
ST. JOSEPH
(2-0-0) 84/14
(11) Danbury
W 49-0
(17) @Staples
W 35-14
(24) @Windsor
7:00 p.m.
(2) @Xavier
7:00 p.m.
  (16) Greenwich
1:30 p.m.
(22) @Ridgefield
7:00 p.m.
(30) Darien
1:30 p.m.
(6) @Stamford
12:00 p.m.
(13) Westhill
11:00 a.m.
  (25) @Trumbull
10:00 a.m.
STRATFORD
(0-2-0) 42/107
(10) @New Milford
L 28-49
(17) Masuk
L 14-58
(24) Law
7:00 p.m.
(1) Bridg.Central
7:00 p.m.
  (15) Pomperaug
7:00 p.m.
(22) @North Haven
7:00 p.m.
(29) @Fitch
6:30 p.m.
(5) Brookfield
7:00 p.m.
(13) @ND-Ffld
12:00 p.m.
  (24) @Bunnell
7:00 p.m.
THAMES RIVER
(2-0-0) 68/12
(11) @O'Brien
W 36-6
(18) Bullard/Kolbe
W 32-6
(25) @Prince
10:30 a.m.
(2) NW Unit.
2:00 p.m.
  (16) VG Techs
1:00 p.m.
(23) Platt Tech
2:00 p.m.
(29) @Cheney Tech
6:00 p.m.
  (13) @Wilcox/Kaynor
6:00 p.m.
(20) ATI
2:00 p.m.
(24) @Quinebaug
5:00 p.m.
VG TECHS
(0-2-0) 8/74
(11) @Prince
L 0-36
(17) O'Brien
L 8-38
(24) @Quinebaug
6:00 p.m.
(2) @Bullard/Kolbe
12:00 p.m.
  (16) @Thames River
1:00 p.m.
  (29) Platt Tech
6:00 p.m.
(5) NW Unit.
6:00 p.m.
(12) ATI
6:00 p.m.
(19) @Cheney Tech
6:00 p.m.
(24) Wilcox/Kaynor
6:00 p.m.
WETHERSFIELD
(2-0-0) 41/18
(10) @Platt
W 20-0
(17) Berlin
W 21-18
(24) @Brist.Cent.
6:00 p.m.
(1) Windsor
7:00 p.m.
(8) Conard
7:00 p.m.
  (22) @Glastonbury
6:30 p.m.
(29) @Enfield
7:00 p.m.
(5) Manchester
7:00 p.m.
(12) Middletown
7:00 p.m.
  (24) @Newington
6:00 p.m.
WILBY
(0-2-0) 12/104
(9) Ansonia
L 6-48
(17) @Seymour
L 6-56
(23) Watertown
6:00 p.m.
(1) WCA
7:00 p.m.
(8) St.Paul
7:00 p.m.
  (21) @Holy Cross
6:30 p.m.
(29) @Oxford
6:00 p.m.
(5) @Kennedy
7:00 p.m.
(11) Crosby
6:00 p.m.
  (23) @WCA
6:00 p.m.
WILCOX/KAYNOR
(0-2-0) 27/88
(11) Quinebaug
L 13-48
(18) Prince
L 14-40
(25) @ATI
2:00 p.m.
(2) @O'Brien
11:00 a.m.
  (16) Cheney Tech
6:00 p.m.
(22) @NW Unit.
6:00 p.m.
  (6) Bullard/Kolbe
6:00 p.m.
(13) Thames River
6:00 p.m.
(19) @Platt Tech
7:00 p.m.
(24) @VG Techs
6:00 p.m.
WILTON
(2-0-0) 49/14
(10) @McMahon
W 28-0
(18) Ffld.Ludlowe
W 21-14
(24) North Haven
7:00 p.m.
(1) @ND-WH
7:00 p.m.
  (16) @Darien
1:30 p.m.
(23) @New Canaan
2:00 p.m.
(30) Ridgefield
2:00 p.m.
(5) @Ffld.Warde
7:00 p.m.
(12) Norwalk
7:00 p.m.
(19) Pomperaug
7:00 p.m.
 
WINDSOR
(2-0-0) 80/19
(10) Manchester
W 41-19
(17) @Enfield
W 39-0
(24) St. Joseph
7:00 p.m.
(1) @Wethersfield
7:00 p.m.
(8) @E.Hartford
6:30 p.m.
  (22) Simsbury
7:00 p.m.
(29) Platt
7:00 p.m.
(5) @Berlin
7:00 p.m.
(12) Newington
7:00 p.m.
  (24) @Middletown
6:30 p.m.
WOODSTOCK
(1-1-0) 60/48
(10) @Windham
W 40-27
(18) NFA
L 20-21
(25) Plainfield
12:00 p.m.
(2) Waterford
12:00 p.m.
(8) @Montville
6:00 p.m.
  (23) @Bacon Acad.
12:00 p.m.
(29) @East Lyme
6:30 p.m.
(6) Gris./Whe.
12:00 p.m.
(13) Ledyard
12:00 p.m.
  (25) @Killingly
10:30 a.m.
XAVIER
(2-0-0) 87/31
(10) NFA
W 31-19
(17) @Wilbur Cross
W 56-12
(24) @Ridgefield
7:00 p.m.
(2) St. Joseph
7:00 p.m.
  (15) @Cheshire
7:00 p.m.
(22) Maloney
7:00 p.m.
(29) @New Milford
7:00 p.m.
(6) ND-WH
6:00 p.m.
(12) Ffld.Prep
7:00 p.m.
(20) Glastonbury
1:30 p.m.