Follow @CIACsports on Twitter Like CIAC on Facebook
CIACsports.com Home Schedules About CIAC/Contact Staff Text Message and E-Mail Updates Online Championship Tickets Customizable CIAC Tournament Merchandise Tournament Brackets, Schedules, Rosters, Info and More!!!

CIAC 2017-18 Class M Girls Submitted Qualifying Performances

*Denotes FAT time (When seeding is done for CIAC State Meets, 24/100ths [.24] of a second will be added to all handheld times for seeding purposes)

Change Division: Boys LL | Boys L | Boys M | Boys S | Girls LL | Girls L | Girls M | Girls S

Expand: All Class M Girls Qualifiers | All Girls Qualifiers - All Divisions

Girls 4x200

View Qualifiers For: Class M Only (31) All Divisions (101)
SchoolMarkDate-Meet
Prince Tech1:58.29*1/31: CTC Champ
Bacon Academy1:51.38*1/13: SCC invite
Berlin1:50.72*1/19: Yale Classic
Branford1:54.22*2/2: SCC Championships
Brookfield1:54.06*2/3: SWC Champioships
Career Magnet1:53.03*2/2: SCC Championships
East Lyme1:54.25*1/20: New Balance Games
Ellington1:56.91*1/20: NCCC Invite
Hillhouse1:43.20*1/19: Yale Invite
Joel Barlow1:59.36*2/3: SWC Champs
Jonathan Law1:57.58*1/19: Yale Invitational
Killingly1:58.00*1/27: Bacon Invite
Ledyard2:00.00*1/27: Bacon Invite
Lewis Mills1:59.21*1/9: Snowflake Invitational
Masuk1:50.47*2/3: swc champ
New Fairfield1:59.75*2/3: SWC Championships
North Haven1:50.83*1/23: SCC Western Sectional Championship
Northwestern1:58.63*2/5: Last chance meet
RHAM1:50.26*1/27: CCC Championships
Rocky Hill1:50.80*1/13: SCC Coaches Invitational
Sacred Heart Academy1:47.34*1/19: Yale
Sheehan1:53.98*2/2: SCC CHAMPIONSHIP
St. Joseph1:54.89*12/16/17: Hillhouse Invitational
Stonington1:55.19*1/27: Bacon Academy Invite
Stratford1:54.96*2/3: SWC Championships
Suffield1:57.40*2/3: NCCC Last Chance
Tolland1:54.77*1/20: shoreline coaches invite
Waterford1:53.76*1/27: Bacon Invite
Watertown1:57.78*1/29: NVL Championships
Weston1:50.93*2/3: swc champ
Woodland1:54.08*1/29: NVL Championships
Girls 4x400

View Qualifiers For: Class M Only (19) All Divisions (71)
SchoolMarkDate-Meet
Lauralton Hall4:34.51*2/2: SCC Championships
Berlin4:34.37*1/27: CCC Championship
Brookfield4:29.78*1/15: SWC Developmental 2
Career Magnet4:25.08*2/2: SCC Championships
East Lyme4:18.44*2/3: ECC Champs
Ellington4:35.17*1/13: SCC Invite
Hillhouse4:00.97*1/12: East Coast Invite
New Fairfield4:33.15*2/3: SWC Championships
North Haven4:32.74*1/6: Elm City Relays
RHAM4:33.16*1/6: Elm City Relays
Rocky Hill4:13.59*1/19: Yale HS Classic
Sacred Heart Academy4:21.34*1/5: Hispanic Games
Sheehan4:32.83*1/12: McReavy Invitational
Stonington4:24.71*1/20: Shoreline Invite
Suffield4:31.38*12/28/17: HK Invitational
Tolland4:28.87*1/27: CCC Indoor TF championships
Watertown4:34.62*1/29: NVL Championships
Weston4:11.78*2/3: swc champ
Woodland4:32.10*1/29: NVL Championships
Girls 4x800

View Qualifiers For: Class M Only (15) All Divisions (55)
SchoolMarkDate-Meet
Lauralton Hall10:36.78*12/18/17: SCC Dev 1
Berlin10:17.47*1/19: Yale Classic
East Lyme10:09.80*1/20: New Balance Games
Ellington10:46.94*12/16/17: Hartford Public #1
Hillhouse10:24.01*2/2: SCC Championship
Lewis Mills10:59.99*12/16/17: 16th Hillhouse Invitational
New Fairfield10:34.00*2/3: SWC Championships
RHAM10:46.50*1/11: Wesleyan Qualifier Meet
Rocky Hill10:31.89*12/16/17: 16th Hillhouse Invitational
Sacred Heart Academy10:40.33*2/2: SCC CHAMPIONSHIPS
Stonington10:17.90*1/6: Rhody Classic
Suffield10:50.21*12/21/17: Old Saybrook Qualifier
Tolland10:53.83*1/13: SCC coaches invite
Watertown10:56.35*12/18/17: Relay Rust Buster
Weston9:54.04*1/20: Yale
Girls Sprint Medley

View Qualifiers For: Class M Only (19) All Divisions (75)
NameSchoolMarkDate-Meet
Lauralton Hall4:42.85*1/13: SCC Coaches Invite
Bacon Academy4:41.22*1/5: Elm city relays
Berlin4:49.73*1/27: CCC Championship
Bethel4:50.00*2/3: SWC Championship
East Lyme4:36.45*1/9: Snowflake Invite
Ellington4:35.66*1/9: Snowflake Invite
Hillhouse4:22.07*1/8: SCC DEVELOPMENTAL
Foran4:48.43*1/8: SCC Developmental Meet #2
Lewis Mills4:47.49*1/9: Snowflake Invitational
Northwestern4:45.17*2/5: Last chance meet
RHAM4:39.03*1/27: CCC Championships
Rocky Hill4:25.00*12/29/17: Marine Corps Holiday Classic
Sacred Heart Academy4:40.76*1/12: McReavy
Sheehan4:38.90*1/12: McReavy Invitational
Stonington4:34.24*1/27: Bacon Academy Invite
Suffield4:49.78*1/31: NCCC Championship
Tolland4:30.43*1/27: CCC Indoor TF championships
Watertown4:47.89*12/21/17: Old Saybrook Qual.
Weston4:29.22*2/3: swc champ
Girls 55M Dash

View Qualifiers For: Class M Only (83) All Divisions (253)
NameSchoolMarkDate-Meet
Airoldi, MarissaTolland8.11*1/6: 4th elm city relays
Allen-Miller, Le'AndreaCareer Magnet7.70*1/8: SCC Developmental
Ambrose, NyimahHillhouse7.53*12/29/17: Hillhouse Qualifier
Andersen, GwenStonington7.71*2/3: ECC Championships
Anekwe, Chi-ChiStratford8.12*1/15: Wesleyan SWC Developmental
Baker, CaraTorrington8.03*12/27/17: JL
Bernabe, EmilySuffield8.12*2/3: NCCC Last Chance
Best, GabriellaBacon Academy8.06*1/27: Bacon invite
Bothwell, HaleySacred Heart Academy7.51*2/2: SCC CHAMPIONSHIPS
Brown, ZyieraKaynor Tech7.84*12/27/17: Jack Long Invite
Buckmir, AvaStratford8.12*2/3: SWC Championships
Bunovsky, GretchenMasuk7.81*1/20: yale classic
Cameron, AliyaSacred Heart Academy7.83*1/5: Hispanic Games
Clark, KaylaSt. Joseph7.85*2/2: FCIAC Championship
Colegrove, RachelMasuk7.98*2/3: swc champ
Connor, LainnieStonington8.09*1/13: SCC Coaches Invite
Curcio, SammyNorth Haven7.87*12/18/17: SCC Girls Developmental I
Czarnecki, MadisonRHAM7.79*12/28/17: HK Invitational
Czarnecki, MorganRHAM7.96*1/12: East Coast Invitational
Daunis, AlanaWilby8.06*12/27/17: Jack Long Invitational Meet
Davis, D AvionPrince Tech7.83*1/15: Frosh/Soph Meet
Dennis, KathrynForan8.05*1/18: SCC Novice Meet
Deveau, SaigeEast Lyme7.56*2/3: ECC Champs
Franceschi, SamanthaEast Haven8.05*1/23: S.C.C. West Sectional Championships
Francois, KishaEast Haven7.46*1/23: S.C.C. West Sectional Championships
Gable, CarlyNorthwestern7.73*1/7: James Barber Invite
Graham, ZoeBethel7.91*2/3: SWC Championship
Grant, RheaJonathan Law7.76*2/2: SCC Championships
Harris, VidaHillhouse8.04*12/18/17: SCC DEVELOPMENTAL
Ibrahim, AviannaBacon Academy8.04*2/3: ECC championship
Ingenito, JessicaBerlin8.07*1/27: CCC Championship
Jones, AmariHillhouse8.01*1/24: SCC EAST MEET
Jones, MichealaTorrington8.13*1/29: NVL
Jones, SophieSt. Joseph7.82*1/26: FCIAC Divisional Meet
Kave, BiancaSacred Heart Academy7.76*1/5: Hispanic Games
Kelly, JnayaEast Lyme7.90*12/22/17: ECC Developmental #2
Keth, JenniferWaterford8.06*2/3: ECC Championships
Kingsley, KatieRHAM7.92*1/27: CCC Championships
Knowling, MeganEllington7.94*1/20: NCCC Invite
Konior, NoelleBerlin7.95*1/27: CCC Championship
LaBonte, ZoraWaterford7.92*12/30/17: ECC Developmental
Lalonde, BridgetRHAM7.46*1/27: CCC Championships
Lizotte, NicoleBacon Academy7.52*2/3: ECC championship
Lockery, RoseBranford8.05*12/18/17: SCC Girls Developmental 1
Macaluso, SavannaEllington7.72*12/16/17: Hartford Public #1
Mackay, MollyRHAM8.12*1/12: East Coast Invitational
Maher, HopeLewis Mills8.14*1/6: Rhody Classic Invitational
Malloy, AzriaNonnewaug8.01*1/7: James Barber invite
Mansfield, AmeliaSheehan8.05*1/14: SCC novice meet
Marriott, EricaNorth Haven7.48*1/13: SCC Coaches' Invitational
McCoy, CourtneyMasuk7.56*2/3: swc champ
McFarland, MeganMasuk7.96*1/6: swc #1
Michie, ErikaWoodland7.50*1/29: NVL Championships
Michnik, DominikaJonathan Law8.03*1/24: SCC East Sectional
Molloy, EmmaRocky Hill8.01*1/6: Elm City Relays
Moshier, ElleStratford7.71*2/3: SWC Championships
Moshier, IsabellaStratford8.08*2/3: SWC Championships
Murray, MollyJonathan Law7.93*1/13: SCC Coaches Invite
Muscatello, MaxineBerlin8.00*12/16/17: New Haven Inv
Nelson, AyeshaHillhouse7.40*1/5: Elm City Meet
Orleans-Onyina, LordinaRocky Hill8.08*12/16/17: 16th Hillhouse Invitational
Papa, LindseyTolland7.63*1/6: 4th elm city relays
Parchinski, EmilyBrookfield7.87*1/6: SWC Developmental 1
Podeszwa, SophiaWaterford8.12*12/16/17: ECC Developmental
Pollard, KaylaBranford8.08*1/23: SCC West Sectional
Rowlins, CatherineBacon Academy8.10*1/13: SCC invite
Rukundo, ChivalryEast Lyme8.09*1/27: Bacon Invite
Russell, EliseWeston7.92*12/28/17: SCSU
Samaranayake, KatWeston7.99*2/3: swc champ
Shanelee, WaltersPrince Tech7.81*12/30/17: HPHS Meet#2
Shawah, ChloeMasuk7.94*2/3: swc champ
Spitzer, JordynWeston8.08*2/3: swc champ
Sternberg, LucilleStonington8.14*2/3: ECC Championships
Stroh, MeghanNew Fairfield7.99*1/6: SWC Developmental I
Sullivan, HannahRockville7.512/30/17: HPHS #2
Sztachelski, NicoleWeston7.93*12/28/17: SCSU
Sztyler-Magee, JazzyLewis Mills8.04*12/27/17: Jack Long Invitational
Toribio, AubryTorrington7.95*12/27/17: JL
Villano, AllisonSheehan8.03*1/12: mcReavy Invitational
Washington, KristenHillhouse7.90*12/26/17: North Shore Invite
White, CleondraBacon Academy7.98*2/3: ECC championship
Wirth, JocelynJonathan Law7.87*2/2: SCC Championships
Xiarhos, NikkiBerlin7.73*1/27: CCC Championship
Girls 55M Hurdles

View Qualifiers For: Class M Only (39) All Divisions (127)
NameSchoolMarkDate-Meet
Bolduc, KaleighStonington9.76*1/7: James Barber Invite
Brown, ZyieraKaynor Tech9.03*1/31: CTC Championship
Cameron, KaylaSacred Heart Academy9.37*2/2: SCC CHAMPIONSHIPS
Caron, AmeliaStonington10.44*2/3: ECC Championships
Christie, NiaSt. Joseph8.71*2/2: FCIAC Championship
Cianciolo, AlexandraWoodland9.89*1/29: NVL Championships
Connolly, KyraSheehan10.43*1/8: SCC Developmental #2
Crawford, OliviaLedyard9.31*2/3: ECC Championship Div. 1
Devine, FrazerPrince Tech9.82*1/20: NCCC Invite
Donnelly, CaseyWoodland10.10*1/29: NVL Championships
Fedor, EmilySt. Joseph10.14*1/20: Yale Classic
Goddard, EmilyStratford10.15*2/3: SWC Championships
Grover, PhoenixTolland10.23*1/20: shoreline coaches invite
Harris, VidaHillhouse9.55*12/26/17: North Shore Invite
Holden, MadisonEllington10.42*1/20: NCCC Invite
Jefson, AlexandraStonington9.99*2/3: ECC Championships
Johnson, OliviaSt. Joseph8.67*1/26: FCIAC Divisional Meet
Karlberg, JuliaWaterford10.39*2/3: ECC Championships
Kavarsky, LexiBerlin10.10*1/20: Yale Classic
LaBonte, ZoraWaterford9.24*1/20: Shoreline Invite
Lavoie, JessicaNorthwestern9.71/27: Litchfield Frostbite invite
Lottridge, AbigailEast Lyme10.19*2/3: ECC Champs
Macaluso, SavannaEllington8.68*1/27: Bacon Academy Invite
Midolo, KellySheehan10.19*1/24: SCC East Sectional
Millbach, AbigailLedyard10.23*12/22/17: East Lyme Meet 2
Nelson, AyeshaHillhouse8.66*1/24: SCC EAST MEET
Pasqualini, AlyseLewis Mills10.28*2/3: NCCC Last Chance Invitational
Podeszwa, SophiaWaterford8.63*2/3: ECC Championships
Riordan, LindseyLewis Mills10.06*12/27/17: Jack Long Invitational
Rockwood, LindsayStonington10.08*1/27: Bacon Academy Invite
Rose, MarcelaTolland9.80*1/27: CCC Indoor TF championships
Santillo, NikkiSheehan9.66*1/24: SCC East Sectionals
Savage, JessicaBacon Academy9.88*2/3: ECC championship
Sharp, KarinnSuffield9.83*1/31: NCCC Championship
Silva, RileyTorrington10.32*1/15: 9/10 meet
Sirianni, AlyssaRockville9.96*2/3: NCCC Last Chance Meet
Wasco, GabrielleJoel Barlow10.20*2/3: SWC Champs
Woviotis, LexiStonington9.55*2/3: ECC Championships
Zumerchik, GiselleNorth Haven9.36*1/6: Elm City Relays
Girls 300 Meters

View Qualifiers For: Class M Only (75) All Divisions (250)
NameSchoolMarkDate-Meet
Alden, NancyEast Lyme46.98*1/27: Bacon Invite
Ambrose, NyimahHillhouse43.11*12/16/17: Hillhouse Invite
Andersen, GwenStonington45.85*1/20: Shoreline Invite
Benjamin, VanessaStonington46.26*1/27: Bacon Academy Invite
Bernabe, EmilySuffield45.83*1/31: NCCC Championship
Bigelow, LaurenWeston44.26*2/3: swc champ
Bolduc, KaleighStonington47.03*1/27: Bacon Academy Invite
Bothwell, HaleySacred Heart Academy45.09*1/23: SCC WEST
Bower, VictoriaRocky Hill42.62*1/27: CCC Championships
Boyd, JadaHillhouse41.80*1/24: SCC EAST MEET
Brennan, JadeWoodland44.37*1/29: NVL Championships
Brown, AshleyNorth Haven43.95*1/23: SCC Western Sectional Championship
Bunovsky, GretchenMasuk46.13*1/19: yale classic
Cameron, AliyaSacred Heart Academy46.58*12/26/17: SCC Developmental
Cameron, MeaghanSacred Heart Academy43.71*1/8: SCC Developmental
Caraluzzi, HaileyBrookfield44.94*1/20: The New Balance Games @The Armory
Clark, KaylaSt. Joseph46.09*2/2: FCIAC Championship
Claude, LianteBranford43.53*12/28/17: Rhode Island Classic
Colegrove, RachelMasuk45.69*2/3: swc champ
Crawford, OliviaLedyard46.77*1/27: Bacon Invite
Daigle, CelinaLewis Mills46.82*2/3: NCCC Last Chance Invitational
Daunis, AlanaWilby46.57*12/27/17: Jack Long Invitational Meet
Davis, D AvionPrince Tech47.00*2/4: Hartford City Champ
Detwiler, MeganStonington46.98*1/6: Rhody Classic
Deveau, SaigeEast Lyme46.58*1/6: Rhody Indoor Classic
Dubuc, OliviaSheehan44.11*1/24: SCC East Sectionals
Dzenutis, SydneyNorthwestern45.01*1/18: Wesleyan night of sprints
Edwards, GiaJonathan Law46.86*12/16/17: Hillhouse Invite
Estefani, AbigailTorrington47.20*1/29: NVL
Fernandez, PaulineForan46.79*1/13: SCC Coaches Invitational
Francois, KishaEast Haven46.60*1/8: S.C.C. Girls Developmental #2
Gable, CarlyNorthwestern46.60*1/18: Wesleyan night of sprints
Gagnon, CarolineKillingly46.45*1/27: Bacon Invite
Gellar, HannahEast Lyme47.10*2/3: ECC Champs
Grant, RheaJonathan Law46.57*12/28/17: HK Invite
Greene, HannahWeston46.48*1/20: Yale
Harris, KatherineEast Lyme46.58*2/3: ECC Champs
Harris, VidaHillhouse47.03*12/26/17: North Shore Invite
Jones, SophieSt. Joseph46.38*2/2: FCIAC Championship
Kavarsky, LexiBerlin45.39*1/19: Yale Classic
Knowling, MeganEllington46.63*1/27: Bacon Academy Invite
Konior, NoelleBerlin45.69*1/27: CCC Championship
LaBonte, ZoraWaterford43.66*1/20: Shoreline Invite
LaCapra, MalinaWatertown45.99*1/29: NVL Championships
Macaluso, SavannaEllington46.34*1/27: Bacon Academy Invite
Mackay, MollyRHAM47.20*1/18: Wesleyan University Qualifier TandF Invitational
Maher, HopeLewis Mills46.03*2/3: NCCC Last Chance Invitational
Mansfield, JuliaSheehan46.78*1/8: SCC Girls Developmental 2
Mason, ClaireEast Lyme43.80*2/3: ECC Champs
Mattson, ClaraEllington46.13*1/27: Bacon Academy Invite
McCoy, CourtneyMasuk44.86*2/3: swc champ
Michie, ErikaWoodland43.79*1/29: NVL Championships
Moshier, ElleStratford44.13*2/3: SWC Championships
Moshier, IsabellaStratford45.37*2/3: SWC Championships
Nelson, AyeshaHillhouse43.72*12/16/17: Hillhouse Invite
Nelson-Mbiah, AudreyRocky Hill43.89*1/13: SCC Coaches Invitational
Orleans-Onyina, LordinaRocky Hill43.53*1/13: SCC Coaches Invitational
Parchinski, EmilyBrookfield43.12*2/3: SWC Champioships
Platt, KatherineSuffield46.65*2/3: NCCC Last Chance
Podeszwa, SophiaWaterford43.77*1/27: Bacon Invite
Pollard, KaylaBranford46.32*2/2: SCC Championships
Reagan, KateStonington46.43*12/22/17: ECC Developmental 2
Riccardi, VanessaNew Fairfield46.71*12/26/17: North Shore Invitational
Rowlins, CatherineBacon Academy45.25*2/3: ECC championship
Schultz, SydneyEllington45.00*12/28/17: HK Invite
Sedor, NatalieBacon Academy43.66*2/3: ECC championship
Sharp, KarinnSuffield47.24*2/3: NCCC Last Chance
Shawah, ChloeMasuk44.78*2/3: swc champ
Soriano, SofiaCareer Magnet44.92*2/2: SCC Championships
Stroh, MeghanNew Fairfield46.12*12/26/17: North Shore Invitational
Sztachelski, NicoleWeston45.79*1/6: swc1
White, NyiaHillhouse41.53*2/2: SCC Championship
Xiarhos, NikkiBerlin44.28*1/19: Yale Classic
Zaccagnini, EmmaWatertown44.78*1/29: NVL Championships
Zielinski, AvaWeston45.36*1/15: swc 2
Girls 600 Meters

View Qualifiers For: Class M Only (33) All Divisions (122)
NameSchoolMarkDate-Meet
Agbayani, LauraEast Lyme1:45.70*1/27: Bacon Invite
Bates, JuliaEast Lyme1:45.77*1/20: New Balance Games
Bedard, KaitlynTolland1:45.56*1/6: 4th elm city relays
Black, SaraiHillhouse1:49.33*12/26/17: North Shore Invite
Boyd, JadaHillhouse1:38.15*1/24: SCC EAST MEET
Cameron, MeaghanSacred Heart Academy1:41.15*2/2: SCC CHAMPIONSHIPS
Casinghino, AnnaSuffield1:47.25*1/31: NCCC Championship
Claude, LianteBranford1:43.97*2/2: SCC Championships
Costikyan, CharlotteLauralton Hall1:49.82/2: SCC Championships
Daigle, CelinaLewis Mills1:50.24*12/16/17: 16th Hillhouse Invitational
Detwiler, JessicaStonington1:44.67*1/27: Bacon Academy Invite
Detwiler, MeganStonington1:43.04*1/20: Shoreline Invite
Dubuc, OliviaSheehan1:42.04*1/24: SCC East Sectionals
Dzenutis, SydneyNorthwestern1:44.16*2/5: Last chance meet
Gutowski, MichelleWeston1:47.37*2/3: swc champ
Levin, CaitiWeston1:49.21*2/3: swc champ
Mason, ClaireEast Lyme1:43.01*1/20: New Balance Games
Mattson, ClaraEllington1:49.83*2/3: NCCC Last Chance Invite
McCoy, EllenEast Lyme1:49.64*2/3: ECC Champs
Monroe, MadisonBerlin1:50.00*12/16/17: New Haven Inv
Murphy, KathleenWeston1:39.99*1/15: swc 2
Real, CarolineEast Lyme1:48.91*2/3: ECC Champs
Schultz, SydneyEllington1:42.87*12/28/17: HK Invite
Sharp, KarinnSuffield1:49.98*1/20: NCCC Invite
sirowich, MegenWoodland1:47.06*1/29: NVL Championships
Small, EmmaStonington1:46.23*2/3: ECC Championships
Sztachelski, NicoleWeston1:44.75*2/3: swc champ
Taylor, SophieEast Lyme1:46.66*1/9: Snowflake Invite
Walker, EdithRHAM1:49.66*1/6: Elm City Relays
White, AnneRocky Hill1:48.49*1/13: SCC Coaches Invitational
White, NyiaHillhouse1:38.08*2/2: SCC Championship
Zaccagnini, EmmaWatertown1:44.51*1/29: NVL Championships
Zielinski, AvaWeston1:43.76*1/6: swc1
Girls 1000 Meters

View Qualifiers For: Class M Only (51) All Divisions (179)
NameSchoolMarkDate-Meet
Anderson, LilyStonington3:27.20*1/13: SCC Coaches Invite
Ascher, AvaWeston3:27.35*1/15: swc 2
Bates, JuliaEast Lyme3:16.76*1/27: Bacon Invite
Bedard, KaitlynTolland3:14.93*1/27: CCC Indoor TF championships
Berger, HeleneNonnewaug3:23.27*2/5: Capital prep invite
Bonanno, KathrynEllington3:23.63*1/20: NCCC Invite
Bussell, JulietBrookfield3:13.48*1/20: The New Balance Games @The Armory
Cohen, KaylaNew Fairfield3:21.67*1/15: SWC Developmental II
Davis, De'JanayHillhouse3:18.42*12/18/17: SCC DEVELOPMENTAL
Devine, LilahRocky Hill3:07.74*1/27: CCC Championships
Dzenutis, SydneyNorthwestern3:15.97*1/11: Wesleyan Distance meet
Evans, MelissaNew Fairfield3:28.70*2/3: SWC Championships
Fernandez, LouiseForan3:16.81*1/24: SCC East Sectional
Goodwin, GillianEast Lyme3:18.29*1/20: New Balance Games
Gray, ElizabethStonington3:16.31*1/27: Bacon Academy Invite
Guerette, LiaEllington3:24.71*2/3: NCCC Last Chance Invite
Guth, MaddySacred Heart Academy3:23.31*2/2: SCC CHAMPIONSHIPS
Hageman, AnnBacon Academy3:21.49*12/27/17: Jack long invite
Haythorn, NatalieWeston3:18.96*1/6: swc1
Kirvelevicius, RasaEast Lyme3:15.86*1/9: Snowflake Invite
Kleban, ElizaWeston3:20.76*1/15: swc 2
Lan, AliciaEast Lyme3:25.39*2/3: ECC Champs
Lennon, ClaireBrookfield3:24.17*2/3: SWC Champioships
Mason, ClaireEast Lyme3:11.63*2/3: ECC Champs
Mattson, ClaraEllington3:24.35*1/27: Bacon Academy Invite
Moore, AllisonLewis Mills3:29.14*1/9: Snowflake Invitational
Morehouse, CarolineStonington3:15.99*2/3: ECC Championships
Murphy, KathleenWeston3:04.86*1/13: scc Invite
O'Connell, KatherineEllington3:28.08*1/9: Snowflake Invite
Orr, LindseyStonington3:13.35*1/27: Bacon Academy Invite
Ottowitz, BethanyWatertown3:18.94*1/29: NVL Championships
Pastorok, MiaLauralton Hall3:29.41*2/2: SCC Championships
Perrotta, MeganBerlin3:12.96*1/27: CCC Championship
Popham, NicoleBethel3:23.01/24: SWC Dome 3
Provencher, PhoebeEast Lyme3:28.34*1/27: Bacon Invite
Schultz, SydneyEllington3:05.69*1/13: SCC Invite
Stanio, KarissaSuffield3:30.21*12/21/17: Old Saybrook Qualifier
Sullivan, StephanieSacred Heart Academy3:23.65*1/8: SCC Developmental
Taylor, SophieEast Lyme3:16.30*1/20: New Balance Games
Thorp, ChristineSheehan3:18.34*2/2: SCC Championship
Thrall, KaitlynnWatertown3:18.30*1/29: NVL Championships
Valente, MarenRocky Hill3:16.69*1/20: Shoreline Coaches Invitational
Wald, LilyLauralton Hall3:18.88*1/13: SCC Coaches Invite
Walker, EdithRHAM3:13.45*1/27: CCC Championships
White, NyiaHillhouse3:15.21*12/18/17: SCC DEVELOPMENTAL
Wywoda, RachelLauralton Hall3:29.52*12/18/17: SCC Dev 1
Young, HaleySuffield3:27.93*2/3: NCCC Last Chance
Young, JadenWoodland3:29.04*12/28/17: HK Invitational
Zaccagnini, EmmaWatertown3:18.48*12/27/17: Jack Long Inv.
Zeller, GabrielleSuffield3:27.65*1/31: NCCC Championship
Zielinski, AvaWeston3:11.52*2/3: swc champ
Girls 1600 Meters

View Qualifiers For: Class M Only (32) All Divisions (157)
NameSchoolMarkDate-Meet
Anderson, LilyStonington5:43.79*1/27: Bacon Academy Invite
Berger, HeleneNonnewaug5:45.01*1/7: James Barber invite
Bonanno, KathrynEllington5:42.84*1/27: Bacon Academy Invite
Bussell, JulietBrookfield5:30.02*1/6: SWC Developmental 1
Cancellieri, JulianaBerlin5:41.81*12/29/17: Hillhouse Q Meet
Cohen, KaylaNew Fairfield5:26.84*1/6: SWC Developmental I
Davis, De'JanayHillhouse5:28.18*12/29/17: Hillhouse Qualifier
Devine, LilahRocky Hill5:30.29*1/12: McReavey Invitational
Goodwin, GillianEast Lyme5:36.50*1/27: Bacon Invite
Gubetta, ChristinaNorthwestern5:47.76*1/7: James Barber Invite
Guerette, LiaEllington5:46.87*1/27: Bacon Academy Invite
Hageman, AnnBacon Academy5:39.60*1/9: Snowflake invite
Hudson, HazelNew Fairfield5:46.39*12/26/17: North Shore Invite
Kirvelevicius, RasaEast Lyme5:34.79*2/3: ECC Champs
Morehouse, CarolineStonington5:42.17*1/13: SCC Coaches Invite
Murphy, KathleenWeston5:03.50*1/20: Yale
O'Connell, KatherineEllington5:49.31*1/13: SCC Invite
Orr, LindseyStonington5:32.59*1/20: Shoreline Invite
Ottowitz, BethanyWatertown5:35.49*1/20: Shoreline Coaches Inv.
Percy, KyleighRockville5:47.99*12/28/17: HK Invitational
Perrotta, MeganBerlin5:46.24*12/16/17: New Haven Inv
Potticary, AbigailRHAM5:36.80*1/27: CCC Championships
Rodrigues, KathrynWolcott5:28.66*1/29: NVL's
Schultz, SydneyEllington5:24.32*2/3: NCCC Last Chance Invite
Slavin, EmmaWoodland5:45.62*1/20: Shoreline Coaches
Stanio, KarissaSuffield5:40.96*1/31: NCCC Championship
Stockman, ElizabethRocky Hill5:07.19*1/27: CCC Championships
Sullivan, StephanieSacred Heart Academy5:48.00*1/8: SCC Developmental
Walker, LibbyRHAM5:36.62*1/27: CCC Championships
Zaccagnini, EmmaWatertown5:46.18*1/7: James Barber Invitational
Zeller, GabrielleSuffield5:49.07*1/6: Elm City Relays
Zielinski, AvaWeston5:26.45*1/13: scc Invite
Girls 3200 Meters

View Qualifiers For: Class M Only (18) All Divisions (105)
NameSchoolMarkDate-Meet
Almeida, BrookeRHAM12:27.81*1/11: Wesleyan Qualifier Meet#2
Berger, HeleneNonnewaug12:09.63*2/3: Nccc last chance qualifier
Bonanno, KathrynEllington11:54.03*2/3: NCCC Last Chance Invite
Bussell, JulietBrookfield11:37.09*2/3: SWC Champioships
Cancellieri, JulianaBerlin11:58.50*1/27: CCC Championship
Cohen, KaylaNew Fairfield11:38.10*1/6: SWC Developmental I
Davis, De'JanayHillhouse12:25.31*1/24: SCC EAST MEET
Guerette, LiaEllington12:34.36*1/13: SCC Invite
Hudson, HazelNew Fairfield11:55.71*1/20: Yale Invitational
Kirvelevicius, RasaEast Lyme12:13.14*1/27: Bacon Invite
Lyster, SamanthaEast Lyme12:33.58*1/27: Bacon Invite
O'Connell, KatherineEllington12:35.36*1/9: Snowflake Invite
Ottowitz, BethanyWatertown11:53.60*12/28/17: HK Invitational
Rodrigues, KathrynWolcott11:56.23*1/20: Yale
Schultz, SydneyEllington11:52.12*1/20: NCCC Invite
Stockman, ElizabethRocky Hill10:55.21*1/27: CCC Championships
Young, HaleySuffield12:39.64*1/13: SCC Coaches Invite
Zeller, GabrielleSuffield12:01.06*1/13: SCC Coaches Invite
Girls Shot

View Qualifiers For: Class M Only (39) All Divisions (118)
NameSchoolMarkDate-Meet
Bacon, CaitlinStratford28-09.02/3: SWC Championships
Barringer, LauraMasuk29-03.001/13: scc inv
Boccamazzo, GinaJonathan Law29-09.252/2: SCC Championships
Bouffard, SarahNorth Haven28-02.01/6: Elm City Relays
Brown, AmandaSheehan31-00.02/2: SCC Championships
Cerra, SamanthaTolland29-10.51/13: SCC coaches invite
Christensen, SarahEast Lyme28-10.001/6: Rhody Indoor Classic
Coggins, EmmaSuffield29-08.02/3: NCCC Last Chance
Conde, AlezandriaKillingly32-10.51/6: Elm City Relays
Diamanti, EmmaStonington33-11.501/20: Shoreline Invite
Donaldson, SharmaineHillhouse30-02.02/2: SCC Championship
Edjah, MaameSacred Heart Academy30-01.252/2: SCC CHAMPIONSHIPS
Emanuel, JacalinLauralton Hall29-09.01/23: SCC West Sectional
Facchini, OliviaEast Lyme33-06.0012/30/17: ECC Developmental #3
Foster, JamieEast Lyme36-07.501/26: ECC Mini-field meet
Fox, AlexiaTorrington36-03.012/27/17: JL
Hammar, IsabelleLedyard30-02.02/3: ECC Championship Div. 1
Hunter, SavannahEast Lyme31-08.002/3: ECC Champs
Jax, TaylorKillingly32-07.012/27/17: Jack Long
Karosas, DianaBranford29-01.001/8: SCC Girls Developmental 2
Lichvar, AlexandraMasuk28-05.251/6: swc #1
Mars, GwenythJoel Barlow31-00.02/3: SWC Champs
McCarthy, JennaSheehan28-04.512/18/17: SCC Developmental #1
McCown, JalynnHillhouse36-08.251/8: SCC DEVELOPMENTAL
Mello, SydneyLewis Mills36-03.01/20: 36th Yale Classic
michie, JasmineWoodland35-06.512/16/17: Reindeer Relays
Moore, LeahHillhouse37-07.02/2: SCC Championship
Morrill, MacKenzieSheehan28-10.52/2: SCC Championships
Perry, AlixTolland31-00.01/13: SCC coaches invite
Persico, KristenWoodland31-09.5012/28/17: HK Invitational
Platt, KatherineSuffield29-09.51/20: NCCC Invite
Rolon, NatalieBacon Academy36-07.502/3: ECC championship
Rose, MayaEast Lyme28-09.002/3: ECC Champs
Rosen, SydneyKillingly29-10.001/27: Bacon Invite
Shaw, CameronSuffield29-01.51/20: NCCC Invite
Webber, KaitlynEllington28-05.0012/16/17: Hartford Public #1
Williams, EmaniHillhouse30-09.251/24: SCC EAST MEET
Winters, ShawnaJonathan Law30-02.51/13: SCC Coaches Invite
Wolcheski, RileySheehan30-08.252/2: SCC Championship
Girls Long Jump

View Qualifiers For: Class M Only (37) All Divisions (132)
NameSchoolMarkDate-Meet
Allen-Miller, Le'AndreaCareer Magnet15-05.0012/16/17: Hillhouse Invitational
Ambrose, NyimahHillhouse16-03.012/26/17: North Shore Invite
Anekwe, Chi-ChiStratford14-06.262/3: SWC Championships
Burgess, AlexisEast Lyme16-07.501/13: East Coast Invite
Christie, NiaSt. Joseph16-06.251/26: FCIAC Divisional Meet
Cianciolo, AlexandraWoodland15-08.001/29: NVL Championships
DeJesus, KelseyWatertown15-05.751/29: NVL Championships
Esch, MarleySheehan15-01.51/24: SCC East Sectional
Everett, TahneleCareer Magnet14-11.501/5: Elm City Relays
Fine, LucilleWeston14-08.252/3: swc champ
Francois, KishaEast Haven17-04.01/23: S.C.C. West Sectional Championships
Gagnon, CarolineKillingly15-09.01/6: Elm City Relays
Gray, TaniyaCareer Magnet14-06.002/2: SCC Championships
Greene, HannahWeston15-10.52/3: swc champ
Hulzman, RachelKillingly14-08.01/27: Bacon Invite
Johnson, OliviaSt. Joseph17-01.52/2: FCIAC Championship
Kazemekas, LaurenWolcott14-06.51/29: NVL's
Kelly, JnayaEast Lyme14-09.0012/22/17: ECC Developmental #2
Knowling, MeganEllington16-06.001/9: Snowflake Invite
Lamb, HannahStonington14-10.502/3: ECC Championships
Lizotte, NicoleBacon Academy16-01.02/3: ECC championship
Marks, JacquelineHillhouse15-03.012/18/17: SCC DEVELOPMENTAL
Marriott, EricaNorth Haven16-10.52/2: SCC Championship
McFarland, MeganMasuk14-10.001/13: scc inv
Poynton, StephanieWoodland15-03.001/29: NVL Championships
Rico, SophiaWeston16-03.252/3: swc champ
Russell, EliseWeston16-01.52/3: swc champ
Sahirul, CamilleNorth Haven15-07.01/23: SCC Western Sectional Championship
Sharp, KarinnSuffield15-06.02/3: NCCC Last Chance
Shaw, CameronSuffield15-08.51/31: NCCC Championship
Smith, ShaynaHillhouse15-05.001/12: East Coast Invite
Sullivan, HannahRockville14-07.012/30/17: HPHS #2
Tolentino, ElisaSheehan16-07.01/24: SCC East Sectionals
Torres, AndriaJonathan Law14-06.512/18/17: SCC Developmental Meet
Washington, KristenHillhouse17-02.251/24: SCC EAST MEET
Zaccagnini, EmmaWatertown14-07.51/20: Shoreline Coaches Inv.
Zumerchik, GiselleNorth Haven15-10.01/23: SCC Western Sectional Championship
Girls High Jump

View Qualifiers For: Class M Only (24) All Divisions (93)
NameSchoolMarkDate-Meet
Beahn, BridgetRockville4-08.001/31: NCCC Championships
Christie, NiaSt. Joseph5-02.01/26: FCIAC Divisional Meet
Cianciolo, AlexandraWoodland4-08.001/20: Shoreline Coaches
Clark, KaylaSt. Joseph4-10.01/18: Wesleyan TandF Qualifier
Essig, AllisonEllington4-08.002/3: NCCC Last Chance Invite
Glassberg, AbigailWeston4-08.01/20: Shoreline
Greene, HannahWeston5-00.01/15: swc 2
Hulzman, RachelKillingly5-02.002/3: ECC’s Division 2
Johnson, OliviaSt. Joseph4-10.01/18: Wesleyan TandF Qualifier
Karosas, DianaBranford5-00.0012/18/17: SCC Girls Developmental 1
Knowling, MeganEllington5-02.0012/16/17: Hartford Public
Lizotte, NicoleBacon Academy4-08.01/6: Elm City Relay
Lokken, EllieWaterford4-08.012/27/17: Bacon Invite
Lottridge, AbigailEast Lyme4-10.0012/22/17: ECC Developmental #2
Mazzucco, MollyEast Haven4-11.01/20: Yale Track Classic
Mroczkowski, PatriciaBerlin5-04.0012/29/17: Hillhouse Q Meet
Murphy, ElizabethWeston4-08.02/3: swc champ
Pienkos, AnnaSacred Heart Academy4-08.01/19: SCC NOVICE
Podeszwa, SophiaWaterford4-08.01/26: East Lyme HS Field Meet
Rancourt, LaurenMasuk4-08.001/15: swc wes #2
Rezvaya, VassaBethel5-00.01/15: SWC Dev 2
Shaw, CameronSuffield4-10.012/21/17: Old Saybrook Qualifier
St. Louis, TiannaTolland5-06.01/27: CCC Indoor TF championships
Sureshanand, SnehaMasuk4-10.001/13: scc inv
Girls Pole Vault

View Qualifiers For: Class M Only (22) All Divisions (53)
NameSchoolMarkDate-Meet
Airoldi, MarissaTolland8-06.01/6: Elm City Relays
Cameron, KaylaSacred Heart Academy8-00.01/12: McReavy
Connolly, KyraSheehan9-00.02/2: SCC Championships
DeJesus, KelseyWatertown9-03.01/29: NVL Championships
Donohue, KeeganStonington8-00.0012/22/17: ECCDevelopmental 2
Esch, MarleySheehan8-00.01/8: SCC Developmental #2
Karosas, DianaBranford9-00.002/2: SCC Championships
Kluge, KaitlinEast Lyme7-06.0012/22/17: ECC Developmental #2
Lamb, HannahStonington7-06.001/27: Bacon Academy Invite
Lokken, EllieWaterford7-06.01/20: Shoreline Invite
Matsuoka, KatieJoel Barlow8-00.012/28/17: W.Wright
Noreika, EmilieWoodland7-06.0012/21/17: Old Saybrook Qualifier
Pedro, AmandaRHAM7-06.0012/28/17: HK Invitational
Phoenix, StephanieSheehan10-06.02/2: SCC Championships
Rico, SophiaWeston9-06.01/6: swc1
Russell, EliseWeston10-00.01/20: Yale
Shaw, CameronSuffield8-06.01/31: NCCC Championship
Smith, CalliNorthwestern7-06.01/7: James Barber Invite
Tartsinis, EmilyWindham8-00.002/3: ECC Championships Div2
Uttley-Rosado, IsabellaLedyard7-06.01/20: Shoreline Coaches Invite
Weaver, JacquiNorth Haven7-06.01/23: SCC Western Sectional Championship
Wirtz, BridgetBranford10-06.002/2: SCC Championships