Follow @CIACsports on Twitter Like CIAC on Facebook
CIACsports.com Home Schedules About CIAC/Contact Staff Text Message and E-Mail Updates Online Championship Tickets Customizable CIAC Tournament Merchandise Tournament Brackets, Schedules, Rosters, Info and More!!!

CIAC 2017-18 Class S Girls Submitted Qualifying Performances

*Denotes FAT time (When seeding is done for CIAC State Meets, 24/100ths [.24] of a second will be added to all handheld times for seeding purposes)

Change Division: Boys LL | Boys L | Boys M | Boys S | Girls LL | Girls L | Girls M | Girls S

Expand: All Class S Girls Qualifiers | All Girls Qualifiers - All Divisions

Girls 4x200

View Qualifiers For: Class S Only (18) All Divisions (66)
SchoolMarkDate-Meet
Bloomfield1:49.13*12/26/17: North Shore Invite
Canton1:53.50*12/21/17: Old Saybrook Qualifier
Coginchaug1:58.21/3: SL #1
Cromwell1:53.80*1/3: SLC Meet
East Catholic1:57.84*1/6: Rhody Classic
Granby Memorial1:57.99*12/28/17: Haddam Killingworth Invitational
Griswold1:55.07*1/13: East Coast Invite
Haddam-Killingworth1:57.51*12/21/17: OS QUALIFIER
Immaculate2:00.00*12/16/17: Hillhouse Invite
Old Lyme1:58.61/3: SLC League Meet 1
Montville1:57.41*12/27/17: Jack Long Invitational
Morgan1:52.71/3: shoreline one
Northwest Catholic1:55.98*12/29/17: Hillhouse Qualifier Meet
Old Saybrook1:56.51/3: SLC League Meet #1
Oxford1:59.36*12/18/17: southern
Seymour1:57.60*1/7: James Barber Invite
Stafford1:57.75*1/12: McReavey Invite
St. Bernard1:58.18*1/12: McReavy Invitational
Girls 4x400

View Qualifiers For: Class S Only (13) All Divisions (43)
SchoolMarkDate-Meet
Bloomfield4:10.25*1/6: Rhody Invite
Canton4:35.06*1/13: SCC Invitational
Coginchaug4:37.50*12/21/17: OS Qualifier
Cromwell4:27.90*1/3: SLC Meet
Derby4:33.66*12/18/17: Relay Rust Buster @SCSU
Haddam-Killingworth4:32.39*1/13: SCC INVITATIONAL
Immaculate4:14.65*1/6: SWC Developmental 1
Montville4:26.38*1/13: SCC Coaches Invitational
Morgan4:28.71/3: shoreline one
Old Saybrook4:35.86*1/6: URI Invitational
Plainfield4:13.22*1/6: URI Rhody Classic
Seymour4:34.08*12/28/17: Wilton Wright Invite
St. Bernard4:35.70*1/12: McReavy Invitational
Girls 4x800

View Qualifiers For: Class S Only (7) All Divisions (41)
SchoolMarkDate-Meet
Canton10:55.87*12/27/17: Jack Long Inv.
Cromwell10:58.71*12/21/17: Old Saybrook Qualifier
Derby10:58.98*12/30/17: Wintergreen Invite
Haddam-Killingworth10:42.06*12/28/17: HK INVITATIONAL
Immaculate10:06.31*12/16/17: Hillhouse Invite
Morgan10:51.21/3: shoreline one
Old Saybrook10:23.89*12/28/17: H-K Inv.
Girls Sprint Medley

View Qualifiers For: Class S Only (14) All Divisions (44)
NameSchoolMarkDate-Meet
Bloomfield4:30.48*12/28/17: RI Classic
Canton4:39.88*1/9: Snowflake Inv.
Coginchaug4:43.00*12/28/17: HK Invite
Cromwell4:37.20*1/3: SLC Meet
Derby4:36.03*12/30/17: Wintergreen Invite
East Catholic4:39.73*1/13: SCC
Griswold4:36.65*1/13: East Coast Invite
Immaculate4:30.38*12/29/17: Hillhouse Qualifier
Morgan4;36.21/3: shoreline one
Hale Ray4:40.30*1/4: SLC League Meet # 1
Northwest Catholic4:35.43*1/13: SCC Coaches Invitational
Old Saybrook4:49.91/3: SLC League Meet #1
Oxford4:43.36*1/13: SCC Invitational
Shepaug Valley4:45.66*1/12: McGreavy Invitational
Girls 55M Dash

View Qualifiers For: Class S Only (45) All Divisions (175)
NameSchoolMarkDate-Meet
Allen, NataliaEast Catholic7.97*12/30/17: Wintergreen
Avery, RubyGriswold8.11*1/13: East Coast Invite
Balzano, TaylorPlainfield8.12*12/16/17: ECC Developmental #1
Botelho, Kalli'AnaGriswold7.46*12/30/17: ECC Developmental #3
Brown, ShanteBloomfield7.90*1/13: East Coast Invite
Cahill, ChloeOld Lyme7.81/3: SLC League Meet 1
Chrzanowski, VeronicaHaddam-Killingworth8.01*1/6: ELM CITY RELAYS
Cleveland, IsobelCoginchaug7.71/3: SL #1
Cobb, CharlotteWindsor Locks8.01*1/7: 2nd James Barber Invite
Colon, EliciaBloomfield7.85*12/16/17: Hillhouse Invitational
Daire, EboneMLC8.04*12/16/17: Hartford Public High School Meet #1
Desiata, AlexisHale Ray7.40*1/4: SLC League Meet # 1
DiBenedetto, NicoleEast Catholic7.96*12/30/17: Wintergreen
Doyley, BrijaeUniversity8.12*12/22/17: Old Saybrook Qualifier
Dreyfus, CarlieStafford7.75*12/27/17: Jack Long Invite
Evans, AhvyonGrasso Tech7.55*1/7: James Barber Invite
Gurnee, KamrynGriswold7.79*1/13: East Coast Invite
Harjunpaa, AdaOld Lyme7.91/3: SLC League Meet 1
Hultgren, TyraCoginchaug7.91/3: SL #1
Imetovski, SuzanaSeymour8.06*1/7: James Barber Invite
Johnson, NyaBloomfield7.62*12/16/17: Hill house Invite
Johnson, RebeccaSeymour8.12*1/13: SCC Invite
Joseph, ReyaInnovation8.04*12/16/17: Hartford Public #1
Jurkowski, PatriciaSeymour7.65*1/7: James Barber Invite
Kemes, AudreyTerryville8.07*1/7: James Barber Invitational
Kriak, AvaEast Catholic8.09*1/6: Rhody Classic
LaTour, GwenGriswold7.88*1/13: East Coast Invite
Lewkowicz, KaitlinCromwell7.80*1/3: SLC Meet
Londregan, MiaSt. Bernard8.02*1/12: McReavy Invitational
Long, JaidaMLC8.00*12/30/17: HPHS Meet #2
Mitchell, ChelseaCanton7.51*1/9: Snowflake Inv.
Mooving, SantoriniBloomfield8.12*1/6: Rhody Invite
Napoleon, YasantaiaUniversity7.82*12/16/17: Hartford Public
Pare, JordanCromwell7.60*1/3: SLC Meet #1
Rose, TijahWeaver7.812/30/17: Hartford Public # 2
Rottino, EmilyHale Ray7.90*1/4: SLC League Meet # 1
Scarlett, LatanyaUniversity8.01*12/16/17: Hartford Public
Strmiska, AudreyGriswold7.63*1/13: East Coast Invite
Tinnerello, BiancaOld Lyme7.81/3: SLC League Meet 1
Torres, MahryeahInnovation7.512/30/17: Hartford Public #1
Ward, ZeandreaWeaver7.612/30/17: Hartford Public
Wolliston, SheenaNorthwest Catholic7.91*12/29/17: Hillhouse Qualifier Meet
Woods, KianaNorthwest Catholic7.59*1/6: Elm City Relays
Woodward, AshleyCoginchaug7.81/3: SL #1
Yearwood, AndrayaCromwell7.37*12/21/17: Old Saybrook Qualifier
Girls 55M Hurdles

View Qualifiers For: Class S Only (21) All Divisions (78)
NameSchoolMarkDate-Meet
Botelho, Kalli'AnaGriswold8.82*1/6: URI
Brown, MeredithGriswold10.26*1/6: URI
Coady, AutumnHaddam-Killingworth9.84*12/21/17: OS QUALIFIER
Coppes, CateOld Saybrook10.00*1/6: URI Invitational
Cumello, CarolynCoginchaug9.61/3: SL #1
Donohue, IsabellaOld Saybrook9.61*1/6: URI Invitational
Figoras, AubreyCoginchaug9.91/3: SL #1
Gillis, SheyenneMontville10.37*12/16/17: ECC Developmental Session #2
Jacobs, KatherineNorthwest Catholic8.61*1/13: SCC Coaches Invitational
Jurkowski, PatriciaSeymour9.37*12/30/17: Wintergreen Invite
Kisner, SophieEast Catholic9.28*1/13: SCC
Kopec, TessaStafford8.99*1/9: Snowflake Invite
Krause, KirstenCoventry9.67*12/27/17: Jack Long Invitational
LePage, SarahCoventry10.38*1/9: Snowflake Invitational
McCray, OliviaMorgan9.91/3: shoreline one
Nye, GeorgiaMorgan10.01/3: shoreline one
Phillips, RhemaGrasso Tech9.16*1/7: James Barber Invite
Ross, LaurenMontville9.81*1/13: SCC Coaches Invitational
Szilagyi, NicoleGranby Memorial8.98*12/28/17: Haddam Killingworth Invitational
Thaci, AnneaOld Saybrook8.81/3: SLC League Meet #1
Wood, CamrieCoventry10.14*1/9: Snowflake Invitational
Girls 300 Meters

View Qualifiers For: Class S Only (41) All Divisions (146)
NameSchoolMarkDate-Meet
Adams, DylanOld Saybrook46.62*12/28/17: H-K Inv.
Archangelo, MadelineCanton46.79*12/27/17: Jack Long Inv.
Balzano, TaylorPlainfield45.01*1/6: URI Rhody Classic
Banton, JahliaBloomfield46.11*1/6: Rhody Invite
Belvit, HopeBloomfield45.51*12/26/17: North Shore Invite
Botelho, Kalli'AnaGriswold41.54*12/30/17: ECC Developmental #3
Brown, ShanteBloomfield45.18*1/6: Rhody Invite
Campbell, ShenequaBloomfield44.77*1/6: Rhody Invite
Carleson, KatePlainfield43.58*1/6: URI Rhody Classic
Cody, AllisonOld Saybrook45.65*1/6: URI Invitational
Colon, EliciaBloomfield44.76*12/28/17: RI Classic
Connolly, EmmaImmaculate46.13*12/26/17: North Shore Invite
Cooper, IashiaDerby45.67*1/6: Freedom Games
Coyle, MollyImmaculate46.32*12/26/17: North Shore Invite
Duncanson, AshleyHaddam-Killingworth46.80*12/21/17: OS QUALIFIER
Gibson, JadynBloomfield46.64*1/6: Rhody Invite
Imetovski, SuzanaSeymour46.89*1/15: Freshman-Sophomore Invite
Jurkowski, PatriciaSeymour44.04*1/13: SCC Invite
Kisner, SophieEast Catholic45.37*1/15: Freshman/Sophomore Invitation
Kondic, JessicaOxford46.00*1/13: SCC Invitational
Kriak, AvaEast Catholic46.92*1/15: Freshman/Sophomore Invitation
Mancini, MikaylaMorgan46.41/3: shoreline one
Mars, JillianBloomfield41.98*12/28/17: RI Classic
McCaffrey, ChristinaSt. Bernard45.51*12/22/17: ECC Developmental #2
Mckenna, MerylImmaculate47.05*12/26/17: North Shore Invite
Mitchell, ChelseaCanton44.24*12/27/17: Jack Long Inv.
Newbury, IzzyPlainfield44.36*1/6: URI Rhody Classic
Okoronkwo, BeverlySacred Heart46.33*1/15: Freshman Sophmore meet Hillhouse
Peck, AlexandriaMontville46.86*1/13: SCC Coaches Invitational
Pranger, SuzanneCoventry47.24*12/27/17: Jack Long Invitational
Price, KatelinMontville45.61*1/13: SCC Coaches Invitational
Reynolds, DamaniBloomfield46.29*12/26/17: North Shore Invite
Strmiska, AudreyGriswold44.45*12/30/17: ECC Developmental #3
Sutton-Hall, MayaCanton45.65*1/13: SCC Invitational
Taylor, LyndseyCoginchaug46.71/3: SL #1
Tibbatts, OliviaShepaug Valley44.85*1/19: Yale
Valentine, DominqueImmaculate42.26*12/26/17: North Shore Invite
Villanueva, RebeccaEast Catholic46.87*1/13: SCC
Ward, ZeandreaWeaver43.412/30/17: Hartford Public # 2
Wolliston, SheenaNorthwest Catholic46.38*12/29/17: Hillhouse Qualifier Meet
Yearwood, AndrayaCromwell43.67*1/3: SLC Meet
Girls 600 Meters

View Qualifiers For: Class S Only (16) All Divisions (88)
NameSchoolMarkDate-Meet
Carleson, CassandraPlainfield1:46.80*12/30/17: ECC Developmental #3
Connolly, EmmaImmaculate1:39.44*1/15: Swc Developmental 2
Coyle, MollyImmaculate1:45.49*12/26/17: North Shore Invite
Dana, AshleyCoginchaug1:48.37*12/21/17: OS Qualifier
Fleischer, RachelDerby1:44.39*12/28/17: Wright Invite
Gill, AngelinaStafford1:49.94*12/21/17: Old Saybrook Qualifier
Hanratty, GraceOld Saybrook1:43.83*12/21/17: OSAY Qualifier
Kelly, JulianneHaddam-Killingworth1:47.18*1/13: SCC INVITATIONAL
Kondic, JessicaOxford1:46.41*12/29/17: Hillhouse
Mars, JillianBloomfield1:37.37*12/26/17: North Shore Invite
McCaffrey, ChristinaSt. Bernard1:49.36*12/16/17: ECC Developmental
Mckenna, MerylImmaculate1:46.88*12/26/17: North Shore Invite
Stratton, JessicaOld Saybrook1:46.25*12/28/17: H-K Invitational
Valentine, DominqueImmaculate1:46.17*12/26/17: North Shore Invite
Ward, ZeandreaWeaver1:49.512/30/17: Hartford Public
Whittaker, MadyMontville1:43.46*1/13: SCC Coaches Invitational
Girls 1000 Meters

View Qualifiers For: Class S Only (31) All Divisions (124)
NameSchoolMarkDate-Meet
Anziano, EmmaHaddam-Killingworth3:20.62*1/13: SCC INVITATIONAL
Bauman, AveryWestbrook3:29.51/4: Shoreline Conference meet #1
Boland, IngridOld Saybrook3:28.21*1/6: URI Invitational
Bouthillier, LexieHaddam-Killingworth3:28.88*1/6: ELM CITY RELAYS
Bowman, ElizabethMontville3:25.39*1/13: SCC Coaches Invitational
Britner, SerenaSt. Bernard3:28.61*1/7: 2nd James Barber Invitational
Caputo, JuliaCanton3:28.84*1/9: Snowflake Inv.
Carleson, CassandraPlainfield3:13.16*12/16/17: ECC Developmental #1
Casey, JessicaLyman Memorial3:25.13*12/27/17: Jack Long Invitational
Castro, AllyOld Saybrook3:24.25*1/6: URI Invitational
Connolly, EmmaImmaculate3:12.41/10: Swc meet 2
Coyle, MollyImmaculate3:18.21*1/6: SWC Developmental 1
Dana, AshleyCoginchaug3:16.41/3: SL #1
Frawley, JaneCanton3:22.32*12/27/17: Jack Long Inv.
French, JennaSacred Heart3:29.73*1/13: SCC invitational
Hanratty, GraceOld Saybrook3:10.25*12/28/17: H-K Inv.
Kelly, JulianneHaddam-Killingworth3:27.31*1/6: ELM CITY RELAYS
Khanthaphixay, AnnalyDerby3:24.08*1/13: @ SCC Coaches Invite
Krebs, EmmaShepaug Valley3:14.59*12/16/17: Hillhouse
Kunka, BrigidSt. Bernard3:29.53*12/22/17: ECC Developmental #2
Mascetta, TaylorImmaculate3:26.01/10: Swc meet 2
Mckenna, MerylImmaculate3:22.61/10: Swc meet 2
Murphy, MauraImmaculate3:27.63*1/15: Swc developmental 2
Saidman, AngelaImmaculate3:11.01/10: Swc meet 2
Shea, KathrynNorthwest Catholic3:13.52*1/6: Elm City Relays
Sienna, EmilyHale Ray3:05.20*1/4: HK Invitational
Stratton, EmilyOld Saybrook3:23.64*1/6: URI Invitational
Stratton, JessicaOld Saybrook3:14.79*12/21/17: OSAY Qualifier
Sultini, JuliaOld Saybrook3:24.29*1/6: URI Invitational
Whittaker, MadyMontville3:13.27*12/16/17: ECC Developmental Session #2
Winkler, HelenaCanton3:23.71*1/13: SCC Invitational
Girls 1600 Meters

View Qualifiers For: Class S Only (23) All Divisions (116)
NameSchoolMarkDate-Meet
Bouthillier, LexieHaddam-Killingworth5:50.77*1/13: SCC INVITATIONAL
Brown, MollyEast Catholic5:54.88*1/6: Rhody Classic
Caputo, JuliaCanton5:47.59*12/21/17: Old Saybrook Qualifier
Chacko, CeliaAerospace5:55.24*12/16/17: Hartford Public #1
Crowley, FionaEast Catholic5:49.18*1/13: SCC
Dana, AshleyCoginchaug5:36.34*12/28/17: HK Invite
Dudas, NatalieImmaculate5:54.09*1/6: SWC Developmental 1
Frawley, JaneCanton5:39.02*1/13: SCC Invitational
Gerace, JessicaGranby Memorial5:50.67*12/28/17: Haddam Killingworth Invitational
Givehand, TehraOld Saybrook5:49.75*1/6: URI Invitational
Gould, MaddieMontville5:51.91*1/13: SCC Coaches Invitational
Hanratty, GraceOld Saybrook5:26.29*1/6: URI Invitational
Krebs, EmmaShepaug Valley5:25.16*1/12: McGreavy Invitational
Lobraico, EmmaOxford5:54.31*1/13: SCC Invitational
Mascetta, TaylorImmaculate5:26.93*12/29/17: Hillhouse Qualifier
Moran, EmilyPlainfield5:50.97*12/30/17: ECC Developmental #3
Rizzo, NicoleDerby5:51.44*12/16/17: ATandT Coaches Hall of Fame Classic
Saidman, AngelaImmaculate5:19.68*1/6: SWC Developmental 1
Segreti, KatelynImmaculate5:40.78*1/6: SWC Developmental 1
Shea, KathrynNorthwest Catholic5:40.40*12/16/17: Hillhouse Invitational
Sienna, EmilyHale Ray5:23.08*12/21/17: Old Saybrook Qualifier
Stratton, JessicaOld Saybrook5:28.63*1/6: URI Invitational
Winkler, HelenaCanton5:41.21*12/27/17: Jack Long Inv.
Girls 3200 Meters

View Qualifiers For: Class S Only (11) All Divisions (62)
NameSchoolMarkDate-Meet
Caputo, JuliaCanton11:43.41*1/13: SCC Invitational
Chacko, CeliaAerospace12:12.70*12/16/17: Hartford Public #1
Dudas, NatalieImmaculate12:45.04*12/26/17: North Shore Invite
Givehand, TehraOld Saybrook12:37.59*12/28/17: H-K Inv.
Mascetta, TaylorImmaculate11:54.82*1/6: SWC Developmental 1
Rizzo, NicoleDerby12:06.63*1/13: @ SCC Coaches Invite
Saidman, AngelaImmaculate11:37.71*1/6: SWC Developmental 1
Segreti, KatelynImmaculate12:21.50*12/26/17: North Shore Invite
Shea, KathrynNorthwest Catholic12:23.26*1/6: Elm City Relays
Sienna, EmilyHale Ray12:08.35*1/4: HK Invitational
Winkler, HelenaCanton12:39.14*12/21/17: Old Saybrook Qualifier
Girls Shot

View Qualifiers For: Class S Only (22) All Divisions (83)
NameSchoolMarkDate-Meet
Avila, ChelseaSeymour29-00.012/18/17: Relay Rust Buster Invite
Booth, AlliyahBloomfield34-08.01/15: Fresh Soph Meet
Boyd, PaygeClassical Magnet34-05.012/28/17: HK Invite
Cook, OliviaWamogo28-01.012/18/17: Relay Buster Southern CT State University
Davis, AngeliaBloomfield31-01.251/13: East Coast Invite
Engels, DanyelleWestbrook34-01.0012/28/17: Haddam Killingworth Invitational
Figoras, AubreyCoginchaug28-01.01/3: SL #1
Gall, RachelDerby28-01.0012/16/17: ATandT Coaches Hall of Fame Classic
Garcia, WendyAerospace28-07.012/30/17: Hartford Public #2
Hall, AshanteBloomfield28-08.51/6: Rhody Classic
Harriman, HaileePlatt Tech28-02.01/12: McReavy invite
Kerwin, HaleyMontville29-01.51/13: SCC Coaches Invitational
Layte, AlyssaOld Saybrook31-04.001/6: URI Invitational
Mariol, ElizabethOld Saybrook28-10.251/18: @ Glastonbury Meet
Mobley, KailynBloomfield29-04.251/13: East Coast Invite
O'Banner, KaylanOxford39-04.501/13: SCC Invitational
Rivera, BriannaSeymour28-05.512/30/17: Wintergreen Invite
Turlis, JessSeymour29-03.01/7: James Barber Invite
Vasiliou, MicheleSacred Heart29-10.251/7: James Barber invitational
Waldron, MayaGriswold28-06.512/30/17: ECC Developmental #3
Williams, OtishaBloomfield32-07.01/15: Fresh Soph Meet
Wilson, JustyceBloomfield35-06.51/6: Rhody Invite
Girls Long Jump

View Qualifiers For: Class S Only (24) All Divisions (89)
NameSchoolMarkDate-Meet
Anderson, MoniqueBloomfield17-00.012/28/17: RI Classic
Belvit, HopeBloomfield16-05.751/13: East Coast Invite
Blomquist, TirzahWestbrook15-01.001/3: Shoreline Conference meet
Botelho, Kalli'AnaGriswold16-02.012/16/17: ECC Developmental #1
Branford, TifaniePublic Safety14-07.5012/16/17: HPHS 12/16/17
Campbell, ShenequaBloomfield16-03.251/13: East Coast Invite
Chrzanowski, VeronicaHaddam-Killingworth16-00.0012/28/17: HK INVITATIONAL
Fleischer, RachelDerby16-04.001/12: @ McGreavy Invite
Gillis, SheyenneMontville14-06.012/30/17: ECC Developmental Meet
Harris, JahleahBloomfield17-05.012/28/17: RI Classic
Jiang, ZhilinOld Saybrook14-09.501/18: @ Glastonbury Meet
Johnson, RebeccaSeymour14-10.01/13: SCC Invite
Jurkowski, PatriciaSeymour16-01.51/13: SCC Invite
Kremidas, CallaNorthwest Catholic14-06.51/13: SCC Coaches Invitational
LeMay, AlyssaMorgan15-04.01/3: shoreline one
Lombardi, OliviaOxford14-11.01/7: James Barber
Londregan, MiaSt. Bernard15-01.012/22/17: ECC Developmental #2
McKiernan, SeraphinaCromwell14-10.012/21/17: Old Saybrook Qualifier
Mitchell, ChelseaCanton15-03.012/27/17: Jack Long Inv.
Phillips, RhemaGrasso Tech16-07.01/7: James Barber Invite
Provencher, IsabelleGranby Memorial15-09.5012/16/17: New Haven Invite
Rousseau, FaithSeymour14-10.01/15: Freshman-Sophomore Invite
Roy, LaurenGranby Memorial15-07.0012/16/17: New Haven Invite
Thaci, AnneaOld Saybrook15-07.2512/28/17: H-K Inv.
Girls High Jump

View Qualifiers For: Class S Only (18) All Divisions (66)
NameSchoolMarkDate-Meet
Anderson, MoniqueBloomfield5-05.012/16/17: Hill house Invite
Archangelo, MadelineCanton5-00.01/9: Snowflake Inv.
Botelho, Kalli'AnaGriswold5-04.01/6: URI
Cooper, IashiaDerby4-10.0012/28/17: Wright Invite
Coppes, CateOld Saybrook4-08.001/6: URI Invitational
DiBenedetto, NicoleEast Catholic4-10.012/21/17: Old Saybrook Qualifier
Jurkowski, PatriciaSeymour4-08.012/28/17: Wilton Wright Invite
Krause, KirstenCoventry5-02.001/9: Snowflake Invitational
Larned, SarahPlainfield4-10.0012/30/17: ECC Developmental #3
Lombardi, OliviaOxford4-08.01/13: SCC Invitational
Merced, AliyahInnovation4-08.012/16/17: Hartford Public #1
Pranger, SuzanneCoventry4-10.001/9: Snowflake Invitational
Provencher, IsabelleGranby Memorial4-10.0012/28/17: Haddam Killingworth Invitational
Ross, LaurenMontville4-10.001/13: SCC Coaches Invitational
Rousseau, FaithSeymour4-08.012/28/17: Wilton Wright Invite
Roy, LaurenGranby Memorial4-10.0012/16/17: New Haven Invite
Strmiska, AudreyGriswold4-08.012/16/17: ECC Developmental #1
Vigorita, RachelOld Saybrook5-00.001/6: URI Invitational
Girls Pole Vault

View Qualifiers For: Class S Only (7) All Divisions (39)
NameSchoolMarkDate-Meet
Bauman, AveryWestbrook7-06.001/3: Shoreline Conference meet #1
Coppes, CateOld Saybrook8-06.001/13: @ Glastonbury Meet
Cumello, CarolynCoginchaug8-06.012/28/17: HK Invite
Finkeldey, TyraOld Saybrook10-06.0012/28/17: H-K Inv.
Karwowski, KlaudiaSeymour8-00.01/7: James Barber Invite
Lucas, MackenzieSeymour7-06.01/7: James Barber Invite
Petersen, SkylarGriswold7-06.012/16/17: ECC Developmental #1